Ako sa starať o izbovú rastlinu brečtanu



We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Happy DIY Home. Pestovanie brečtanu vo vode je jednoduchý a spoľahlivý spôsob rozmnožovania rastliny. Najčastejšie nájdenou verziou je Hedera helix alebo anglický brečtan. Rastlina nenáročná na pestovanie, možno ju pestovať ako atraktívnu izbovú rastlinu alebo ju začleniť do kvetinových záhrad. Brečtan je tiež skvelý spôsob, ako oživiť stenu alebo záhradu. Tiež sa príjemne ľahko rozmnožujú.

Obsah:
  • Ako rýchlo rastie anglický brečtan? (Ako ho pestovať rýchlejšie)
  • Anglický sprievodca brečtanom: Ako pestovať a starať sa o „Hedera Helix“
  • Hedera Helix (anglická Ivy)
  • Pripojte sa k Ivy League: Ako pestovať anglický brečtan v interiéri
  • Sprievodca anglickým brečtanom: Ako sa starať o anglický brečtan vo vnútri a vonku
  • Anglický brečtan: Izbová rastlina mesiaca apríl 2021
  • Ako pestovať diablov brečtan – perfektná izbová rastlina a tiež vonkajšia rastlina!
  • Starostlivosť o anglický brečtan | Hedera helix
  • Robot alebo človek?
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: AKO SA STARAŤ O RASTLINY brečtanu – DONNA JOSHI

Ako rýchlo rastie anglický brečtan? (Ako ho pestovať rýchlejšie)

Ak máte čierny palec, hroznový brečtan je rastlina pre vás. Brečtan je vinič, preto sa s výhodou ukazuje v závesných košoch a urnách, kde bude kaskádovito prechádzať cez bok. Zasaďte ju do nádoby s mriežkou a pre jasný vertikálny akcent. Počítajte s tým, že tejto pracovitej izbovej rastline sa bude dariť roky. Stredné až jasné svetlo je to pravé pre brečtan hroznový.

Rastie dobre pri priemerných domácich teplotách a vlhkosti. Hroznový brečtan najlepšie rastie, keď jeho pôda medzi zavlažovaním mierne preschne. Zalievajte iba vtedy, keď je pôda na dotyk suchá, potom rastlinu dôkladne zalejte, aby prebytočná voda mohla odtiecť z dna črepníka.

Ak je váš hrniec v podšálke, vylejte nazbieranú vodu krátko po zalievaní. Premočenie alebo nadmerne vlhká pôda spôsobuje, že brečtan hroznorodý opadá listy. Brečtan hroznový nevyžaduje hnojenie, ale s použitím univerzálneho hnojiva na izbové rastliny podľa pokynov na etikete dosiahnete rýchlejší rast. Najlepší čas na hnojenie je leto, keď rastlina aktívne rastie. Cissus discolor oslňuje striebornými striekanými listami s gaštanovými spodnými stranami. Vyžaduje si vyššie teploty a vyššiu vlhkosť ako brečtan hroznový, preto je náročnejší na pestovanie.

Táto odroda Cissus rhombifolia má väčšie listy ako väčšina brečtanu, čo jej dodáva odvážny vzhľad. Cissus rhombifolia dobre rastie v závesnom košíku alebo prichytený k machovému stĺpu. Je to vynikajúca rastlina pre kanceláriu alebo domov. Tento kultivar brečtanu Cissus rhombifolia rastie vzpriamenejšie ako väčšina odrôd.

Ide o skvelý kultivar na pestovanie na mriežke. Cissus rotundifolia , s mäsitými, voskovými, zaoblenými zelenými listami je šťavnatejší ako ostatní členovia čeľade. To znamená, že potrebuje menej vody. Pestuje tiež pomalšie a zachováva si zaoblený tvar stola s malým prerezávaním. Vyhľadajte podľa názvu rastliny. Grape Ivy Cissus. Poďakovanie: Dean Schoeppner. Uložiť pin FB Viac.

