Počet závodov na výrobu japonských automobilov v Spojených štátochWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Tom Stacey nepracuje, nekonzultuje, nevlastní akcie ani neprijíma finančné prostriedky od žiadnej spoločnosti alebo organizácie, ktorá by mala prospech z tohto článku, a nezverejnil žiadne relevantné vzťahy nad rámec svojho akademického vymenovania. Európania a ďalšie západné štáty dominujú automobilovej dokonalosti už viac ako storočie. Či už je to uspokojivé buchnutie dverí na Volkswagene z Wolfsburgu alebo krása Ferrari z Modeny, tieto značky sú ikonické – a pre svojich výrobcov veľmi lukratívne. Keď premýšľame o spoľahlivosti, Nemci a v poslednom čase Japonci si ju nechali zašiť.

Obsah:
  • Japonské automobilky vyrábajú v USA dvakrát toľko áut ako dovážajú
  • Aké vozidlá Toyota sa vyrábajú v USA?
  • Koľko japonských výrobcov automobilov je?
  • Dobrovoľné vývozné obmedzenia pre automobily
  • Pozrite sa, ktoré automobilky sú najamerickejšie
  • Japonský export áut neustále klesá kvôli problémom s dodávkami
  • Toyota znižuje septembrovú produkciu v dôsledku krízy čipov a oživenia COVID
  • Najnovšia kapitola dlhého úspešného príbehu
  • JAPONSKÉ AUTÁ VYROBENÉ V AMERIKE
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: AUTÁ NA PREDAJ V JAPONSKU LACNO?

Japonské automobilky vyrábajú v USA dvakrát toľko áut ako dovážajú

Automobil bol prvýkrát vynájdený a zdokonalený v Nemecku a Francúzsku na konci r, hoci Američania rýchlo ovládli automobilový priemysel v prvej polovici dvadsiateho storočia. Výrobcovia počas druhej svetovej vojny nasmerovali svoje zdroje do armády a následne výroba automobilov v Európe a Japonsku prudko vzrástla, aby uspokojila rastúci dopyt.

Kedysi životne dôležitý pre expanziu amerických mestských centier sa priemysel stal zdieľaným globálnym podnikom so vzostupom Japonska ako popredného výrobcu automobilov, hoci automobil mal mať najväčší sociálny a ekonomický vplyv v Spojených štátoch, spočiatku bol zdokonalený v Nemecku. a Francúzsko ku koncu devätnásteho storočia takými mužmi ako Gottlieb Daimler, Karl Benz, Nicolaus Otto a Emile Levassor. Mercedes, ktorý navrhol Wilhelm Maybach pre Daimler Motoren Gesellschaft, si zaslúži uznanie za to, že je prvým moderným motorovým vozidlom vo všetkých náležitostiach.

Jeho 35-koňový motor vážil len štrnásť libier na konskú silu a dosahoval maximálnu rýchlosť päťdesiattri míľ za hodinu. S najintegrovanejším automobilovým závodom v Európe Daimler zamestnával okolo sedemnásťsto pracovníkov na výrobu menej ako tisíc áut ročne.

Nič neilustruje nadradenosť európskeho dizajnu lepšie ako ostrý kontrast medzi týmto prvým modelom Mercedes a Ransom E. Ústredným problémom automobilovej techniky v prvej dekáde dvadsiateho storočia by bolo zosúladiť pokrokový dizajn Mercedesu s miernou cenou a nízkou cenou. prevádzkové náklady Olds.

Bol by to prevažne americký úspech. Mechanici bicyklov J. Frank a Charles Duryea zo Springfieldu v štáte Massachusetts navrhli prvý úspešný americký benzínový automobil v roku , potom vyhrali prvé americké automobilové preteky v roku , a v budúcom roku uskutočnili prvý predaj benzínového auta americkej výroby. . Tridsať amerických výrobcov vyrobilo 2 motorové vozidlá v rokoch , a niektoré spoločnosti vstúpili do podnikania v nasledujúcom desaťročí.

