Čínske evergreeny izbové rastliny FilipínyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Veľkú časť malebnej krásy prírody nahradili husto obývané oblasti, ktoré sa rozprestierajú na míle od mestských centier. Toto vizuálne znečistenie ovplyvňuje nás všetkých a zanecháva v nás túžbu po užšom spojení s prírodou. Vo vnútri trávime asi 90 percent času. Interiérové ​​rastliny sú ideálnym spôsobom, ako vytvoriť atraktívne a pokojné prostredie a zároveň zlepšiť náš pocit pohody. Okrem toho môžu byť izbové rastliny uspokojujúcim koníčkom a môžu pomôcť vyčistiť vzduch v našich domovoch.

Obsah:
  • Druh Aglaonema, vždyzelený čínsky, vždyzelený filipínsky
  • Čínsky evergreen začína byť dlhonohý? Tu je čo robiť
  • Aglaonema (čínsky evergreen)
  • Starostlivosť a tipy na pestovanie čínskeho evergreenu (Aglaonema): Izbové rastliny s nádhernými listami
  • 20 izbových rastlín, ktoré môžu zlepšiť prostredie vašej kancelárie
  • Evergreen čínsky – Aglaonema Commutatum
  • Kvet Izbová rastlina Čínsky vždyzelený Okrasná rastlina, kvet, png
  • Top 7 krásnych izbových rastlín pre Plantitos a Plantitas
  • Aglaonema commutatum: zimozeleň čínska
  • Žiadne slnko, žiadny problém: Tieto rastliny môžu prosperovať pri slabom osvetlení
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Vzácna čínska vždyzelená rastlina Aglaonema pictum tricolor

Druh Aglaonema, vždyzelený čínsky, vždyzelený filipínsky

Veľkú časť malebnej krásy prírody nahradili husto obývané oblasti, ktoré sa rozprestierajú na míle od mestských centier. Toto vizuálne znečistenie ovplyvňuje nás všetkých a zanecháva v nás túžbu po užšom spojení s prírodou. Vo vnútri trávime asi 90 percent času. Interiérové ​​rastliny sú ideálnym spôsobom, ako vytvoriť atraktívne a pokojné prostredie a zároveň zlepšiť náš pocit pohody.

Okrem toho môžu byť izbové rastliny uspokojujúcim koníčkom a môžu pomôcť vyčistiť vzduch v našich domovoch. Izbové rastliny nielen premieňajú oxid uhličitý na kyslík, ale zachytávajú a absorbujú aj mnohé znečisťujúce látky. Ak chcete byť úspešným záhradníkom v interiéri, musíte pochopiť, ako vnútorné prostredie ovplyvňuje rast rastlín a ako sa pestovanie líši od pestovania rastlín vonku.

Zo všetkých faktorov ovplyvňujúcich rast rastlín v interiéroch je zďaleka najdôležitejšie dostatočné svetlo. Svetlo je potrebné na to, aby rastliny produkovali potravu a prežili – vo všeobecnosti platí, že čím viac svetla je k dispozícii, tým viac potravy sa vyprodukuje pre rast. Svetlo sa meria v jednotkách nazývaných nožné sviečky. Jedna sviečka ft-c je množstvo svetla vyžarovaného sviečkou na bielom povrchu vzdialenom 1 stopu v úplne tmavej miestnosti. Vonku sa úrovne osvetlenia počas jasného dňa pohybujú od 10 stôp na otvorenom slnečnom priestranstve do stôp alebo menej v tieni veľkého stromu.

Je veľmi užitočné mať všeobecnú predstavu o tom, koľko svetla je prítomné na danom mieste vo vašom dome. Pomerne dobrý odhad môžete získať pomocou ručného expozimetra alebo môžete použiť 35 mm fotoaparát a urobiť nasledovné:.

