Čo robiť, keď pôda vnútorných rastlín pri zalievaní páchneWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Zatiaľ čo izbové rastliny a záhrady môžu skutočne vytvoriť krásny doplnok do každého domova, môžu, žiaľ, spôsobiť dosť zlé problémy, keď sa o ne staráte – pleseň je jednou z nich. Ak chcete znížiť riziko vystavenia plesniam, môžete urobiť niekoľko vecí. Znížte svoje vystavenie plesniam čistením plesní z listov vašich izbových rastlín. Pleseň nachádzajúca sa na živých rastlinách sa dá ľahko zotrieť.

Obsah:
 • 11 jednoduchých trikov na obohatenie pôdy pre izbové rastliny
 • Rastie na vašich izbových rastlinách pleseň? Čo potrebuješ vedieť
 • Prečo moja pôda zapácha? (plus 3 zvláštne triky, aby pôda voňala lepšie)
 • Ako sa zbaviť bielej, rozmazanej a plesnivej zeminy
 • Prečo vaša papraď vonia ako ryba a ako to opraviť?
 • Čo robiť, ak na vašej rastline plesne
 • Ako prevzdušniť pôdu v črepníkových rastlinách
 • Použite svoje zmysly, aby ste pochopili svoju pôdu
 • Ako obnoviť podmáčané črepníkové rastliny
 • Voda z môjho kvetináča vonia ako zhnité vajce
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Čo robiť, keď ste rastlinu preliali / jednoduchý trik!

11 jednoduchých trikov na obohatenie pôdy pre izbové rastliny

Priestor na prehrávanie alebo pozastavenie, M na stlmenie, šípky doľava a doprava na vyhľadávanie a šípky nahor a nadol na hlasitosť. JOSH: Zdravý kompost by mal voňať vlhkom a zemitou. Vaša kopa môže byť tiež príliš mokrá a vo vnútri nemá dostatok vzduchu.

Rýchla oprava je roztiahnuť ho a relé zabezpečiť, aby ste mali správnu rovnováhu. Symptómy zahŕňajú žlté listy a zakrpatený rast. Striedanie plodín mu môže pomôcť vyhnúť sa. Pomôcť môže aj vylepšenie pôdy organickou hmotou alebo zásyp pôdy z melasy. Nakoniec, horčica a nechtík lekársky ako plodina na zelené hnojenie po zakopaní budú pôsobiť ako pôdny fumigant.

JERRY: Ak je vaša izbová rastlina nová, môže už mať hnojivo v črepníkovej zmesi, čo bude trvať niekoľko mesiacov, kým sa spotrebuje. Potom si môžete vybrať buď vo vode rozpustné tekuté hnojivo alebo granulovaný produkt s pomalým uvoľňovaním, ktorý sa aplikuje v nižších dávkach, aby sa prispôsobili nižšej rýchlosti rastu rastlín v interiéri.

Pia hod., Rpt Ne. hod. Prehrávač videa sa nepodarilo načítať. Play Space na prehrávanie alebo pauzu, M na stlmenie, šípky doľava a doprava na vyhľadávanie a šípky nahor a nadol na hlasitosť. Zdieľať Facebook Twitter Mail. Ako sa zbavím háďatiek predtým, ako zasadím paradajky? Nakoniec, horčica a nechtík lekársky ako plodina na zelené hnojenie po zakopaní budú pôsobiť ako pôdny fumigant. Aký druh hnojiva by som mal použiť na svoje izbové rastliny? Vysielanie: Pia 27. augusta , hod. Zverejnené: Pia 27. augusta , hod. Kredity plus mínus.

Moderátor Josh Byrne. Moderátorka Sophie Thomson. Moderátor Jerry Coleby-Williams. Výchova v prírode. Prerezávanie čerešní. Pohodová klimatická klasika. Pestovanie cibúľ. Misia Maccas. Prebieha inventarizácia. Toowoombove ruže.