Spojené štáty americké so svojou rozľahlou pevninou a vnútrozemím s rozptýlenými a izolovanými osadami potrebovali oveľa väčšiu automobilovú dopravu ako európske národy. Veľký dopyt bol zabezpečený aj výrazne vyšším príjmom na obyvateľa a spravodlivejším rozdelením príjmov v porovnaní s európskymi krajinami. Vzhľadom na americkú výrobnú tradíciu bolo tiež nevyhnutné, aby sa autá vyrábali vo väčšom objeme za nižšie ceny ako v Európe.

Absencia colných prekážok medzi štátmi podporila predaj v širokej geografickej oblasti. Lacné suroviny a chronický nedostatok kvalifikovanej pracovnej sily čoskoro podporili mechanizáciu priemyselných procesov v Spojených štátoch. To si zase vyžadovalo štandardizáciu produktov a viedlo k objemovej výrobe takých komodít, ako sú strelné zbrane, šijacie stroje, bicykle a mnohé ďalšie položky. V , Spojené štáty americké vyrobili niektoré z celkového počtu motorových vozidiel na svete.

Ford Motor Company výrazne predbehla svojich konkurentov v zosúladení najmodernejšieho dizajnu s miernou cenou. Jeho dvojrýchlostná planétová prevodovka uľahčila riadenie a funkcie, ako je odnímateľná hlava valcov, uľahčili opravu. Jeho vysoký podvozok bol navrhnutý tak, aby odstránil nerovnosti na vidieckych cestách. Vanádová oceľ urobila z Modelu T ľahší a odolnejší automobil a nové metódy odlievania dielov, najmä blokového odlievania motora, pomohli znížiť cenu.

Ford, ktorý sa zaviazal k veľkoobjemovej výrobe Modelu T, inovoval moderné techniky hromadnej výroby vo svojom novom závode Highland Park v Michigane, ktorý otvoril v r. .

Vyššie kapitálové výdavky a väčší objem predaja, ktoré si to vyžiadalo, ukončili éru ľahkého vstupu a voľnej konkurencie medzi mnohými malými výrobcami v americkom priemysle.

Jeho popularita musela klesnúť, keď sa krajina urbanizovala a vidiecke oblasti sa dostali z bahna prijatím zákona o federálnej pomoci a zákona o federálnej diaľnici. Navyše, Model T zostal v podstate nezmenený dlho potom, čo bol technologicky zastaraný. Majitelia Modelu T začali obchodovať za väčšie, rýchlejšie, plynulejšie a štýlovejšie autá. Náhradný dopyt po nových autách prevyšoval dopyt zo strany prvomajiteľov a kupujúcich viacerých áut dohromady.

Vzhľadom na vtedajšie príjmy už automobilky nemohli počítať s expandujúcim trhom. Aj keď sa niekoľko drahých vecí, ako sú klavíry a šijacie stroje, predalo načas, bol to práve splátkový predaj automobilov v dvadsiatych rokoch, ktorý ustanovil nákup drahého spotrebného tovaru na úver ako zvyk strednej triedy a základnú oporu spoločnosti. americká ekonomika.

Nasýtenie trhu sa zhodovalo s technologickou stagnáciou: Inovácie v oblasti produktov aj výrobných technológií boli skôr prírastkové ako dramatické.

Základné rozdiely, ktoré odlišujú modely po druhej svetovej vojne od modelu T, boli na mieste koncom S – samoštartér, uzavretá celooceľová karoséria, vysokokompresný motor, hydraulické brzdy, synchronizovaná prevodovka a nízkotlakový balónové pneumatiky. Zostávajúce inovácie – automatická prevodovka a konštrukcia padacieho rámu – prišli v s.

Navyše, až na niekoľko výnimiek, autá sa na začiatku r vyrábali takmer rovnakým spôsobom ako v r. Aby sa spoločnosť General Motors pod vedením Alfreda P. Sloana, Jr. vysporiadala s výzvami nasýtenia trhu a technologickej stagnácie, cieľom bolo dosiahnuť, aby boli spotrebitelia natoľko nespokojní, že by mohli obchodovať s drahším novým modelom, a to dlho pred životnosťou. ich súčasné autá skončili.