Pomocou tejto tabuľky môžete získať údaje o intenzite svetla odkiaľkoľvek vo vašej domácnosti. Pomocou nameraných hodnôt svetla možno váš domov rozdeliť do štyroch oblastí, ktoré majú nasledujúce úrovne osvetlenia na 8 hodín denne:. Vo vašej domácnosti je množstvo svetla na danom mieste premenlivé – je ovplyvnené prítomnosťou stromov, vonku môžu v určitých časoch tieniť, presahy strechy môžu v určitých časoch tieniť, odraz farieb stien, závesy na oknách, dĺžka dňa, čas deň a ročné obdobie.

Pri nákupe izbových rastlín vyberajte rastliny pre dané miesto na základe približných úrovní osvetlenia v mieste. Pomôcť môže aj zvýšenie počtu hodín vystavenia svetlu – napríklad 16 hodín svetla a 8 hodín tmy. Tým sa predlžuje počet hodín, počas ktorých rastliny prijímajú svetlo. Izbové rastliny sú klasifikované podľa množstva svetla potrebného na rast.

Zoznam rastlín a ich požiadavky na svetlo je uvedený v tabuľke 3. Okná s východnou expozíciou v domácnosti vo všeobecnosti poskytujú najlepšie svetelné a teplotné podmienky pre väčšinu rastlín v interiéri, pretože rastliny dostávajú priame ranné svetlo od východu slnka až do takmer poludnia.

Hodnoty nožných sviečok pri týchto oknách môžu dosiahnuť 5,, Ako ráno postupuje, priame slnko z miestnosti ustupuje. Východná miestnosť je chladnejšia ako južná alebo západná miestnosť, pretože dom absorbuje menej sálavého tepla.

Svetlo z východu je chladnejšie ako to z juhu alebo západu, a preto spôsobuje menšie straty vody z rastlín. Okná s južnou orientáciou poskytujú najväčšiu variáciu svetelných a teplotných podmienok. Nízke zimné slnko svieti cez miestnosť počas väčšiny denných hodín.

V lete, keď je slnko severnejšie ako v zime, slnko ráno vychádza pod ostrým uhlom a na poludnie je vysoko na oblohe.

Priame svetlo prichádza do južného okna až na poludnie. Ak je vonku široký presah zakrývajúci okná, slnko sa do miestnosti nemusí dostať vôbec. Slnko na poludnie letného dňa môže merať 10 stôp-c. V interiéri však južné okno so širokými odkvapmi na vonkajšej strane dostane približne rovnaké množstvo svetla ako okno so severnou expozíciou.

Južné a západné expozície sú pre väčšinu rastlín zameniteľné. V zime môže byť väčšina rastlín, s výnimkou tých, ktoré jednoznačne preferujú severnú expozíciu, umiestnená v miestnosti s južnou expozíciou.

Okná so severnou orientáciou poskytujú najmenej svetla a najnižšiu teplotu. Keďže Spojené štáty americké ležia na severnej pologuli, väčšinu slnečného žiarenia prijímajú z juhu. Zo štyroch expozícií je na severnú expozíciu celoročne najmenej svetla a tepla.

Kvôli nízkej úrovni osvetlenia môže byť udržiavanie zdravých rastlín výzvou. Severný parapet dokáže za jasného zimného dňa merať úrovne svetla až do ft-c, čo je optimálne pre niektoré rastliny, ako je napríklad africká fialka. Táto expozícia je najlepšia pre rastliny so zelenými listami, pretože sfarbenie na pestrých listoch má tendenciu miznúť pri slabom osvetlení. Hoci väčšina rastlín pestovaných vo vnútri nebude rásť v severnej miestnosti, môžu to tolerovať na krátky čas.

Ročné obdobia menia množstvo prirodzeného svetla vstupujúceho cez okná. Napríklad letné slnko dosahuje vyšší zenit v porovnaní so zimným slnkom Obrázok 2. Preto slnečné svetlo preniká počas zimy ďalej do miestnosti. Teplota je druhým najdôležitejším faktorom ovplyvňujúcim rast rastlín v interiéri. Ľudia sa cítia pohodlne v rozsahu 72 stupňov F stupňov F a interiérové ​​rastliny znesú a dobre rastú v rozsahu 58 stupňov F stupňov F, pretože väčšina izbových rastlín pochádza z tropických a subtropických oblastí sveta.

