Divoké ovocné stromy v IllinoisWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Podľa definície je divoké ovocie ovocie, ktoré bolo pestované len minimálne. Keďže je však prechod k pestovanému ovociu celkom plynulý, presné oddelenie často nie je vôbec možné. Divoké ovocie je často čistým ovocím. Ale nie všetky.

Obsah:
 • Chcete nájsť potravu vo svojom meste? Na to je mapa
 • Profily rastlín: Kríky tvoriace húštinu
 • Prístup zamietnutý
 • Nezvyčajné ovocie, ktoré sa dá pestovať v New Hampshire
 • Podivuhodný príbeh: Jablko v Severnej Amerike
 • Základné zásoby semien
 • Zdravé farmy.
 • Divoké ovocie, mladé rastliny a špeciality – špecializovaný sortiment s budúcnosťou
 • Aukcia rastlín blízko mňa
 • Vonkajší stĺpec: Crabapples stromy sa stali obľúbenými pre záhrady
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Záhada okolo pôvodných jabloní v Severnej Amerike

Chcete nájsť potravu vo svojom meste? Na to je mapa

Kristofor Husted. Falling Fruit vám povie, kde si môžete zadarmo nazbierať broskyne a iné potraviny na odber po celom svete. Ak naozaj milujete svoje broskyne a chcete potriasť stromom, existuje mapa, ktorá vám pomôže nejaký nájsť.

To platí aj pre zeleninu, orechy, bobule a stovky ďalších jedlých druhov rastlín. Zanietení hľadači pôdy Caleb Philips a Ethan Welty minulý mesiac spustili interaktívnu mapu, ktorá identifikuje viac ako pol milióna miest na celom svete, kde si môžete zadarmo vziať ovocie a zeleninu. Projekt nazvaný „Padajúce ovocie“ označuje všetky druhy chutných stromov vo verejných parkoch, ktoré lemujú ulice mesta a dokonca visia cez ploty z U.

Mapa vyzerá ako typická mapa Google. Miesta na hľadanie potravy sú označené bodkami. Priblížte a kliknite na jeden a zobrazí sa rámček s popisom stromu alebo kríka, ktorý tam nájdete. Popis často obsahuje informácie o najlepšom období na trhanie, kvalite a výnose rastliny, odkaz na profil druhu na U.

Webová stránka ministerstva poľnohospodárstva a akékoľvek ďalšie rady týkajúce sa prístupu na miesto. Snímka obrazovky interaktívnej mapy Falling Fruit Falling Fruit skrýva titulok.

Welty, fotograf a geograf so sídlom v Boulder, Colorado. Okrem toho je mapa otvorená na verejné úpravy – v štýle Wikipédie. Mapa je ako veľmi úzka šošovka na svete, ale myslím si, že je veľmi silná, pretože je úzka. Je jasné, že s desiatkami krajín, ktoré sa pýšia tisíckami destinácií na hľadanie potravy, je pre Welty a Philips prakticky nemožné overiť všetky miesta. Welty hovorí, že sa musia spoliehať na čestnosť prispievateľov, pokiaľ ide o zoznam stromov na potenciálne zakázaných miestach, ako sú súkromné ​​nehnuteľnosti alebo oplotené parky.

V mnohých z týchto prípadov povedia prispievatelia potenciálnym hľadačom, aby požiadali vlastníkov nehnuteľností o povolenie. Mapa má zatiaľ viac ako 6, crowdsourcingových záznamov.

Jeff Wanner stojí medzi kilami jabĺk, ktoré nazbieral zo susedných stromov za pár hodín so spoluzakladateľom Falling Fruit Ethanom Weltym v Boulder, Colorado. Dvojica hovorí, že vytvorili Falling Fruit v podstate preto, aby vytvorili komunitu pre začiatočníkov aj profesionálov. Philips, ktorý je počítačovým vedcom so sídlom v oblasti San Francisco Bay Area, hovorí, že má cenu stiahnuť si mrkvu zo zeme alebo jablko zo stromu na jedenie.

Teraz mapa neobmedzuje svoje položky na ovocie a zeleninu. Welty hovorí, že uvádza aj úle, verejné studne a dokonca aj kontajnery s nadmerným potravinovým odpadom. Nabáda ľudí, aby lovili veveričky, tak hej, prečo nie? Welty hovorí, že dúfa, že mapa a jej stabilný počet prispievateľov budú naďalej rásť – natoľko, že to skončí ovplyvňovaním územného plánovania miest a plánov manažmentu. Postscript, apríl Ak spozorujete problém s niektorým zo záznamov na mape, oznámte to spoločnostiam Welty a Philips — pošlite e-mail na adresu: info[at] fallingfruit.

