Vzduchová starostlivosť o rastliny hnedé tipyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Nadpozemský vzhľad a jedinečné podmienky pestovania vzdušnej rastliny z nej urobili jednu z najobľúbenejších možností medzi záhradníkmi s hnedými palcami. Existuje pomerne málo odrôd tejto očarujúcej izbovej rastliny, z ktorých každá má charakteristické črty. Zatiaľ čo listy niektorých vzdušných rastlín môžu vyzerať ako chápadlá bájneho morského tvora, iné vám môžu pripomínať mimozemské prívesky zobrazené v sci-fi filmoch. Aj keď to môže vyzerať, že vzdušné rastliny boli prevezené na Zem z nejakej inej planéty, tieto trendy rastliny pochádzajú zo severného Mexika, juhovýchodných Spojených štátov, Karibiku a Argentíny.

Obsah:
  • Umiera vzduchová rastlina? Zistite, ako oživiť vzdušnú rastlinu
  • Ako zachrániť rastliny s hnedými hrotmi
  • STAROSTLIVOSŤ O VZDUCHU RASTLÍN
  • Séria Čo je zlé na mojej vzdušnej rastline: Hroty s hnedými listami
  • Ako oživiť vzdušnú rastlinu
  • Starostlivosť o vzdušné rastliny: Ošetrovanie, hnojenie a zalievanie Tillandsie
  • Starostlivosť o vzduchové rastliny: Jednoduchá príručka pre začiatočníkov
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Air Plants (Tillandsia) 101 – Tipy na starostlivosť u0026 Zábavné fakty!

Umiera vzduchová rastlina? Zistite, ako oživiť vzdušnú rastlinu

Vzduchovú rastlinu držte hore dnom a pustite ju pod vodu z vodovodu na 10 sekúnd, kým rastlina nie je úplne mokrá. Jemne zatraste vzduchovou rastlinou smerom nadol, aby ste sa zbavili prebytočnej vody. V strede rastliny by nemala zostať žiadna voda.

Umiestnite vzduchovú rastlinu na miesto s dobrou cirkuláciou vzduchu a nechajte ju do 4 hodín vyschnúť. Ideálne by bolo pod ventilátor alebo pri parapete.

Ak je spodná časť rastliny mokrá, potrite rastlinu papierovou utierkou. Zahmlite svoju vzduchovú rastlinu dôkladne raz týždenne, najlepšie ráno. Umiestnite svoju tillandsiu na miesto s dobrou cirkuláciou vzduchu a nechajte ju do 4 hodín vyschnúť.

Vystavte svoju vzdušnicu blízko okna alebo niekde s jasným, nepriamym svetlom a dobrou cirkuláciou vzduchu. Najlepší spôsob, ako zachrániť suchú rastlinu, je zabrániť jej vysychaniu. V skutočnosti bude vaša vzdušná rastlina často vykazovať prvé známky sušenia pred úplným vyschnutím alebo vyschnutím. Niekedy by rastlina tiež zošedla a dokonca zožltla zo svojho prirodzeného odtieňa zelenej. Môžete si všimnúť, že trichrómy alebo striebristá srsť na rastline vyzerajú výraznejšie ako zvyčajne.

Toto je vhodný čas zakročiť a zachrániť rastlinu pred vyschnutím. O väčšinu menších suchých končekov a hnedých listov sa dá postarať trochou starostlivosti.

Suché končeky jednoducho odstrihnite čistými nožnicami alebo ručne odlúpnite hnedé listy. Ak vidíte viac suchých končekov a hnedých listov, ktoré dorastajú do niekoľkých týždňov po starostlivosti, môže to znamenať:. Ak pestujete svoje tillandsie v suchom prostredí alebo v klimatizovanom priestore, možno budete chcieť svoje rastliny zalievať každý deň alebo každý druhý deň. To platí najmä v lete alebo v horúcom období.

Len sa uistite, že rastliny úplne vyschnú do 4 hodín po každom zalievaní. Niektorí pestovatelia odporúčajú zvýšiť vnútornú vlhkosť pomocou podnosu na vodu alebo zvlhčovača, čo pomáha dosť oddialiť proces sušenia. Majte však na pamäti, že vzdušné rastliny získavajú vodu len vtedy, keď sú trichrómy ich listov v priamom kontakte s vodou. Zatiaľ čo vzdušné rastliny si užívajú jasné a nepriame svetlo, môžu sa tiež spáliť.