Teplota a svetlo sú spojené prostredníctvom procesov fotosyntézy a dýchania. Fotosyntéza vytvára cukry a škrob, ktoré sa potom rozkladajú dýchaním, aby poskytli energiu na vývoj nových tkanív a na udržanie existujúcich. Vysoká teplota zrýchľuje dýchanie.

Ak rastlina neprodukuje dostatočné množstvo cukrov ako pri slabom osvetlení, potom vysoké teploty môžu rozložiť to málo cukrov, ktoré sa vyprodukujú, a na rast nezostanú žiadne. Údržba má prednosť pred rastom; preto pri nedostatočnom osvetlení rastliny nerastú.

Ak je svetla tak málo, že produkované cukry nestačia na údržbu, rastlina nakoniec zomrie. Keď je hladina cukru nízka, rastlina berie živiny a cukry zo starších listov na udržanie nových listov. Na pomoc rastlinám vo vnútornom prostredí sú k dispozícii dve možnosti: 1. zvýšenie úrovne svetla na zvýšenie fotosyntézy a produkcie cukru alebo 2. zníženie nočnej teploty, aby sa znížila rýchlosť dýchania a umožnilo rast viac cukrov. Aké teploty sa pravdepodobne vyskytujú v domácnostiach? Počas leta môže byť klimatizácia vypnutá v noci alebo víkendové nastavenia termostatu, ktoré mohli byť zvýšené, vedú k vyšším nočným teplotám, než je žiaduce.

Počas zimy môže byť kúrenie, ktoré bolo v noci vypnuté, alebo víkendové nastavenia termostatu, ktoré mohli byť znížené, viesť k nižším nočným teplotám. Buďte obzvlášť opatrní, aby teplota neklesla pod 50 stupňov F, inak by došlo k poškodeniu chladom na niektorých citlivých rastlinách, napr. Rastliny sa líšia v požiadavkách na minimálnu a maximálnu teplotu. Príklady chladomilných rastlín vhodných do lokalít, kde teploty klesajú na 50 stupňov v noci a 60 stupňov cez deň, sú Cyclamen, Wonder Plant, Fatshedera, japonská Aralia a Fatsia.

Zoznam rastlín a ich teplotných požiadaviek je uvedený v tabuľke 3. Nie všetky interiérové ​​rastliny majú rovnaké teplotné požiadavky na optimálny rast. Takéto teploty sú v interiéri povolené len zriedka. Najlepší teplotný rozsah pre izbové rastliny je 70 stupňov F - 80 stupňov F deň a 65 stupňov F - 70 stupňov F noc. Relatívna vlhkosť je množstvo vlhkosti obsiahnuté vo vzduchu. Pre interiérové ​​rastliny sa relatívna vlhkosť pod 20 percent považuje za nízku, 40 percent – ​​50 percent je stredná a nad 50 percent je vysoká.

Relatívna vlhkosť je veľmi dôležitým faktorom, ktorý sa však ľahko prehliadne. V skleníku je relatívna vlhkosť 50 percent alebo viac. K rýchlej transpirácii a strate vody môže dôjsť, ak sa novo zakúpené rastliny umiestnia do 10-20-percentnej relatívnej vlhkosti, ktorá je typická pre väčšinu domácností Obrázok 3.

Väčšina izbových rastlín pochádza z trópov, kde je bežná vysoká relatívna vlhkosť. Preto vykonajte nasledujúce kroky, ktoré pomôžu vašim rastlinám prispôsobiť sa nízkej relatívnej vlhkosti vo vašej domácnosti. Naučiť sa zalievať je jednou z najdôležitejších zručností v starostlivosti o rastliny. Použitie príliš veľkého množstva vody môže udusiť korene rastlín a príliš málo vody spôsobí, že rast bude nepravidelný a zakrpatený.

Frekvencia zavlažovania bude závisieť od podmienok, v ktorých rastliny rastú. Keď sa zaoberáte tým, koľko vody naniesť, zvážte nasledovné:.