Technika bola teda podriadená diktátu stylistov a účtovníkov, ktorí šetria náklady. General Motors sa stal archetypom racionálnej korporácie riadenej technoštruktúrou. Keď Sloanism nahradil Fordizmus ako prevládajúcu trhovú stratégiu v tomto odvetví, Ford stratil vedúce postavenie v predaji v lukratívnej oblasti s nízkymi cenami v prospech Chevroletu v roku a GM získal 43 percent v USA.

Počas druhej svetovej vojny vyrobili americkí výrobcovia automobilov okrem niekoľkých miliónov vojenských vozidiel aj sedemdesiatpäť základných vojenských predmetov, z ktorých väčšina nesúvisela s motorovým vozidlom.

Pretože výroba vozidiel pre civilný trh zanikla v r a pneumatiky a benzín boli prísne na prídel, cestovanie motorovými vozidlami počas vojnových rokov dramaticky pokleslo. Modely a opcie sa množili a autá sa každým rokom stávali dlhšími a ťažšími, výkonnejšími, vychytanejšími, drahšími na nákup a prevádzku, v súlade s pravdou, že veľké autá sú výhodnejšie na predaj ako malé. Strojárstvo bolo v povojnovom období podriadené pochybnej estetike nefunkčného štýlu na úkor hospodárnosti a bezpečnosti.

A kvalita sa zhoršila do tej miery, že v polovici boli autá americkej výroby dodávané maloobchodným kupujúcim s priemerne 24 chybami na jednotku, z ktorých mnohé sa týkali bezpečnosti. Éra každoročne prestavovaného cestného krížnika sa skončila zavedením federálnych noriem automobilovej bezpečnosti, emisií znečisťujúcich látok a spotreby energie; s rastúcimi cenami benzínu po ropných šokoch a ; a najmä s montážnym prienikom oboch U.

Po dosiahnutí rekordného maxima Americký automobilový priemysel v rokoch prešiel masívnou organizačnou reštrukturalizáciou a technologickou renesanciou. Manažérske revolúcie a znižovanie kapacity závodov a zamestnancov v GM, Ford a Chrysler viedli k štíhlejším, tvrdším firmám s nižšími hranicami rentability, čo im umožnilo udržať si zisky s nižšími objemami na čoraz viac nasýtených konkurenčných trhoch.

Vysoká priorita bola kvalita výroby a programy motivácie a angažovanosti zamestnancov. Funkčný aerodynamický dizajn nahradil styling v štúdiách v Detroite, pretože sa upustilo od každoročnej kozmetickej zmeny. Autá sa stali menšími, úspornejšími, menej znečisťujúcimi a oveľa bezpečnejšími. Produkt a výroba sa čoraz viac racionalizovali v procese integrácie počítačom podporovaného dizajnu, inžinierstva a výroby. Automobil bol kľúčovou silou zmien v Amerike dvadsiateho storočia.

V priebehu rokov sa priemysel stal chrbtovou kosťou novej spoločnosti orientovanej na spotrebný tovar. V strede sa umiestnila na prvom mieste v hodnote produktu a v Spojených štátoch poskytovala jedno zo šiestich pracovných miest. Automobil sa v rokoch stal miazgou naftového priemyslu, jedným z hlavných zákazníkov oceliarskeho priemyslu a najväčším spotrebiteľom mnohých ďalších priemyselných produktov.

Technológie týchto pridružených odvetví, najmä oceliarskeho a ropného priemyslu, spôsobili revolúciu v dôsledku jej požiadaviek. Automobil podnietil účasť na rekreácii v prírode a podnietil rast cestovného ruchu a odvetví súvisiacich s cestovným ruchom, ako sú čerpacie stanice, cestné reštaurácie a motely.

Výstavba ulíc a diaľnic, jedna z najväčších položiek vládnych výdavkov, vyvrcholila, keď zákon o medzištátnych diaľniciach z roku inauguroval najväčší program verejných prác v histórii. Automobil ukončil vidiecku izoláciu a priniesol mestskú vybavenosť – najdôležitejšiu, lepšiu lekársku starostlivosť a školy – na vidiek v Amerike, kým paradoxne poľnohospodársky traktor spôsobil, že tradičná rodinná farma zastarala. Moderné mesto s okolitými priemyselnými a obytnými predmestiami je produktom automobilizmu a nákladnej dopravy.