Odkazy na zjednodušenie ovládania Prejsť na hlavný obsah Klávesové skratky pre prehrávač zvuku. Obchod NPR. Nová interaktívna mapa presne ukazuje viac ako pol milióna miest po celom svete, ktoré sú otvorené pre hľadanie typických a nie príliš typických bezplatných potravín.

Potrava na zamyslenie. Na to je mapa. Facebook Twitter Flipboard E-mail. 23. apríla PM ET. Zväčšiť tento obrázok. Snímka obrazovky interaktívnej mapy Falling Fruit Falling Fruit.


Profily rastlín: Kríky tvoriace húštinu

Ako všetci vieme, rozmanitosť je dôležitá pri výsadbe jeleňov a pri pestovaní ovocných stromov pre belorítky. Existuje rozmanitosť tým, že máme rôzne druhy, ale existujú aj rozdiely v rámci druhov. Premenné v rámci druhu zahŕňajú: čas poklesu, odolnosť voči chorobám, konzistenciu, chuť, chutnosť a výťažok. Preto výsadbou mojich štepených stromov na rozdiel od sadeníc si budete môcť vybrať premenné podľa svojich predstáv a lepšie diverzifikovať svoj stromový pozemok pre divokú zver. Ak zasadíte sadenice pestovaných stromov, budete mať veľa premenných, vrátane nepredvídateľného poklesu.

Prečítajte si tento blogový príspevok a dozviete sa, ako pestovať ovocné stromy v Arkansase, vrátane pojmov, tipov a informácií o ovocných stromoch.

Prístup zamietnutý

Ilustrácie Kelly Ballantyne; sledujte na IG kcballantyne. Takmer polovicu roka – koncom marca, apríla a mája a opäť koncom augusta až začiatkom novembra – milióny krásnych vtákov absolvujú náročnú a dlhú cestu medzi svojimi hniezdiskami na severe a zimoviskami v južných štátoch Mexika. , Karibik a Stredná a Južná Amerika. Rôzne druhy sťahovavých vtákov budú hľadať potravu a prístrešie v akomkoľvek kúsku terénnych úprav - veľkých alebo malých - mestských, vidieckych alebo prímestských. Môžete pomôcť tým, že vysadíte pôvodné stromy, kríky, trávy a kvety, poskytnete potravu a prístrešie mnohým druhom vtákov na jar a na jeseň. Pôvodné rastliny sa vyvinuli spolu s vtákmi, hmyzom a zvieratami a poskytujú ideálnu výživu, ktorú neposkytujú nepôvodné druhy. Výskum entomológa Douga Tallamyho ukázal, že pôvodné duby podporujú viac druhov húseníc motýľov a lariev nočných motýľov, zatiaľ čo ginko, bežne vysádzaný krajinný strom z Ázie, je hostiteľom iba 5 druhov húseníc. Na vychovanie jednej húsenice čakanov je potrebných viac ako 6 húseníc – takže voľba pre duby pred ginkami je pre vtáky jednoznačne lepšia. Plánovanie pôvodnej záhrady je vaším prvým krokom k poskytovaniu príjemného prostredia pre vtáky. Môžete začať v malom - dokonca vám môže pomôcť len niekoľko pôvodných rastlín. Mnoho záhradníkov mieša pôvodné aj nepôvodné rastliny, keď postupne prechádzajú do pôvodného prostredia.

Nezvyčajné ovocie, ktoré sa dá pestovať v New Hampshire

Rastlina sa považuje za pôvodnú, ak sa prirodzene vyskytla v určitom regióne alebo ekosystéme bez zásahu človeka. Pestovanie pôvodných rastlín má mnoho výhod. Po prvé, tieto rastliny sú lepšie prispôsobené pôde, vlhkosti a počasiu ako exotické rastliny, ktoré sa vyvinuli v iných častiach sveta. Potrebujú menej hnojív, pesticídov alebo spotrebujú menej vody.

Prihlásiť sa. Dopestovať si chrumkavé jablko, šťavnatú broskyňu alebo dokonalý pekanový orech je snom mnohých záhradkárov.

Podivuhodný príbeh: Jablko v Severnej Amerike

Na tomto kontinente je roztrúsených niekoľko nádherných divých jedlých rastlín. A potom, keď budete kopať trochu hlbšie, pripravte sa na ďalšie prekvapenie. Hlad môže spôsobiť, že čokoľvek bude vyzerať ako jedlo. A keď škaredé divoké rastliny vyzerajú lákavo, prichytenie v prírode bez jedla sa stáva ešte nebezpečnejším scenárom. Tento veľký člen rodiny mrkvy môže mať hľadačov, ktorí si myslia, že dosiahli jackpot, a veľká divoká mrkva je tesne pod povrchom. Ale v skutočnosti je to rastlina, ktorá je škodlivá aj na dotyk.