Valley of the Verges. Rastlinný profil - Voňavé Daphnes. Moja záhradná cesta - Laura Skates. Práca na víkend


Rastie na vašich izbových rastlinách pleseň? Čo potrebuješ vedieť

Týmto spôsobom môžete svojej izbovej rastline poskytnúť prevzdušnenú, dobre priepustnú pôdu bohatú na živiny, aby mohla rásť a prosperovať. Existujú takéto hacky? Aké sú niektoré jednoduché triky na obohatenie pôdy pre izbové rastliny? Ak chcete obohatiť pôdu svojej izbovej rastliny, vyskúšajte týchto 11 jednoduchých a šikovných trikov:. Môžu banánové šupky skutočne viesť k zdravšej pôde pre izbové rastliny? Má podstielka pre mačky skutočne úlohu pri údržbe pôdy pre vnútorné rastliny?

Môžu byť zasadené do pôdy a ich vlhkosť môžete zvýšiť umiestnením črepníka na vrstvu kamienkov a vody (voda tesne pod vrchom.

Prečo moja pôda zapácha? (plus 3 zvláštne triky, aby pôda voňala lepšie)

Pondelok 12. apríla, JoAnn Peery. Keď otvoríte vrece s pestovateľským médiom, akú vôňu môžete očakávať? Aróma novootvoreného balenia pestovateľského média sa vo všeobecnosti popisuje ako zemitá vôňa. Otázky sa potom stávajú: Čo spôsobuje tento zápach? Ako sa toho zbavím? Ovplyvní to moje rastliny? Zdrojom zápachu sú ketóny, alkoholy a iné vedľajšie produkty anaeróbnych mikroorganizmov v pestovateľských médiách. Týmto mikroorganizmom sa darí na vlhkých, teplých miestach s malým množstvom kyslíka, vďaka čomu je vnútro vreciek a balíkov pestovateľského média ideálne prostredie na pestovanie.

Ako sa zbaviť bielej, rozmazanej a plesnivej zeminy

Téma pôdy v črepníkoch sa nemusí zdať strašne vzrušujúca, ale veľmi na nej záleží, pokiaľ ide o zdravie vašich rastlín. Črepníkové pôdy boli vyvinuté pre rastliny pestované v nádobách, ktoré majú iné potreby ako tie v zemi. Všetky zalievacie médiá nie sú stvorené rovnako. Rovnako ako v prírode, rastliny ako sukulenty vyžadujú inú pôdu ako paprade. Na tieto potreby boli vytvorené rôzne zalievacie zmesi.

Náš obľúbený outdoorsman, Grumpy Gardener, má čo povedať o bradfordských hruškách.

Prečo vaša papraď vonia ako ryba a ako to opraviť?

Predtým, ako si kúpite rastlinu pre váš domov, možno budete chcieť vedieť, či bude mať určitú vôňu. Možno ste alergický alebo citlivý na pachy. Alebo len nechcete mať vo svojom dome zápach z rastliny. Najprv objavte rastliny a kvety, ktoré naozaj krásne voňajú a je príjemné ich priniesť do vášho domova. Rastliny a kvety môžu pomôcť vášmu domovu prevoňať a príjemne.

Čo robiť, ak na vašej rastline plesne

Čo teda spôsobuje zápach pôdy? Nečistý zápach v pôde je často spôsobený nadmerným zalievaním, nesprávnou drenážou a nedostatkom prevzdušňovania. Nepríjemný zápach v pôde môže spôsobiť aj bakteriálna alebo plesňová kontaminácia pôdy alebo používanie nedostatočne spracovaného hnoja. Pokračujte v čítaní, aby ste sa dozvedeli o problémoch spojených so zapáchajúcou pôdou a o tom, ako ich vyriešiť skôr, ako vaše rastliny utrpia. Tieto živiny sprístupňujú prospešné mikroorganizmy v pôde, ktoré rozkladajú organickú hmotu na jednoduché živiny, ktoré môžu rastliny absorbovať. Tieto zdravé aktivity v pôdnych vrstvách jej dodávajú prirodzenú, zemitú vôňu, ktorú máme radi. Pôda so zlým zápachom zvyčajne poukazuje na anaeróbnu pôdu – pôdu bez kyslíka. Nadmerné zavlažovanie vyvoláva zhutnenie pôdy, čím sa znižuje počet vzduchových vreciek, takže prostredie sa stáva skôr anaeróbnym ako aeróbnym.