Automobil zmenil architektúru typického amerického obydlia, zmenil koncepciu a kompozíciu mestskej štvrte a oslobodil domácich majstrov z úzkych hraníc domova. Žiadna iná historická sila nespôsobila takú revolúciu v spôsobe, akým Američania pracujú, žijú a hrajú sa. V USA sa stali Američania skutočne závislí od seba. Ale hoci je vlastníctvo automobilu prakticky univerzálne, motorové vozidlo už nepôsobí ako progresívna sila zmien. Nové sily – elektronické médiá, laser, počítač a robot medzi nimi pravdepodobne predovšetkým – mapujú budúcnosť.

Obdobie americkej histórie, ktoré možno vhodne nazvať vek automobilov, sa prelína do nového veku elektroniky. Eric Foner a John A. Garraty, redaktori. Všetky práva vyhradené. Ale ak vidíte niečo, čo nevyzerá správne, kliknite sem a kontaktujte nás! Prihláste sa na odber fascinujúcich príbehov spájajúcich minulosť so súčasnosťou. Vo svojich 84 rokoch Thomas Edison získal rekordný počet 1 patentov jednotlivo alebo spoločne a bol hnacou silou takých inovácií, ako je fonograf, žiarovka a jedna z prvých filmových kamier.

Internet začal v Spojených štátoch pred viac ako 50 rokmi ako vládna zbraň v studenej vojne. Vedci a výrobca zbraní Samuel Colt z Connecticutu roky dostávali U.

Colt založil spoločnosť na výrobu svojej pištole s otočným valcom; predaj bol však pomalý a telegraf, ktorý vyvinul Samuel Morse a ďalší vynálezcovia, spôsobil revolúciu v komunikácii na diaľku.

Fungovalo to tak, že sa elektrické signály prenášali cez drôt položený medzi stanicami. Okrem toho, že pomohol vynájsť telegraf, Samuel Morse The Model T, predávaný Ford Motor Company od do , bol prvým pokusom vyrobiť auto, ktoré by si väčšina ľudí mohla skutočne kúpiť.

Moderné autá prvýkrát postavil v Nemecku Karl Benz a prvé americké autá v Springfielde v štáte Massachusetts Charles srbsko-americký inžinier a fyzik Nikola Tesla urobili desiatky prelomov vo výrobe, prenose a aplikácii elektrickej energie. Vynašiel prvý striedavý motor na striedavý prúd a vyvinul technológiu výroby a prenosu striedavého prúdu. Taliansky vynálezca a inžinier Guglielmo Marconi vyvinul, predviedol a uviedol na trh prvý úspešný bezdrôtový telegraf na veľké vzdialenosti a vo vysielaní prvý transatlantický rádiový signál.

Wilbur a Orville Wrightovci boli americkí vynálezcovia a priekopníci letectva. V roku bratia Wrightovci dosiahli prvý let motorového, trvalého a riadeného lietadla; svoj vlastný míľnik prekonali o dva roky neskôr, keď postavili a uviedli do prevádzky prvý plne praktický Live TV. Tento deň v histórii. Trezor histórie.

Kedy boli vynájdené autá? Model T Vzhľadom na americkú výrobnú tradíciu bolo tiež nevyhnutné, aby sa autá vyrábali vo väčšom objeme za nižšie ceny ako v Európe. Predaj áut sa zastavil Dopyt po náhradných autách prevyšoval dopyt zo strany prvomajiteľov a zákazníkov, ktorí si kúpili viacero áut dohromady.


Aké vozidlá Toyota sa vyrábajú v USA?

V r vyrobili výrobcovia približne 92 miliónov vozidiel na celom svete, vrátane 67 miliónov osobných a 25 miliónov úžitkových vozidiel. Pokles výroby automobilov pokračoval až do odstávok výroby v dôsledku celkovej hospodárskej krízy, ktorá sa začala v marci toho roku. Kumulatívne údaje z januára Tu sa bližšie pozrieme na prvých šesť krajín z hľadiska počtu vyrobených áut. Čína, známa ako najväčší svetový výrobca, je popredným výrobcom automobilov.

