Zavlažovanie ovocných stromov ucanrWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Na dvore môjho detského domu stáli štyri jablone. Ľahko sa po nich liezlo. Letné dni ma často zastihli vysoko v tom najvyššom a čítam knihu. Neďaleké javory, bresty a divá čerešňa sa nedali liezť, pretože najnižšie konáre boli nad mojou hlavou. Toto je jeden zo spôsobov, ako sa starostlivosť o ovocný strom líši od starostlivosti o okrasný tienidlo alebo pouličný strom.

Obsah:
 • UCANR založí vôbec prvý kalifornský organický inštitút
 • SOP 22: Hodnotenie návrhu a prevádzky mikrozávlahového systému pre rastliny v črepníkoch
 • Zavlažovanie
 • Záhradný sad
 • Plánujete pestovať ovocné stromy? Tu začnite
 • Smudge pot
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Všeobecné techniky zavlažovania ovocných stromov

UCANR založí vôbec prvý kalifornský organický inštitút

Väčšina ovocia sa pestuje vo vyprahnutom údolí Coachella. Experiment sa uskutočnil v šiestich datľových sadoch v údoliach Coachella a Imperial. Miesta predstavujú rôzne typy pôdy a podmienky, postupy riadenia zavlažovania, charakteristiky zápoja a najbežnejšie datlové kultivary v regióne.

Odhadol potrebu vody pre datľové palmy vysadené v rôznych typoch pôdy v oblasti nízkej púšte. Aj keď sa výskum zameral na dátumy údolia Coachella, Montazar povedal, že výsledky budú pravdepodobne užitočné pre pestovateľov, ktorí majú sady s podobnými odrodami, zavlažovacími postupmi a baldachýnom a pôdnymi prvkami na iných miestach.

Prostredníctvom výskumu a rozšírenia spolupráce v poľnohospodárstve, prírodných zdrojoch, výžive, ekonomickom rozvoji a rozvoji mládeže je naším poslaním zlepšiť životy všetkých obyvateľov Kalifornie. Viac sa dozviete na ucanr. Pre viac článkov z Kalifornie kliknite sem.

Podľa kľúčového slova Podľa témy Podľa štátu. Domov Udalosti Práca Obchod Inzerovať. Nový výskum poskytuje pestovateľom datlí v Kalifornii údaje, ktoré potrebujú na aplikáciu presnejšieho množstva zavlažovacej vody, aby uspokojili potreby stromov na produkciu zdravej plodiny. Autor fotografie: Ali Montazar. Vrecúška na ovocie chránia datle pred poškodením hmyzom a prachom a zabraňujú padaniu ovocia na zem.

S obmedzeným množstvom vody pestovatelia dátumov dúfajú, že nový výskum pomôže zlepšiť efektívnosť využívania vody, najlepšie postupy riadenia a kvalitu plodín. Foto: Ali Montazar Pestovatelia datlí dúfajú, že pri obmedzenom množstve vody nový výskum pomôže zlepšiť efektívnosť využívania vody, najlepšie postupy hospodárenia a kvalitu plodín.

Druhý American Lamb Summit set pre Témy, výskum zavlažovania ovocia, voda, voda, datľová palma.


SOP 22: Hodnotenie návrhu a prevádzky mikrozávlahového systému pre rastliny v črepníkoch

Väčšina poľnohospodárskych správ o dopade požiaru v minulom roku sa zamerala na odvetvie viniča. Suchá zima a jar ovplyvňujú viac ako len dostupnosť vody počas sezóny. Prečítajte si viac o manažmente škodcov a chorôb vo vinohradoch v časopise American Vineyard Magazine. Výber toho, kedy zavlažovať túto sezónu s veľmi obmedzenými zdrojmi počas súčasného sucha, môže byť dosť náročný a nepriaznivé účinky nedostatočného zavlažovania sa už prejavujú na úrode viniča v San Joaquin Valley. Prosím, ďakujem….

To je dôvod, prečo CA Center for Urban Horticulture v UC Davis, UCANR a Ewing Irrigation vytvorili jedinečné zavlažovacie zariadenie s názvom Strom.

Zavlažovanie

Domáci jabloňový sad môže pohodlne poskytnúť chutné, čerstvé ovocie pre rodinnú spotrebu. Jeden môže mať aj kultivary, ktoré by inak nemuseli byť ľahko dostupné v obchodoch s potravinami alebo v miestnych sadoch. Dobre založený a udržiavaný jabloňový sad tiež zlepšuje vzhľad domácej krajiny ako exemplár, hraničné, espalierované alebo mriežkované rastliny, pričom produkuje jedlo pre rodinu. Pestovanie ovocia však zahŕňa viac ako sadenie stromov a zber úrody. Pestovanie kvalitných jabĺk si vyžaduje značné znalosti o výbere kultivarov, mieste výsadby, typoch pôdy, technike výsadby, školení, reze, hnojení a ochrane proti škodcom. Bez dostatočnej a správnej starostlivosti o jablone bude kvalita ovocia značne zlá. V súčasnosti je dostupných mnoho kultivarov jabloní. Pri výbere kultivarov jabloní do domáceho jabloňového sadu je potrebné zvážiť veľkosť plodov, chuť, farbu, obdobie kvitnutia, obdobie dozrievania, odolnosť voči chorobám a peľovú znášanlivosť, to všetko sú dôležité faktory. Domáci pestovatelia jabĺk by mali zvážiť pestovanie kultivarov, ktoré sú odolné voči dôležitým chorobám, ako je chrastavitosť jabĺk, hrdza cédrového jablka a pleseň.