Nesprávne zalievanie spôsobuje veľa problémov. Nádoby s tanierikmi môžu spôsobiť nadmerné hromadenie rozpustných solí z aplikovaného hnojiva. Vysoké hladiny rozpustných solí môžu spôsobiť poškodenie koreňov rastlín a pokles rastu. Zlikvidujte všetku vodu, ktorá vytiekla z taniera po zavlažovaní, a aplikujte veľké množstvo vody na pôdu, aby sa vylúhovali nahromadené rozpustné soli.

Pri rozhodovaní o tom, kedy by ste mali zalievať, cíťte pôdu zatlačením prsta asi palec pod povrch. Ak je pôda stále vlhká, nie je potrebná ďalšia voda. Pre zjednodušenie zavlažovania sú k dispozícii aj vodné zariadenia alebo vodomery.

Zmiernite tento problém tak, že pred aplikáciou vody na rastliny necháte vodu niekoľko dní odstáť – aby sa z nej uvoľnilo trochu chlóru a fluóru. Presuňte náchylné rastliny preč od okraja bazéna, aby ste zabránili striekajúcej vode, aby sa dostala na lístie. V blízkosti uzavretých bazénov nepoužívajte náchylné rastliny. Vo všeobecnosti sú rastliny s dlhými lineárnymi listami, ako je napríklad Spider Plant, náchylnejšie na fluór.

Mnoho záhradkárov má rovnaký problém s hnojivom ako s vodou – chcú dať svojim rastlinám príliš veľa. Nebezpečenstvo prehnojenia vzniká, pretože akékoľvek použité hnojivo, či už vo forme tekutiny, prášku alebo tabliet, sa rozpustí v pôdnej vode a vytvorí vo vode soli. Novo zakúpená zdravá rastlina len zriedka potrebuje okamžitú aplikáciu hnojiva. Vo väčšine prípadov množstvo hnojiva aplikovaného komerčným výrobcom dodá dostatok živín na dva až tri mesiace v domácnosti.

Toto pravidlo je flexibilné – ak sú zjavné príznaky nedostatku, je žiaduce aplikovať hnojivo. Tajomstvom hnojenia rastlín v interiéri je aplikovať malé množstvá hnojiva, keď rastlina rastie.

Bez nového rastu má rastlina obmedzenú potrebu väčšieho množstva hnojiva. Počas leta, keď sa úroveň svetla zvyšuje a rastlina aktívne rastie, jej potreba hnojenia sa zvyšuje. Ako východiskový bod použite pri mesačných aplikáciách približne jednu štvrtinu sadzby štítku. Ak sa celková farba rastliny stane svetlozelenou, prihnojujte každé dva týždne. Ak je nový prírastok tmavozelený, ale listy sú malé a internódiá sa zdajú dlhšie ako na staršom prírastku, znížte dávku hnojiva.


Čínsky evergreen začína byť dlhonohý? Tu je čo robiť

Pevný ako nechty Čínsky vždyzelený, známy aj ako filipínsky vždyzelený, je ľahko pestovateľná izbová rastlina, ktorá znáša prakticky všetky podmienky pestovania v interiéri. Zriedka kvitne, keď sa pestuje vo vnútri. Pomaly rastúca izbová rastlina bude šťastne bývať na pracovnom stole mnoho mesiacov, kým prerastie priestor. Veľké čínske vždyzelené rastliny sú dokonalými akcentmi do prázdnych rohov alebo na spárovanie s veľkými kusmi nábytku. Ak pestujete zimozeleň čínsku ako krajinnú rastlinu, chráňte ju pred mrazom a intenzívnym poludňajším slnkom. Ak ho pestujete vo vnútri, ide takmer všetko. Rastie dobre na nepriamom slnku alebo v stredne až slabých svetelných podmienkach.

Aglaonema alebo čínska evergreen je mimoriadne populárna izbová rastlina, hoci rastliny aglaonema sa vyskytujú najmä na Filipínach a Malajzii.