Následky týchto katastrof zniesli v prvom rade japonské automobilky, ktoré mnohé z nich uzavreli.

Koľko japonských výrobcov automobilov je?

Japonci, ktorých dovoz bol odvtedy obmedzený obchodnými obmedzeniami, teraz získali schopnosť dramaticky zvýšiť svoj podiel v USA. V septembri medzitým Mitsubishi, menší japonský výrobca automobilov, začal vyrábať malé autá v Bloomington, Illinois. Čoskoro budú nasledovať ďalšie rastliny. Isuzu a Subaru plánujú otvoriť svoj spoločný podnik na výrobu automobilov a ľahkých nákladných vozidiel v Indiane v novembri, zatiaľ čo Honda stavia druhý závod na montáž automobilov v Ohiu, ktorý sa tiež otvorí na jeseň budúceho roka. Medzitým Toyota, čerstvo po otvorení svojho závodu na výrobu automobilov v Kentucky, je teraz na pokraji ohlásenia plánov na vybudovanie samostatného závodu na montáž ľahkých nákladných vozidiel, zatiaľ čo Nissan a Ford práve oznámili spoločný podnik v Ohiu na výrobu dodávok v prerobenom závode Ford. Japonci v Kanade budujú aj množstvo malých operácií na montáž satelitov, aby zásobovali kanadský a americký trh. Už teraz si tu ohromujúce množstvo japonských spoločností vyrábajúcich náhradné diely zriadilo obchody, či už prostredníctvom spoločných podnikov s americkými spoločnosťami, alebo samostatne, aby mohli tieto montážne operácie dodávať. Vzhľadom na príliš veľkú kapacitu výroby automobilov, ktorá prenasleduje príliš málo kupujúcich automobilov, sa zdá, že je na dosah otrasy v celom odvetví. Viacerí priemyselní analytici sa teraz domnievajú, že GM a Chrysler môžu znášať bremeno takéhoto otrasu v odvetví, pričom obe firmy budú nútené zatvoriť ďalšie montážne závody, pretože ich predaj klesol.

Dobrovoľné vývozné obmedzenia pre automobily

Môžete si predstaviť Toyotu ako japonskú značku, ale vedeli ste, že Toyota vyrába vozidlá na americkej pôde už viac ako 34 rokov? V Spojených štátoch funguje 10 závodov Toyoty a sú vytvorené pracovné miesta. V tomto článku skúmame, aké vozidlá Toyota sa vyrábajú v USA, aby ste sa mohli kvalifikovane rozhodnúť pri kúpe nového vozidla. Mnohé Toyoty, ktoré vidíte na cestách, sa montujú priamo tu na vašom vlastnom domácom trávniku. Nasledujúci zoznam obsahuje vozidlá Toyota, ktoré sa vyrábajú v USA, ako aj umiestnenie ich závodov.

Vždy sa môžete odhlásiť kliknutím na odkaz v päte každého e-mailového upozornenia, ktoré dostanete od ACEA. Viac informácií o spracovaní osobných údajov nájdete v našich zásadách ochrany osobných údajov.

Pozrite sa, ktoré automobilky sú najamerickejšie

Marcos Piacitelli. 11. marca, Automobilový priemysel neustále rastie na celom svete, čo dokazuje, že je silným a vplyvným sektorom pre svetové ekonomiky. Iste, ak krajina zažíva nejakú ekonomickú krízu, táto kríza môže viesť k poklesu predaja vozidiel. Prípadne krajiny zaznamenajú nárast predaja automobilov a vysoké ziskové marže, keď ekonomika neprežíva krízu. Zdá sa, že vďaka týmto skutočnostiam je automobilový trh na celom svete čoraz konzistentnejší a ziskovejší.