Rôzne odrody tillandisia majú rôznu toleranciu priameho svetla. Vzduchové rastliny, ktoré sú viac striebristé ako zelené, zvyčajne lepšie dosahujú priame slnečné svetlo.

Ak si všimnete hnedé škvrny na listoch, pozri obrázok nižšie, premiestnite rastlinu na tienisté miesto, aby ste zabránili ďalšiemu spáleniu. Okrem prílišného priameho slnečného žiarenia môže nedostatočné osvetlenie spôsobiť vyschnutie alebo uschnutie rastliny.

Ak je rastlina neustále držaná v tmavom kúte, môže mať problémy s produkciou živín, aby sa mohla v priebehu času uživiť. Ideálne miesto na vystavenie vašej rastliny je miesto s jasným a nepriamym slnečným žiarením. Rovnako ako všetky veci v prírode, niekedy môže byť rastlina naozaj smädná napriek tomu, ako veľmi sa snažíte udržať ju hydratovanú.

Po namočení nezabudnite zapnúť ventilátor alebo premiestniť vlhkovzdušnú rastlinu blízko okna s miernym vetrom. Zachytenie vody medzi listami alebo dlhodobé udržiavanie mokrej základne môže viesť k hnilobe koreňov. A práve z tohto dôvodu zvyčajne odporúčame namočenie zarosiť.

Ale v prípade, že rastlina je veľmi suchá, namáčanie je dobrý spôsob, ako hydratovať rastlinu v krátkom čase. Menšie rastliny a mláďatá majú zvyčajne viac vody, ale sú tiež náchylnejšie na hnilobu koreňov. Iné cibuľovité rastliny ako Tillandsia Bulbosa alebo Tillandsia Seleriana sú tiež náchylnejšie na hubové infekcie a hnilobu koreňov kvôli cibuľovitému tvaru, ktorý ľahko zachytáva vodu.

Uistite sa teda, že vaše malé a cibuľovité vzdušné rastliny po každom zalievaní rýchlo vyschnú. Väčšie a zrelšie rastliny sú zvyčajne menej citlivé na sucho alebo nadmerné zalievanie. V prírode často rastú vzdušné rastliny na korunách stromov a skalných útesoch.

To im poskytuje čerstvý prísun vlhkosti, oxidu uhličitého a vynikajúcu cirkuláciu vzduchu, ktoré potrebujú, aby sa im darilo. Vystavte svoje vzdušné rastliny pri parapete alebo na otvorenom priestranstve s častým pohybom vzduchu, keď ich pestujete v interiéri. Dobrá cirkulácia vzduchu je obzvlášť dôležitá po každom zalievaní. Uistite sa, že rastlina dostane dostatok pohybu vzduchu po tom, ako svoju rastlinu zahmlíte.

Ideálne by bolo umiestniť ho pod ventilátor alebo vedľa okna. Napriek svojmu názvu potrebujú vzdušné rastliny na prežitie viac ako vzduch. Rôzne odrody tillandsií môžu vyžadovať rôzne množstvá vody, ale všeobecným pravidlom je zahmlievať vzduchové rastliny krát týždenne. Keď budete nabudúce zalievať, pozorne si svoju rastlinu prezrite. Rozmazaný povlak trichrómov na listoch sú vodné receptory, ktoré pomáhajú rastline získať vlhkosť.

Keďže na koreňoch nie sú žiadne trichrómy, nikdy nemusíte zalievať korene ani zalievať rastlinu zeminou. Uistite sa, že vaše rastliny vyschnú do 4 hodín po zalievaní. Čo sa týka kvality vody, väčšina vzdušných rastlín nie je vôbec vyberavá. Dažďová voda je dokonalá, ak ju dokážete nazbierať. V opačnom prípade bude voda z vodovodu v poriadku. Niektoré obce majú dosť tvrdú vodu z vodovodu so značným množstvom vápna, soli a minerálov.

Aby ste v tom prípade zabránili upchávaniu trichrómov, môžete použiť filtrovanú vodu. Dôrazne odporúčame vylepšiť filtrovanú vodu nejakým rastlinným krmivom, aby ste rastline poskytli všetky živiny, ktoré potrebuje, aby zostala šťastná a zdravá.

Ak chcete častejšie komunikovať so svojimi rastlinami, pozrite si tieto tilandsie milujúce vodu: Pozrite si niektoré z rastlín odolných voči suchu, ak hľadáte rastliny, ktorým sa darí pri zanedbávaní:. Vzduchové rastliny si užívajú jasné, nepriame slnečné svetlo.

