Izbové rastliny bez hmyzuWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Keď pestujete rastliny, chrobáky sa k nim určite dostanú. Ale čo rastliny v črepníkoch? Budú čeliť rovnakému problému? Rastliny v črepníkoch priťahujú chrobáky rovnako ako každá rastlina, ktorú pestujete v záhrade. Ak pestujete rastliny v črepníkoch v interiéri, môže tam byť menej chrobákov ako pri pestovaní vonku.

Obsah:
  • Ako sa vysporiadať s hubovými komármi na izbových rastlinách
  • Šupinatý hmyz
  • Typy chýb izbových rastlín: Kto sú a čo s nimi robiť
  • Chcem naplniť svoju spálňu rastlinami *bez* priťahovania chýb – aké sú moje možnosti?
  • Bojujte proti domácim škodcom s priateľskou armádou rastlín a hmyzu
  • Bežný hmyz izbových rastlín a príbuzní škodcovia
  • Bežní škodcovia a choroby izbových rastlín (a ako ich riešiť)
  • Mojich 5 najčastejších škodcov pre izbové rastliny
  • Ako sa zbaviť komárov húb na izbových rastlinách
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Škodcovia izbových rastlín: liečba vošiek, múčnikov, šupín, strapiek, molíc a roztočov

Ako sa vysporiadať s hubovými komármi na izbových rastlinách

Pripojte sa ku komunite Sacred Elements a získajte predplatiteľské exkluzívne promo akcie, zľavy, tipy, triky a ďalšie Prihláste sa tu! Rastliny, vrátane izbových, sú neoddeliteľnou súčasťou prírodného sveta. Hmyz je tiež neoddeliteľnou súčasťou prírodného sveta. Nájdenie chrobákov vo vašich izbových rastlinách však môže byť veľkým problémom!

Objavovanie hmyzu, ktorý si tvorí domov vo vašej príšerke, lezenie a hniezdenie v pôde, obhrýzanie koreňových systémov, pohyb po stonkách, listoch a kvetoch, zanechávanie cesty skazy môže byť srdcervúce. Škodcovia rastlín, dokonca aj ich vzhľad, môžu vyvolať úzkosť, stres alebo niekedy strach. Ich šokujúci vzhľad z ničoho nič, keď mi prebehli po ruke, po zemi, len aby sa vrhli hlavou napred do tej najmenšej štrbiny, mi už viac ako raz určite vyrazili dych!

Aké sú teda niektoré prirodzené spôsoby, ako odradiť ploštice, aby sa vo vašich rastlinách cítili ako doma? Ak chcete pridať túto kontrolu škodcov do svojej rutiny, jednoducho si nájdite chvíľku, pozrite sa pozorne na svoje rastliny, pôdu, stonky a uistite sa, že listy otočíte cez strapce, ktoré zvyčajne visia na zadnej strane listov. Pozrite si môj príspevok o thrips tu. Nezabudnite sa pozrieť medzi šťavnaté listy, najmä do štrbín medzi stonkou a listom, aby ste si všimli prvé príznaky škodcov.

Múčnatky a vošky milujú lahodný šťavnatý bufet! Táto metóda prospieva vašim rastlinám tromi spôsobmi, jedným: rozžiari listy, aby vyzerali estetickejšie, po druhé: umožňuje listom ľahšiu fotosyntézu bez nahromadenia prachu alebo oleja a po tretie: poskytuje ďalšiu príležitosť na kontrolu pre nežiaduce chyby na vašich rastlinách.

Listy čistím dvoma spôsobmi, rýchlym utretím pomocou mäkkej suchej handričky na odstránenie prachu. Toto sú prirodzené formy kontroly škodcov a zložky v mojej súprave na ochranu rastlín boli špeciálne vyvinuté pre mňa po rokoch experimentovania s najlepšími formami kontroly škodcov. Jemnou handričkou jemne utriem každý list, pričom sa uistite, že podopieram druhú stranu listu rukou, aby som zabránil zlomeniu alebo stresu väčších listov, ako je alokázia, monstera alebo fikus.

Ak nájdete chyby, určite vymeňte handričku za novú, aby ste zabránili šíreniu škodcov! Táto metóda je veľmi užitočná pri riešení chrobákov, ako sú hubové komáre, ktoré radi kladú vajíčka do vrchných pár centimetrov vlhkej pôdy.

Na pridanie ochrannej vrstvy používam sušený mach, piesok alebo malé kamienky. Vo všeobecnosti obliekam rastliny, ktoré potrebujú častejšie zavlažovanie, ako sú kalathea, paprade, alocasia, maranta a monstera. Ak si všimnete svetlohnedú až tmavohnedú farbu, oválne, ploché ploštice zhluknuté dohromady a obklopené lepkavými, čírymi kvapôčkami „medovky“ na vašich listoch, s najväčšou pravdepodobnosťou ste objavili napadnutie šupinami.