Súvisiace položky Begonia cissus Cissus discolor. Poďakovanie: Marty Baldwin. Begonia Hroznový brečtan. Brečtan dubový Cissus rhombifolia 'Ellen Danica'. Poďakovanie: Jay Wilde. Brečtan hroznový Cissus rhombifolia. Poďakovanie: William N. Grape brečtan. Vosk cissus rotundifolia. Vosk Hroznový brečtan. Komentáre Pridať komentár. Späť na príbeh Komentár k tomuto projektu. Povedzte nám, čo si myslíte. Ďakujeme za pridanie spätnej väzby.

Všetky práva vyhradené. Zavrieť Prihlásiť sa. Zavrieť toto dialógové okno Zobraziť obrázok Grape Ivy. Odrezky stoniek.


Anglický sprievodca brečtanom: Ako pestovať a starať sa o „Hedera Helix“

Ak sa vám páči vzhľad brečtanu a chcete si ho pestovať vo svojej vnútornej záhrade, vyskúšajte anglický brečtan Hedera helix. Táto pútavá viničová rastlina je takmer spoľahlivá izbová rastlina. Brečtan sa dá trénovať na mrežách alebo topiary, ako aj cez stenu. Tiež sa ľahko ťahá, takže je ideálnym závesným košom alebo vyzerá krásne, keď sa rozlieva z vysokého nábytku. Poskytnite anglickému brečtanu ideálne podmienky na pestovanie a budete sa tešiť dlhé roky bohatého rastu. Postupujte podľa týchto tipov na pestovanie zdravého anglického brečtanu vo vašej vnútornej záhrade.

Ivy Indoors (Hedera helix) ; Rastlinné krmivo. Raz mesačne počas aktívneho rastu. ; Polievanie. Zalievajte každých 5 až 7 dní v závislosti od svetla a teploty. Udržujte pôdu.

Hedera Helix (anglická Ivy)

Anglický brečtan sa pôvodne používa ako pôdopokryvná látka v krajine. Ako koncová liana má tendenciu byť invazívna. Vo svojom prirodzenom prostredí môžu stromy a kríky, kde sa plazí anglický brečtan, zomrieť. Ak sa rozhodnete mať doma anglický brečtan, buďte však pripravení. Na tento musíte dávať pozor, pretože rastú rýchlo a môžu byť dosť husté. Anglický brečtan, ktorý sa prirodzene darí ako vinič, je vždyzelená zeleň, ktorá sa plazí po zemi a tiahne sa nahor k stromu, kríku alebo akejkoľvek mriežke. V okolí je veľa druhov pravého brečtanu, ale najobľúbenejší je anglický brečtan Hedera helix.

Pripojte sa k Ivy League: Ako pestovať anglický brečtan v interiéri

Brečtan sa nachádza v domoch, záhradách a dokonca aj v kanceláriách po celom svete. Rastliny brečtanu sú skvelým zdrojom zelene, ktorý je v porovnaní s inými možnosťami veľmi nenáročný na údržbu. Najmä anglický brečtan je bežnou voľbou medzi majiteľmi domov aj manažérmi kancelárií. Názvy odrody brečtanu naznačujú jej vzhľad. Napríklad anglický brečtan Curlilocks bude mať vlnité listy, zatiaľ čo odroda Gold Child bude mať na listoch biele a zlaté škvrny.

Naposledy aktualizované 22. marca od Sophie. Tu je niekoľko najlepších tipov na pestovanie brečtanu v interiéri a zabezpečenie toho, aby sa viniču v tomto procese darilo!

Sprievodca anglickým brečtanom: Ako sa starať o anglický brečtan vo vnútri a vonku

Izbová rastlina viniča sa môže stať závesom na okne alebo pridať vrstvu textúry na holú tehlovú stenu alebo vdýchnuť život sterilnej vykachličkovanej kúpeľni – ak ju len dokážete presvedčiť, aby skutočne rástla v interiéri. Niektorí vylezú. Iní budú ťahať. Brečtan hroznový Cissus rhombifolia a miniatúrny brečtan hroznový Cissus striata majú krásne zložené listy skromnejšej veľkosti ako gaštanový vinič a sú oveľa dostupnejšie. Sú šťastné v oblastiach s horším osvetlením, rovnako ako klokaní vinič Cissus antarctica, ďalší starý favorit, ktorý znesie širokú škálu podmienok bez vytáčania prstov: len ho chráňte pred priamym slnečným žiarením. Begónia viniča Cissus discolor je diva skupiny, ktorá vyžaduje podobne vysokú vlhkosť ako begónie rex, na ktoré sa podobá, ale nie je príbuzná.