Aglaonema (čínsky evergreen)

Čínsky vždyzelený strom je obľúbený u mnohých začínajúcich a skúsených záhradníkov. Tiež známa ako Aglaonema, je nenáročná na pestovanie, pretože toleruje každé vnútorné prostredie. Jeho jedinečné lístie z neho robí ideálnu vnútornú dekoráciu pre rôzne oblasti okolo domu. Vypracujeme vám všetko, čo o ňom potrebujete vedieť, aby ste sa o ten svoj mohli doma dostatočne starať! Tieto slová sa vzťahujú na krásne lístie, ktoré má čínsky vždyzelený strom – bohaté zelené listy so striebornými vzormi. Rastlina rastie v tropických dažďových pralesoch po celej Ázii, kde sú vysoké teploty, vysoká vlhkosť a filtrované slnečné svetlo. Čínsky evergreen je dostatočne malý, aby sa zmestil na vaše stoly, stoly a iné kompaktné povrchy. Ako starne, môžete ho umiestniť na podlahy alebo do rohov vašich izieb. Môžete tiež maximalizovať tieto rastliny tým, že ich použijete ako akcenty v interiéri! Čínsky evergreen sa stáva čoraz obľúbenejším pre svoj jedinečný vzhľad a nenáročnú údržbu.

Starostlivosť a tipy na pestovanie čínskeho evergreenu (Aglaonema): Izbové rastliny s nádhernými listami

Čínsky evergreen je všeobecný názov používaný pre kolekciu rastlín z rodu Aglaonema, ktoré veľmi dobre znášajú slabé svetelné podmienky. Aglaonemas bude produkovať kvety, ktoré nie sú príliš nápadné, ale pestujú sa predovšetkým pre atraktívne kožovité listy. Existuje veľa hybridných odrôd čínskeho vždyzeleného, ​​ktoré sa pestovali v minulom storočí. Je to kvôli ich rastúcej popularite medzi pestovateľmi v interiéri, aby ich používali ako okrasné rastliny na dekoráciu miestnosti. Tieto pomaly rastúce odrody rastlín zahŕňajú obyčajné zelené, škvrnité, škvrnité a pestré typy.

Našťastie existujú izbové rastliny, ktoré dokážu zdravo a krásne prosperovať aj v horších svetelných podmienkach.

20 izbových rastlín, ktoré môžu zlepšiť prostredie vašej kancelárie

Ak si niečo kúpite prostredníctvom našich odkazov, môžeme zarobiť peniaze od našich affiliate partnerov. Uč sa viac. Rastliny môžu inak fádnemu kancelárskemu prostrediu dodať veľa organického charakteru. Malé izbové rastliny zlepšia kvalitu vzduchu a odstránia nečistoty a zároveň dodajú vášmu pracovnému prostrediu ústredný bod. Môžete tiež použiť veľké izbové rastliny na vytvorenie užitočného oddelenia medzi pracoviskami - a zdroj pokojného rozjímania počas vášho hektického dňa.

Evergreen čínsky – Aglaonema Commutatum

Len málo vecí dokáže rozžiariť domov tak ako niektoré izbové rastliny. Ale ak nie ste práve skúsený záhradník a máte skôr čierny palec ako zelený, možno sa budete zdráhať zaviesť do svojho domova akékoľvek izbové rastliny. Ale nie je potrebné sa obávať, pretože existuje veľa skvelých izbových rastlín, ktoré nevyžadujú prílišnú údržbu. Toto sú najlepšie izbové rastliny pre začiatočníkov, takže váš priestor sa môže cítiť ako zvodná zelená krajina zázrakov. Či už chcete niečo listové a zelené alebo niečo trochu farebnejšie, týmto izbovým rastlinám sa vo vašej domácnosti skutočne darí.

OFICIÁLNY MENO. Aglaonema commutatum 'Maria'. TAKTIEŽ ZNÁMY AKO. Aglaonema, filipínsky evergreen. PÔVOD A KLÍMA. Juhovýchodná Ázia | Tropické a subtropické.