Základné zásoby semien

Maclura pomifera, bežne známa ako pomaranč Osage, jabloň konská, živý plot alebo jabloň zo živého plotu, je malý opadavý strom alebo veľký ker, zvyčajne dorastajúci do výšky 8 až 15 metrov 30-50 stôp. Výrazný plod, viacplodý, je zhruba guľovitý, hrboľatý, s priemerom 8 až 15 centimetrov 3-6 palcov a na jeseň sa sfarbuje do jasne žltozelenej farby. Plody pri rezaní alebo poškodení vylučujú lepkavý biely latex. Napriek názvu „Osage orange“ [3] nesúvisí s pomarančom. Maclura pomifera je okrem pomaranča Osage známa pod rôznymi anglickými bežnými názvami, vrátane falošného pomaranča, jablone zo živého plotu, jablone konskej, opičej gule, opičieho mozgu a žltého dreva; zatiaľ čo francúzsky bežný názov bois d'arc „drevo luku“ bol skomolený do anglických foriem bodark a bodock. Najstaršiu správu o strome v angličtine podal William Dunbar, škótsky prieskumník, vo svojom rozprávaní o ceste zo St. Podľa Lewisovho listu vzorky daroval „Pán Peter Choteau, ktorý býval väčšiu časť svojho času po mnoho rokov v Osage Nation “.

Je to tiež krásna rastlina s jemnými, lesklými zelenými listami, ktoré majú žiarivú jesennú farbu, a rodí množstvo chutných divokých čučoriedok! Caroline.

Zdravé farmy.

Kim je k dispozícii na kerndt-pitcher prairierivers. Teplé počasie prichádza! Kým sa chystáte zasadiť, odstraňovať burinu a zbierať plody svojej práce, keď sa zastavíte, aby ste ochutnali špenát, privoňali k kvetu alebo pozorovali včelu, nájdite si chvíľu a pozrite sa na svoje stromy.

Divoké ovocie, mladé rastliny a špeciality – špecializovaný sortiment s budúcnosťou

SÚVISIACE VIDEO: Webinár o najvzácnejších stromoch Illinois

Gerard W. Krewer a Thomas F. Crocker, rozšírení záhradníci Paul F. Horton, entomológ rozšírenia. Vďaka našej miernej klíme možno v Gruzínsku pestovať veľa druhov ovocia a orechov. Váš okresný úrad vám môže poskytnúť publikácie o ovocí a orechoch bežne pestovaných v štáte.

Je dôležité vedieť, v ktorej zóne USDA sa vaše mesto nachádza, ale je tiež dôležité vedieť, aký je váš najlepší pôdny profil na pestovanie stromov. Prvý typ pôdy, ktorým je prérijná pôda so slabou drenážou, známa ako Drummer.

Aukcia rastlín blízko mňa

Mnoho nehnuteľností v Maine má opustené a neudržiavané jablone a hoci ich jablká nemusia byť pre ľudí príjemné ako potrava, poskytujú cenný zdroj pre voľne žijúce zvieratá. Ak sa nechá prerásť, tieto stromy už nemusia prinášať ovocie, ale s určitou starostlivosťou sa môže zlepšiť ich produktivita a zdravie. Joe Dembeck, výkonný riaditeľ Somerset Soil and Water Conservation District, bude diskutovať a demonštrovať metódy používané na oživenie týchto divokých stromov. Účastníkom sa odporúča, aby sa obliekli podľa počasia. Ak sa chcete zaregistrovať, získať ďalšie informácie alebo požiadať o primerané ubytovanie, kontaktujte Jeana Federica v okrese Oxford County Soil and Water Conservation District: Predregistrujte sa do 14. marca. UMaine Extension pomáha podporovať, udržiavať a rozvíjať ekonomiku založenú na potravinách.

Vonkajší stĺpec: Crabapples stromy sa stali obľúbenými pre záhrady

Plody Maclura pomifera, rozrezané na polovicu. Toto ovocie má priemer asi šesť palcov. Obrázok od autora.


Pozri si video: Нерозказані історії оборони Донецького аеропорту


Komentáre:

 1. Balduin

  ))))))))))) I can't verify you :)

 2. Manris

  Teraz sa nemôžem zúčastniť diskusie - nie je voľný čas. I will return - I will necessarily express the opinion.

 3. Twitchel

  Aká milá správa

 4. Borak

  Prepáčte, že vás ruším, aj ja chcem vyjadriť svoj názor.

 5. Walthari

  Thank you so much for your support. Mal by som.

 6. Edison

  What a phrase ... great, brilliant idea

 7. Lindisfarne

  You are an abstract person

 8. Shalmaran

  the Relevant message :), attracting ...

 9. Quin

  you definitely noticed thisNapíšte správu


Predchádzajúci Článok

Dizajn linkedin zjednotenej svetovej vysokej školy

Nasledujúci Článok

Ázijské ovocné stromy v južnej kalifornii