Myslím, že by ste mali urobiť lepšie presadenie rastliny do pôdy menej zadržiavajúcej vodu. Obrázky sú vždy užitočné. Mnohí z nás presádzajú svoje rastliny.

Ako prevzdušniť pôdu v črepníkových rastlinách

Priestor na prehrávanie alebo pozastavenie, M na stlmenie, šípky doľava a doprava na vyhľadávanie a šípky nahor a nadol na hlasitosť. JOSH: Zdravý kompost by mal voňať vlhkom a zemitou. Vaša kopa môže byť tiež príliš mokrá a vo vnútri nemá dostatok vzduchu. Rýchla oprava je roztiahnuť ho a relé zabezpečiť, aby ste mali správnu rovnováhu.

Použite svoje zmysly, aby ste pochopili svoju pôdu

SÚVISIACE VIDEO: Prečo moja zemina zapácha? Príčiny a ako to opraviť! (2021)

Málokto sa však dokáže zhodnúť na tom, čo to znamená. Kliknite na tlačidlo nižšie a prečítajte si viac a stiahnite si našu novú bielu knihu: The Nature of the Post-pandemic Workplace. Počas návštevy podujatia Wellbeing Work minulý týždeň v BKM sa so mnou interiérová dizajnérka Jean Young podelila o to, že je jednou z mojich pravidelných čitateľiek blogových príspevkov a teší sa z nášho blogu aj bulletinu. Ďakujem!

Prihláste sa alebo sa zaregistrujte. Domov Fóra Fóra Rýchle prepojenia.

Ako obnoviť podmáčané črepníkové rastliny

Rovnako ako ľudia alebo domáce zvieratá, aj izbové rastliny občas podľahnú chorobe. V najhoršom prípade môže choroba zabiť rastlinu. Ale mnohokrát, ak viete, čo hľadať, môžete si všimnúť varovné signály prepuknutia a konať tak, aby ste chorobu porazili. Mnohé bežné choroby izbových rastlín fungujú oportunistickým spôsobom a prejavujú sa, keď sú rastliny stresované v dôsledku nepriaznivých podmienok pestovania. Jediná najväčšia vec, ktorú môžete urobiť, aby ste zabránili prepuknutiu choroby, je poskytnúť vhodné pestovateľské prostredie. To znamená používať správnu pôdu, netlačiť rastliny, vyhýbať sa prievanu a poskytovať primeranú teplotu, vlhkosť, svetlo, vodu a drenáž.

Voda z môjho kvetináča vonia ako zhnité vajce

Mnohé izbové rastliny produkujú krásne vône, ktoré si môžete vychutnať úplne prirodzeným spôsobom, takže ich udržiavanie vo vašom dome môže nahradiť potrebu akýchkoľvek voňavých produktov. Ak chcete prevoňať váš domov, skúste si vypestovať jednu z týchto siedmich voňavých izbových rastlín. Nie všetky kvety jazmínu sú voňavé, ale Jasminum polyanthum je typ, ktorý sa bežne pestuje v interiéri a v noci vydáva sladkú vôňu.


Pozri si video: Szabó Gyuri bácsi előadása Szepsiben 2019


Komentáre:

 1. Bromleigh

  Directly in the purpose

 2. Arashilabar

  Exactly! It is the excellent idea. Držím ho.Napíšte správu


Predchádzajúci Článok

Starostlivosť a výsadba oziminy

Nasledujúci Článok

Lacné hromadné záhradné kvety