Anglický brečtan: Izbová rastlina mesiaca apríl 2021

Zarobím províziu, ak uskutočníte nákup prostredníctvom mojich odkazov na sprostredkovanie. Ako člen Amazonu zarábam z kvalifikovaných nákupov. Ale anglický brečtan sa dá rovnako dobre pestovať v interiéri, kde jeho visiace liany môžu zdobiť police alebo iné prepracované výklady. Dokonca chráni fasádu budov pred korozívnymi účinkami živlov. Vzhľadom na to, že ide o rýchlo rastúcu rastlinu, ktorá môže dosiahnuť niekoľko stôp na šírku aj na výšku, mali by ste byť pripravení pravidelne strihať svoju rastlinu, aby ste predišli tomu, že bude príliš dlhá alebo nohatá. Premiestnenie tejto rastliny vonku prináša určité výhrady. Pestovanie vonku môže byť vo vašej krajine alebo regióne dokonca nezákonné, preto si pred výsadbou vonku skontrolujte miestnu legislatívu.

Postarajte sa o svoj diabolský brečtan pomocou sprievodcu starostlivosťou o rastliny Bunnings. Rastlina Devil's Ivy vo vnútornom prostredí vedľa prúteného kresla a bieleho vankúša.

Ako pestovať diablov brečtan – perfektná izbová rastlina a tiež vonkajšia rastlina!

Domy pokryté brečtanom sú atraktívnym pohľadom. Mnohé vidiecke oblasti v Spojenom kráľovstve majú nespočetné množstvo takýchto domov. V súčasnosti je stále viac ľudí ochotných zakryť svoje domovy brečtanom kvôli upokojujúcej zelenej farbe a vylepšiť svoje nudné domy.

Starostlivosť o anglický brečtan | Hedera helix

Brečtan je rastlina nenáročná na starostlivosť s všestrannou povahou, možno ju pestovať ako izbovú rastlinu, trénovať na vytváranie krásnych topiarií alebo ju udržiavať nakrátko ako rozliatu izbovú rastlinu s pravidelným strihaním. Vďaka pestovaniu Ivy Indoors môže váš domov pôsobiť živšie a lákavejšie. Okrem toho táto rastlina na čistenie vzduchu tiež pomáha pri čistení vnútorného vzduchu. Rastlina prichádza v mnohých farbách a tvaroch.

Anglický brečtan alebo Hedera helix má krásne panašované listy a schopnosť ťahať sa, visieť alebo šplhať po takmer akomkoľvek povrchu.

Robot alebo človek?

Na anglickom brečtane je niečo také očarujúce, s jeho kľukatým, vlečúcim sa rastom a okamžite rozpoznateľnými listami. Ako je to krásne vonku, je to rovnako nádherné aj vo vnútri. Odkazujeme na predajcov, aby sme vám pomohli nájsť relevantné produkty. Ak si kúpite z jedného z našich odkazov, môžeme získať províziu. Ivy je taký klasický, ako prichádzajú. Tieto odolné rastliny rastú v rôznych prostrediach a lokalitách, od amerických kontinentov až po celú Európu a časti Ázie.

Naši redaktori nezávisle vybrali tieto položky, pretože si myslíme, že sa vám budú páčiť a mohli by sa vám páčiť za tieto ceny. Ak si niečo kúpite prostredníctvom našich odkazov, môžeme získať províziu. Ceny a dostupnosť sú presné v čase zverejnenia. Izbové rastliny fungujú nielen ako rýchly nástroj na zdobenie, ale tiež pomáhajú čistiť prostredie a vzduch okolo nich.


Pozri si video: Zamia - zamiokulkas - presadenie zakúpenej izbovej rastliny Rastlina, kvet


Predchádzajúci Článok

Opeľovanie jedným ovocným stromom

Nasledujúci Článok

Výsadba červenej kostravy: Ako pestovať plazivú červenú kostrovú trávu