Tento malý hmyz je maličký, ale silný šťava, ktorá sa živí ničiteľmi izbových rastlín a záhrad. Ale nemusíte sa báť priatelia! Testovali sme naše Sacred Tonics proti týmto škodcom a s nadšením sa môžeme podeliť o to, že sme dosiahli úspech a výsledkom sú naše šťastne žiariace izbové rastliny! Pokračovať v čítaní. Manuál, ktorý vás privedie k spojeniu s prírodným svetom a povzbudí vás, aby ste si z toho urobili každodenný rituál. Prihlásiť sa.

Mini Plant Care Duo. Mini súprava na starostlivosť o rastliny. Mini darčeková sada. Fľaša s rozprašovačom z jantárového skla. Sprievodca posvätnými prvkami. Kolekcie mechov vo vreciach. Štartovacia súprava Marimo. Lunaria strieborný dolár. Nigella Love in a Mist Seeds.

Komunitné zdroje Obklopená rastlinami, prvkami, životom, zakladateľka Karina Aldredge učí, ako prosperovať novým spôsobom a zároveň sa každodenne spájať s prírodou, priamo z vášho domova. Plant School Volume 2. Plant School Volume 3. Community Resources. Mealy bugs - Fuj! Vyčistite si listy Táto metóda prospieva vašim rastlinám tromi spôsobmi, jedným: rozžiari listy, aby vyzerali estetickejšie, po druhé: umožňuje listom ľahšiu fotosyntézu bez hromadenia prachu alebo oleja a po tretie: poskytuje ďalšie príležitosť skontrolovať nežiaduce chyby na vašich rastlinách.

Ozdobte pôdu na vrch Táto metóda je veľmi užitočná pri riešení chrobákov, ako sú hubové komáre, ktoré radi kladú vajíčka do vrchných pár centimetrov vlhkej pôdy.

Dúfame, že to pomôže vám a vašim rastlinám prosperovať! S láskou Karina. Aj v komunitných zdrojoch. Naše najlepšie tipy na záchranu semien z dlhoročných skúseností so záhradkárstvom v mestách! Je čas spomaliť. Všetko v prírode nám to hovorí. Dni sa skracujú a sú chladnejšie, stromy zhadzujú listy, späť na Zem, aby obnovili a zregenerovali pôdu


Šupinatý hmyz

Ktorá izbová rastlina je vhodná do kuchyne? Vysoké rastliny do kuchyne. Najlepšie rastliny pre kuchynské feng shui. Rastliny, ktoré odpudzujú vošky.

Celkovo sú títo stopári izbových rastlín neškodní a netreba sa ich znepokojovať. Žiadny z nich nie je škodcom samotnej rastliny a ničomu v nej neublíži.

Typy chýb izbových rastlín: Kto sú a čo s nimi robiť

Nič nevyzerá zasnenejšie ako spálňa plná rastlín. Milujem predstavu, že sa zobudím v miestnosti plnej zelene – kým si nepomyslím na všetky chrobáčiky, ktoré by mohli žiť medzi tou zeleňou. Nie je možné zaručiť, že vaša rastlina nikdy nedostane škodcov, ale existuje niekoľko spôsobov, ako tieto šance znížiť. Jesse Waldman, riaditeľ marketingu a elektronického obchodu v Pistils Nursery v Portlande v Oregone, vysvetľuje, že prvým krokom je uistenie sa, že kupujete dobre udržiavanú rastlinu. Ovocné mušky sa zázračne objavia, keď jablko príliš dlho odstáva. Mravce sú jednoducho géniovia, malé potvorky, ktoré sa dostanú dovnútra. Prinesenie izbových rastlín to nijakým špecifickým spôsobom nezvýši.

Chcem naplniť svoju spálňu rastlinami *bez* priťahovania chýb – aké sú moje možnosti?

Už vás unavuje byť odpočúvaný plošticou? Ak premýšľate, ako sa zbaviť chrobákov v pôde izbových rastlín, ste na správnom mieste. Tento článok som napísal špeciálne preto, aby som vám pomohol zistiť, aký typ chrobákov napadol vaše izbové rastliny a ako sa ich efektívne zbaviť. Ale spolu s nadšením a vzrušením prichádza aj vážna výzva — Bugs!

Zistiť, ako sa zbaviť chýb izbových rastlín, je mimoriadne frustrujúce a môže byť veľmi ťažké kontrolovať škodcov izbových rastlín. Jednou z najväčších frustrácií, ktorej môže záhradník v interiéri čeliť, je nájdenie chrobákov na milovanej izbovej rastline.