Kvet Izbová rastlina Čínsky vždyzelený Okrasná rastlina, kvet, png

Čínske evergreeny Aglaonema sú veľmi obľúbené izbové rastliny kvôli ich fantastickému vzhľadu a nenáročným požiadavkám na starostlivosť. Sú to ideálne rastliny pre začiatočníkov, ale milujú ich aj milovníci izbových rastlín kvôli rozmanitosti a kráse mnohých kultivarov. Tento článok obsahuje 23 krásnych odrôd Aglaonema, aby sme vám predstavili úžasné možnosti, ktoré máte k dispozícii. Čínske evergreeny sú také obľúbené, že boli hybridizované a vyšľachtené na širokú škálu kultivarov.

Top 7 krásnych izbových rastlín pre Plantitos a Plantitas

SÚVISIACE VIDEO: Chinese Evergreen (Aglaoneama): Kompletný sprievodca starostlivosťou!

Aglaonema je bežne známa ako čínska vždyzelená rastlina, pochádza z tropických oblastí južnej Ázie a patrí do rodu kvitnúcich rastlín araceae. Rodina rastlín Araceae má niekoľko ďalších nádherných izbových rastlín, ako sú Spathiphyllum, Dieffenbachia, Philodendron, Anthurium, Zamiocaucas. Aglaonema je nádherná skupina vždyzelených všestranných rastlín, ktoré vypestovali Číňania a presťahovali sa do Európy a Ameriky. Aglaonema je jednou z najobľúbenejších izbových rastlín, jej krásne olistenie upúta každého. Aglaonema sa vo veľkej miere pestuje v domoch, kanceláriách, obchodoch, obchodoch, nákupných centrách atď. po celom svete ako okrasná rastlina prinášajúca šťastie. Výsledky štúdie NASA o čistote vzduchu ukazujú, že čínske evergreeny sú schopné čistiť vzduch v interiéri odstránením benzénu a formaldehydu.

Pomoc pri hľadaní záhradníctva. Rastie ako izbová rastlina v St.

Aglaonema commutatum: zimozeleň čínska

Aglaonema commutatum 'Maria'. Ak chcete dosiahnuť interiérovú farbu, vyskúšajte čínsku vždyzelenú rastlinu, ktorá ozdobí váš domov alebo kanceláriu. Táto obľúbená izbová rastlina je uctievaná pre svoje exoticky vyzerajúce lístie, ktoré sa dodáva v množstve farieb a pestrých vzorov. Tento ázijský rodák, obľúbený v Číne, sa tradične považuje za šťastie. Čínsky vždyzelený strom sa darí v prostredí so slabým osvetlením a je nenáročný na pestovanie, dokonca aj pre začiatočníkov. Aglaonemy sa zvyčajne pestujú vo vnútri, ale môžu sa tiež premiestňovať von počas leta, aby ozdobili nádoby, alebo sa pestujú vonku na tienistom mieste po celý rok v teplejších oblastiach. Veľké lesklé listy sú dlhé, oválne alebo špicaté, vyskytujúce sa na krátkych stonkách.

Žiadne slnko, žiadny problém: Tieto rastliny môžu prosperovať pri slabom osvetlení

Čínsky alebo filipínsky evergreen sú bežné názvy používané pre kolekciu rastlín z rodu Aglaonema Aglaonema vittata, Aglaonema commutatum, Aglaonema costatum, ktoré sú medzi novými fanúšikmi známymi izbovými rastlinami, pretože veľmi dobre znášajú slabé svetelné podmienky. Zatiaľ čo väčšina izbových rastlín si určite vyžaduje trochu úsilia pri poskytovaní vhodných pestovateľských podmienok svetlom, teplotou, vlhkosťou atď. Táto rastlina s tropickými listami je jednou z najodolnejších izbových rastlín, ktoré môže ktokoľvek pestovať, a toleruje takmer všetko, čo im dáte, aj keď je to zlé. svetlo, suchý vzduch a niekedy aj sucho. Čínske vždyzelené rastliny možno nájsť v mnohých rôznych odrodách, vrátane obyčajných zelených, škvrnitých, škvrnitých, pestrých a jasných farebných foriem.


Pozri si video: HDZ VR 15 izbove rastliny a ich naroky na svetlo


Predchádzajúci Článok

Nákup podpníkov pre ovocné stromy

Nasledujúci Článok

Výsadbová mapa a sprievodca pre šalátovú záhradu