Japonský export áut neustále klesá kvôli problémom s dodávkami

Závod Ford v Louisville v Kentucky – spolu s jeho 3 zamestnancami – tento týždeň nečinne stojí po tom, čo bola automobilka nútená dočasne zastaviť výrobu z dôvodu nedostatku kritických mikroprocesorov a iných počítačových čipov. General Motors, Honda, Renault, Toyota a Volkswagen tiež pociťujú vplyv a očakáva sa, že ďalší budú nasledovať. Výrobcovia zvýšili výrobu, aby reagovali na nedostatok zásob, čím ich postavili do súťaže o čipy s priemyslom spotrebnej elektroniky, ktorý čelí vlastnému nárastu dopytu. FCA naplánovala odstávku vo svojom kanadskom závode, ktorý vyrába Chrysler, Dodge Charger a Dodge Challenger, a zároveň odložila obnovenie výroby v mexickej továrni Jeep, ktorá už bola nečinná. Subaru medzitým znižuje produkciu v závode v Indiane a na dva dni zastavuje výrobu v továrni v Japonsku, kým posúdi situáciu v zásobovaní. Konkurenčný Nissan znížil výrobu v Japonsku. Volkswagen zase spomalil prevádzku v továrňach v Severnej Amerike, Európe a Číne.

Následky týchto katastrof zniesli v prvom rade japonské automobilky, ktoré mnohé z nich uzavreli.

Toyota znižuje septembrovú produkciu v dôsledku krízy čipov a oživenia COVID

To by zase mohlo viesť k nedostatku vozidiel a zvýšeniu cien. Ako sme sa sem dostali: Globálny nedostatok čipov zvýšil tlak na výrobcov automobilov, PC a výrobcov elektroniky, ktorých zásoby čipov sa vyčerpali. Väčší obraz: Vďaka zásobám komponentov a dlhodobým vzťahom so svojimi dodávateľmi sa Toyota podľa The Wall Street Journal dokázala izolovať od prvých následkov globálneho nedostatku čipov.

Najnovšia kapitola dlhého úspešného príbehu

Japonské automobilky Honda a Toyota vyrobili v horúčkovitom stave okolo USA deväť z 15 najlepších modelov na zozname, ktorý zoraďuje vozidlá podľa toho, kde sú zmontované, pôvodu automobilových dielov a počtu Američanov, ktorých spoločnosť zamestnáva v USA. To neznamená, že titul U. spoločnosť drží už tri roky po sebe. General Motors mal na zozname štyri vozidlá vrátane Camara a Ford mal len jedno, japonská automobilka Honda F mala na zozname najviac modelov – sedem – vyrobených v závodoch v Alabame a Ohiu, medzi ktoré patrili Honda Odyssey Minivan, pickup Ridgeline. nákladné auto a dva modely od svojej luxusnej značky Acura.

Prezident Trump nedávno požiadal japonských obchodných lídrov, aby autá vyrábali v Amerike a nie ich prepravovali cez oceán. V r sa Toyota stala prvou japonskou spoločnosťou, ktorá predávala sériovo vyrábaný osobný automobil v USA.

JAPONSKÉ AUTÁ VYROBENÉ V AMERIKE

GM, Ford a Chrysler v súčasnosti kraľujú ako najpopulárnejšie automobilky v Spojených štátoch. GM drží titul 4. najväčšieho výrobcu automobilov na svete. Najpredávanejšie osobné vozidlo v USA však Toyota aj Honda zaznamenali obrovský úspech v predajoch v štátoch, najmä v segmente SUV. Koľko ďalších japonských výrobcov automobilov je? Existuje 10 veľkých japonských výrobcov automobilov. Suzuki, Mitsubishi a Subaru tiež pochádzajú z Japonska.

V máji, keď sa americký automobilový priemysel ponoril do recesie, japonskí výrobcovia automobilov súhlasili s obmedzením vývozu osobných automobilov do Spojených štátov. Tento program „dobrovoľného obmedzenia exportu“ VER, pôvodne podporovaný Reaganovou administratívou, umožňoval iba 1. Horná hranica bola zvýšená na 1.


Pozri si video: Jak se násobí v Japonsku


Predchádzajúci Článok

Opeľovanie jedným ovocným stromom

Nasledujúci Článok

Výsadba červenej kostravy: Ako pestovať plazivú červenú kostrovú trávu