Bojujte proti domácim škodcom s priateľskou armádou rastlín a hmyzu

Izbové rastliny prinášajú do vášho domova po celý rok trochu exteriéru. Tieto vnútorné skvosty sú chránené pred mnohými tvrdohlavými chorobami a hmyzími škodcami, ktoré postihujú ich vonkajšie náprotivky, ale nie sú úplne imúnne voči problémom. Na izbových rastlinách sa darí niekoľkým druhom drobného hmyzu, ktorý často stopuje zo skleníkov alebo škôlok, no je ľahké ich liečiť. Vošky sú drobný hmyz, ktorý sa živí šťavou a má množstvo farieb, od jasne žltej, oranžovej a červenej až po jednofarebnú čiernu a bielu. Tento hmyz sa skrýva na spodnej strane listov, prepichuje bunky a vysáva tekutiny, pričom vytvára hustú, lepkavú látku nazývanú medovica. Často môžete vošky z rastlín jednoducho postriekať kuchynským rozprašovačom, ale účinnými kontrolami sú aj insekticídne mydlá alebo záhradnícke oleje.

Bežný hmyz izbových rastlín a príbuzní škodcovia

V tomto blogovom príspevku uvidíte znepokojujúce obrázky, ktoré môžu alebo nemusia strašiť váš spánok. Pri zostavovaní tohto malého tipu pre vás som určite mnohokrát cítil, ako sa mi koža plazí. Takže najdôležitejším prvým krokom, ktorý musíte urobiť, keď máte podozrenie, že máte problém so škodcami, je identifikovať, ktorý to je, aby sme mohli podniknúť správne kroky! Väčšina ľudí ich nesprávne považuje za huby alebo plesne na izbových rastlinách. Keď sa však pozriete bližšie, ľahko zistíte, že sú to skutočne ploštice. Roztoče Roztoče Roztoče sú výpovedným znakom napadnutia izbovými rastlinami.

Keď je napadnutie slabé, použite na odstránenie týchto škodcov ruku alebo starú zubnú kefku alebo použite vatový tampón namočený v 70 percentnom izopropylalkohole.

Bežní škodcovia a choroby izbových rastlín (a ako ich riešiť)

Predpokladali, že benígny hmyz je len vo všeobecnosti priťahovaný kvetmi a listami – alebo naznačovali, že mám vypuknutie hmyzích škodcov? Ak je to druhé, musím priznať, že väčšiu časť šiestich rokov som blažene nevedel o žiadnom otravnom hmyze v mojom dome. Nie preto, že by som bol rozladený s rastlinami a hmyzom, väčšina priateľov vie, že chovám hmyz od svojich 9 rokov a skončil som štúdiom entomológie na vysokej škole, ale hlavne preto, že moje rastliny nemali žiadnych viditeľných škodcov.

Mojich 5 najčastejších škodcov pre izbové rastliny

SÚVISIACE VIDEO: 9 JEDNODUCHÝCH RIEŠENÍ PRE hryzcov húb! - Ako sa zbaviť komárov húb v izbových rastlinách!

Toto je ročné obdobie, keď si ľudia zrazu všimnú, že okolie ich izbových rastlín je lepkavé. Alebo na svojich rastlinách vidia drobné chrobáčiky alebo to, čo vyzerá ako malé kúsky bielej bavlny. Insekticídne mydlo, neemový olej alebo ochrana proti hmyzu Espoma Organic Insect sú dobré pre iný hmyz a lapače žltých molíc pomáhajú kontrolovať vošky, molice a komáry. Použite ktorýkoľvek z produktov podľa návodu. Použite to na jemné odstránenie vodného kameňa, ktorý môžete, a potom ošetrite rastlinu insekticídom podľa vášho výberu.

Poznáš ten pocit. Môže to byť zalievanie?

Ako sa zbaviť komárov húb na izbových rastlinách

Od hukotu komárov a múch, ktoré plnia vzduch, až po pozemné invázie švábov a mravcov, boj proti útokom hmyzu dokáže zabrať veľa prestojov, takže toto je jedna z tých situácií, pri ktorých malá prevencia znamená veľa. Našťastie existuje niekoľko izbových rastlín, ktoré sú známe svojimi vlastnosťami odpudzovania škodcov. Zatiaľ čo služby ochrany proti škodcom sú najlepším spôsobom, ako udržať tieto strašidelné stvorenia na uzde, tento príspevok podrobne popisuje niektoré izbové rastliny, ktoré môžu pomôcť odradiť hmyz a poskytnúť vám pokoj. Bazalka a mäta sú lahodné ingrediencie, ideálne pre vaše obľúbené talianske jedlo alebo šálku čaju. Hmyzu však strašne zapáchajú. Nechajte tieto bylinky rásť vo vašej slnečnej kuchyni alebo umiestnite niekoľko kvetináčov okolo vašich dverí.

Pre mnohých organické záhrady prinášajú pocit šťastia a úspechu, keď sa úroda blíži. Len málo vecí môže byť takým sklamaním ako sledovať, ako sa vaša pýcha a radosť stanú bufetom pre otravné chrobáky. Predtým, ako narastie vaša frustrácia z boja proti škodcom, zvážte nasadenie niektorých strategických, prirodzených odstrašujúcich prostriedkov ako preventívny útok.


Pozri si video: HDZ VR 10 hnojenie izbovych rastlin


Predchádzajúci Článok

Lel - rozprávková marhuľa pre letného obyvateľa

Nasledujúci Článok

Krížovka ovocie z paliem