Svetlo je nevyhnutné v procese fotosyntézy, kde vzdušné rastliny produkujú potravu, ktorou sa živia. Okrem toho, že svojim tillandsiám poskytnete nevyhnutné osvetlenie, môžete sa pohrať aj s dlhším vystavením jasnému svetlu, aby sa vaša rastlina začervenala krásnou farbou!

Niektoré vzdušné rastliny, ako napríklad Tillandsia Concolor a Tillandsia Ionatha Guatemala, reagujú obzvlášť dobre na vyššiu expozíciu svetla. Kontaktujte nás na airfriendshop gmail. Som textový widget! Tu nájdete doplnky WPML, ak ich používate. Hľadať: Hľadať. Hľadať:. Air Friend Air Friend.

Vzduchové rastliny. Displeje vzduchových rastlín. Uverejnené 22. marca od Jay Tian. Ultimate Air Plant Care Guide — Všetko, čo potrebujete vedieť o starostlivosti o vaše vzdušné rastliny tillandsias. Prvá denná starostlivosť. Každodenná starostlivosť. Vo veľmi suchom prostredí je častejšie zahmlievanie rastliny najjednoduchším spôsobom, ako ju udržať hydratovanú.

Väčšina vzdušných rastlín je úplne spokojná s denným plánom zavlažovania. Ak sa vašej rastline stále vyvíjajú suché končeky, aj keď ju každý deň zahmlievate, skúste rastlinu raz týždenne namočiť na 30 minút do misky s vodou a potom ju zarosiť.

Ďalšie tipy na starostlivosť o vzduchové rastliny. Rastliny Air Air v prírode často rastú na korunách stromov a skalných útesoch. Stagnujúci vzduch a nadmerná vlhkosť často podporujú rast húb, ktoré poškodzujú rastliny. A keďže vzdušné rastliny majú radi vodu, majte na pamäti, že ak necháte rastlinu vlhkú dlhšie ako 4 hodiny, alebo necháte základňu sedieť na mokrom povrchu, môže to viesť k hnilobe koreňov, čo spôsobí nezvratné poškodenie rastliny.

Zatiaľ čo príliš silné svetlo môže rastliny spáliť, nedostatočné osvetlenie môže tiež narušiť fotosyntézu a vyhladovať ich. Často kladené otázky Potrebujete zalievať rastliny?

Ako často zalievate vzduchovú rastlinu? Môžete rezať vzduchovú rastlinu?


Ako zachrániť rastliny s hnedými hrotmi

Hnednutie končekov listov je veľmi bežné u vzdušných rastlín, najmä odrôd, ktoré majú jemné, jemné listy ako T. Môže to byť znak toho, že vaša vzdušná rastlina sa prispôsobuje novému prostrediu. Keď sú rastliny v strese, môžu mať zhnednuté končeky listov. T. Existuje ďalší spoločný vinník hnedých špičiek listov. Vaša vzdušná rastlina môže mať príliš veľa slnka.

Vaša vzdušná rastlina bude rásť a produkovať nové listy, pričom niektoré tiež stratí. Kvôli estetike môžete všetky odumreté alebo hnedé listy odstrihnúť nožnicami. Aby ste to „skryli“.

STAROSTLIVOSŤ O VZDUCHU RASTLÍN

Idete do obchodu. A získajte rastlinu – vzdušnú rastlinu. Sotva po dvoch týždňoch si všimnete zvláštne farebné škvrny a to, čo bývalo zdravou, temperamentnou Tillandsiou, je teraz celé ovisnuté a umiera. Ale prečo?! Nesklonený ho rýchlo zahodíte a zamierite do obchodu po iný druh. A hádaj čo? Cyklus pokračuje. Každý milovník rastlín sa už raz dostal do tejto uličky. A áno, spočiatku by ste mohli byť v pokušení hodiť uterák do ringu a zabudnúť na všetky vzdušné rastliny. Ale samozrejme, nikto nikdy neodolá nutkaniu skúsiť to ešte raz vzhľadom na atraktívny a svojrázny vzhľad týchto mimozemských rastlín.

Séria Čo je zlé na mojej vzdušnej rastline: Hroty s hnedými listami

Vzdušné rastliny sú fascinujúce. Rozlišujú sa podľa špicovitých, šedých alebo zelených šupinatých listov. Sú to epifytické rastliny, čo znamená, že na rozdiel od väčšiny rastlín ich prežitie nie je zakotvené v pôde. Vlhkosť a živiny čerpajú cez šupiny na listoch.