Záhradný sad

Mnoho obyvateľov San Diegan chce tráviť viac času záhradkárčením vonku, ale môžu zažiť alebo predvídať problémy. Po viac ako 30 rokoch strávených na invalidnom vozíku som sa veľa naučil o prispôsobení záhrady tak, aby prinášala viaceré výhody. Dodržiavaním niekoľkých hlavných zásad môže každý zažiť výhody pestovania kvetov, ovocia a zeleniny doma alebo v komunitnej záhrade. Počas cesty po záhrade môžete naraziť na niekoľko úzkych miest, kde sa so správnym náradím zmení celý rozdiel. Pre niekoho so zníženou pohyblivosťou predĺžia dosah ľahké a rozšíriteľné hrable, zatiaľ čo ergonomicky navrhnuté lopaty, prerezávače a ručné nástroje odbúravajú tlak na artritické kĺby a sedadlo alebo malý stolík pripevnený k boku vyvýšenej postele vám dáva možnosť odpočívať v medzi záhradnými prácami.

Sucho v Kalifornii vyvoláva obavy obyvateľov, ako šetriť vodou.

Plánujete pestovať ovocné stromy? Tu začnite

Objavil Player FM a naša komunita – autorské práva vlastní vydavateľ, nie Player FM, a zvuk sa streamuje priamo z ich serverov. Ľudia nás milujú! Používateľské recenzie „Milujem funkciu offline“ „Toto je „ten“ spôsob, ako zvládnuť odbery podcastov. Je to tiež skvelý spôsob, ako objaviť nové podcasty. Elizabeth Fichtner Tulare and Kings County rozoberá históriu vývoja podpníkov pistácií a výhody podpníka možnosti, ktoré sú dnes k dispozícii. Ďakujem Muriel Gordon za hudbu.

Smudge pot

Mučenka Passiflora edulis patrí do rodu Passiflora, veľkého rodu z čeľade Passifloraceae, ktorý pozostáva z približne druhov, z ktorých mnohé sa pestujú kvôli jedlému ovociu, farmaceutickým vlastnostiam a okrasným vlastnostiam VanderplankPassiflora vinič sa môže množiť pohlavne semenami alebo nepohlavne rezom, vrstvenie vzduchom a štepenie. Medzi obľúbené kultivary patrí mučenka fialová Passiflora edulis a mučenka žltá Passiflora edulis flavicarpa , pričom bežnejším druhom je mučenka fialová. Ovocie sa môže konzumovať čerstvé alebo spracované na šťavu, arómu alebo produkty s pridanou hodnotou, ako sú džemy a želé. Žltá mučenka je až na farbu šupky veľmi podobná fialovému typu.

Dostupné na: all-audio.pro (prístup 7. decembra). Nematologické problémy v tropických a subtropických ovocných stromoch.

Ako noví rodičia ovocného stromu sa s najväčšou pravdepodobnosťou vzrušene tešíte na prvú úrodu, ktorú váš strom vyprodukuje. Keď jar prekvitá a vy vidíte svoju novú ovocnú formu, začnete sa pripravovať na to, čo urobíte s prvým lahodným sústom. A potom sa z ničoho nič zdá! Čo to teda spôsobilo?

SÚVISIACE VIDEO: Tipy na zvládanie sucha v kalifornskom poľnohospodárstve: Citrusy

Ovocné a orechové stromy budú dobre rásť, ak budú pravidelne zavlažované. Stres zo sucha zníži veľkosť ovocia a zastaví rast, najmä u mladých stromov. Ak je stav vody v rastline vážne nedostatočný, listy vädnú, krútia sa a spália sa na slnku. Ovocie môže byť tiež výrazne ovplyvnené zmenšením veľkosti, stratou vody, scvrknutím a spálením od slnka. Dobré zavlažovacie postupy v Kalifornii zahŕňajú aplikáciu vody v dostatočných intervaloch, aby sa nikdy nevyvolal významný stres rastlín.

Dračie ovocie je sladké ovocie z kaktusových rastlín rodu Hylocereus a Selenecereus. V iných dokumentoch sa dračie ovocie môže označovať ako pitaya, pitaya alebo jahodová hruška Lobo et al,

Údajový list 2. Schránka 3. Sharpie pero 4. Vlajky 5. Kalibrovaný tlakomer s adaptérom na ventil Schrader 6. Prietokomer s adaptérmi ft Meracia páska 8. Posuvné meradlá 9.

Všetky práva vyhradené. Domov Ďalšie informácie o slanosti Spoznajte svoju stránku Navrhnite si krajinu Vyriešte problém Ďalšie informácie. V tomto module Úvod Predmety súvisiace s rastlinami Plodnosť a hnojenie rastlín Účinky soli na rastliny Tolerancia rastlín voči soli Trávnik Rastliny iné ako trávnik Predmety súvisiace s množstvom vody ET a CIMIS Potreba vody rastlín Výber zavlažovacieho systému Prevádzka vášho systému Predmety týkajúce sa kvality vody Kvalita vody a slanosť Recyklovaná voda Pôda ovplyvnená soľou Iné témy Popis vašej lokality Je slanosť problémom na vašej lokalite Výber rastlín odolných voči soli. Thomson Delmar Learning, str.


Pozri si video: Zavlažovací systém na OŠK


Komentáre:

 1. Minoru

  Výborne, zdá sa mi, toto je úžasná veta

 2. Mikall

  Ako pozorne čítal, ale nerozumel

 3. Antonio

  Let him help you?

 4. Radcliff

  Vynikajúca a včasná reakcia.

 5. Mooguramar

  A čo by sme robili bez tvojej skvelej frázy

 6. Diktilar

  Za môj život, neviem.

 7. Nataxe

  Blahoželám vám, váš nápad jednoducho vynikajúciNapíšte správu


Predchádzajúci Článok

Starostlivosť a výsadba oziminy

Nasledujúci Článok

Lacné hromadné záhradné kvety