Staňte sa lepším záhradníkom!

Ako oživiť vzdušnú rastlinu

Letecký pracovník na. Vzduchovky alebo Tillandsia sú rodom epifytických rastlín s neuveriteľnou schopnosťou žiť bez pôdy. Aby však Tillandsia prosperovala a prekvitala, musia byť splnené určité požiadavky na starostlivosť. Nižšie je súhrn všetkého, čo sme sa naučili za takmer dve desaťročia života a učenia sa s týmito jedinečnými rastlinami. Keď sa prvýkrát pozriete na vzdušnú rastlinu, môžete byť zaujatí alebo zmätení a potom určite potrebujete mať jednu... alebo možno desať. Keď som prvýkrát videl leteckú rastlinu, upútali ma mávajúce ramená Tillandsie caput-medsae.

Starostlivosť o vzdušné rastliny: Ošetrovanie, hnojenie a zalievanie Tillandsie

Napriek svojmu názvu potrebujú vzdušné rastliny k životu viac ako len vzduch. Vyžadujú tiež svetlo, vodu a živiny. Ak chcete zistiť, či vaša vzdušná rastlina potrebuje vodu, môžete sa pozrieť na niekoľko jednoduchých znakov. Vo všeobecnosti vzdušné rastliny komunikujú smäd svojimi listami. Zdravá vzdušná rastlina s dostatkom vody bude mať zvyčajne širšie, plochejšie listy.

Tipy a triky nájdete v našom sprievodcovi Air Plant Care (Tillandsia Care). Ak vaše rastliny začnú na špičkách hnednúť alebo začnú medzi nimi chradnúť.

Starostlivosť o vzduchové rastliny: Jednoduchá príručka pre začiatočníkov

Váš nový priateľ vzduchotechniky prišiel! Keď skončíte s žasnutím nad jeho krásou, budete ho musieť na niekoľko minút namočiť do vody úplne ponorenej. Potom jemne vytraste prebytočnú vodu zo spodnej časti rastliny a umiestnite ju na miesto s jasným, nepriamym svetlom a dobrým prúdením vzduchu.

Tento príspevok môže obsahovať pridružené odkazy. Prečítajte si úplné zverejnenie tu. Ale domáce zvieratá menia svoje správanie – keď sme mali domáce králiky, vedeli sme povedať, kedy boli trochu... mimo. Zjavne zranený zajačik by bol pre líšku ľahkým cieľom. Izbové rastliny tiež vykazujú do značnej miery rovnaké príznaky pre mnoho rôznych problémov. V zásade existuje desať dôvodov, prečo vaša rastlina získa hnedé končeky listov.

Milujem vzdušné rastliny pre ich nenáročnú údržbu. Ale ako každá rastlina, aj rod Tillandsia potrebuje pravidelnú starostlivosť, aby bol zdravý a aby sa im darilo.

Niekedy to chce trochu experimentovania, aby ste presne identifikovali problém a sú potrebné úpravy. Niekedy to môže byť mimo vašej kontroly, ako napríklad počasie. Môže sa stať, že tam, kde žijete, nefunguje pre konkrétny druh a je najlepšie objednať si iný druh. Ak je problém niečo, čo môžete vyriešiť, zhlboka sa nadýchnite, buďte trpezliví a postupujte podľa nasledujúcich krokov, aby ste problém identifikovali a otočte ho! Dostáva vaša vzdušná rastlina slnko, ktoré potrebuje?

Vzduchové rastliny vstúpili do centra pozornosti izbových rastlín pre ich jednoduchú starostlivosť a mnoho kreatívnych spôsobov, ako ich zobraziť. Keď viete trochu viac o tom, ako a kde tieto rastliny prirodzene rastú, nasledujúce tipy na starostlivosť o vzdušné rastliny dávajú oveľa väčší zmysel. Vzduchovky patria do čeľade broméliovitých. Vzdušné rastliny sú epifyty, ktoré používajú svoje malé korene na pripevnenie k vetvám stromov a kríkov namiesto toho, aby rástli v zemi.


Pozri si video: Ako sa starať o orchideu Phalaenopsis - Donáška kvetov - Galéria Kvetín


Predchádzajúci Článok

Obrázky a názvy ovocných stromov

Nasledujúci Článok

Starostlivosť o rastliny Maki