Ako sa staráte o pokojnú rastlinu ľalieWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ľudia, ktorí milujú kvety, majú vo svojom dome tendenciu mať izbové kvetinové rastliny. Tieto rastliny sú úžasné a keď viete, aké sú ich potreby, aby sa im v domácnosti darilo, nesklamú vás. Pre mnohé z týchto izbových rastlín boli vykonané aj štúdie a ich úžasné výhody vás prinútia pridať ich viac. Existuje veľa dôvodov, prečo milovať izbové rastliny, ako sú ľalie, ktoré prichádzajú vo všetkých druhoch odrôd. Ľalia pokojová vyniká nielen nenáročnosťou na údržbu, ale je aj výstavnou rastlinou.

Obsah:
  • Ľalie mieru: Ako sa starať o tieto kráľovné drámy
  • Ako pestovať ľaliu mieru a starať sa o ňu
  • Ako orezať ľaliu mieru – chybám, ktorým sa treba vyhnúť
  • NOVÝ! Rastlina v centre pozornosti: Peace Lily (Spathiphyllum)
  • Rastlina mesiaca: Peace Lily (Spathiphyllum)
  • Problémy s mierom ľalia | 7 bežných problémov
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: TAMANG PAG AALAGA NG PEACE LILY - TIPY PARA MAMULAKLAK ANG PEACE LILY - PEACE LILY STAROSTLIVOSŤ O RASTLINU

Ľalie mieru: Ako sa starať o tieto kráľovné drámy

Skutočne nenáročná na údržbu a štýlová izbová rastlina, niet divu, prečo sa mnohí bezhlavo vrhnú do pokojných rastlín ľalie. Tento rod kvitnúcich rastlín je z čeľade Araceae Arum. Pochádzajú pôvodne zo sviežich tropických dažďových pralesov Venezuely a Kolumbie a v Európe sa spopularizovali až v roku Pretože kvitne bielymi kvetmi podobnými ľalii, ľalia mieru sa často spája s čistotou, prosperitou, nevinnosťou, mierom a sympatiou. Odborníci na feng shui sú známi tým, že odporúčajú umiestniť pokojné rastliny ľalie doma a na pracovisku, aby dosiahli rovnováhu, znížili napätie a prilákali pozitívnu energiu.

Vnútorné pokojové ľalie sú tiež premyslenými darčekmi z rastlín, aby vyjadrili súcit niekomu, kto nedávno utrpel stratu milovanej osoby. Sú tiež dobrými štartovacími rastlinami pre každého, kto sa chce začať starať o rastliny doma. Ukázalo sa, že táto rastlina účinne filtruje látky znečisťujúce ovzdušie v interiéri, ako je trichlóretylén, formaldehyd, benzén, xylén a amoniak. Tieto chemikálie sú nasávané, absorbované a rozložené na listy a vrchnú vrstvu pôdy.

Črepník alebo dva krásne pokojné rastliny ľalie tiež zvyšujú vlhkosť vo vzduchu. Existuje 40 rôznych druhov kvitnúcich rastlín mierových ľalií, z ktorých si môžete vybrať.

Tu sú niektoré z najbežnejších druhov mierových ľalií zoskupených podľa veľkosti. Môže dosiahnuť výšku 6 stôp s listami, ktoré môžu dosiahnuť dĺžku až 20 palcov. Dajte si pokojnú ľaliu, ktorá dostane dostatok svetla.

Chráňte pred priamym slnečným žiarením, ktoré môže spôsobiť popálenie listov a kvetov. Rovnako ako v prípade rastlín orchideí, žltnutie listov je jasným znakom toho, že vaša ľalia je vystavená príliš veľkému svetlu. Certifikovaná robustná izbová rastlina, neznepokojujte sa, ak váš dom nemá veľké okná pre prirodzené svetlo, pretože ľaliam sa darí pod žiarivkovým svetlom. Peace lily miluje chladné, ale nie chladné prostredie.

Vnútornú teplotu v miestnosti udržiavajte na 18 až 22 stupňov Celzia. Neumiestňujte ich do blízkosti okien, kde je prievan. Udržujte pôdu vlhkú väčšinu času, ale neprelievajte svoju pokojnú ľaliovú rastlinu. Hnednutie na koncoch listov naznačuje, že máte nepravidelný plán zavlažovania. Pozorujte svoju rastlinu a určite, koľko dní trvá, kým vyschne. Vytvorte si plán zavlažovania podľa svojich pozorovaní a držte sa ho.

Niektorí rastlinní rodičia počkajú, kým ich pokojová ľalia pred zalievaním mierne opadne, aby sa uistili, že nie sú preliate vodou.

Ak je to možné, zalievajte filtrovanou vodou. Existujú niektoré typy izbových rastlín, ktoré sú citlivé na chemikálie nachádzajúce sa v bežnej vode z vodovodu. Pokojná ľalia je toho vynikajúcim príkladom. Pri zalievaní pokojnej rastliny ľalie použite filtrovanú vodu.

Iní pestovatelia izbových rastlín naopak prisahajú na účinnosť dažďovej vody a snehovej vody ako alternatívy. Dážď alebo sneh jednoducho nazbierajte do čistého vedra, prikryte vekom a uložte na budúce použitie. Hmla pre vysokú vlhkosť.

Mierové ľalie sú z vlhkých tropických dažďových pralesov. Toto prostredie môžete napodobniť ranným zahmlievaním listov alebo umiestnením celého kvetináča na misu do polovice naplnenú štrkom a vodou. Zvädnuté listy a kvety pravidelne trhajte.

To isté s orchideami, rastlina stále smeruje energiu a zdroje do zvädnutých listov a kvetov. To je dôvod, prečo je najlepšie dať svojej pokojovej ľaliovej rastline občas strih, aby lepšie rástla. V zásade mierové ľalie chované v slabo osvetlených prostrediach nebudú kvitnúť tak bohato v porovnaní s tými, ktoré dostávajú primerané množstvo svetla.

Už teraz sú pekné svojimi lesklými, tmavozelenými listami, ale ak chcete, aby vaša pokojná ľalia kvitla, odporúča sa premiestniť ju na nové miesto okolo domu, kde bude dostatok prirodzeného svetla. Napríklad oknom na juh. Mierové ľalie nevyžadujú veľa hnojenia. Na povzbudenie kvitnutia mu však môžete dať hnojivo špeciálne pre kvitnúce rastliny, ktoré obsahuje vysoké hladiny fosforu nevyhnutného na tvorbu kvetov.

Okrem nádherných rastlín orchideí a elegantných kvetinových aranžmánov ponúkame aj rozsiahlu kolekciu krásnych a nenáročných izbových rastlín, ktoré sú špeciálne vybrané našimi odborníkmi na rastliny, aby vyhovovali vášmu rušnému a modernému životnému štýlu. Naše očarujúce izbové rastliny sú certifikované ako nenáročné na údržbu, darí sa im vo vnútorných prostrediach so slabým osvetlením a sú dodávané v elegantných kvetináčoch v rôznych veľkostiach, aby sa zmestili do obmedzeného priestoru a vyhovovali akejkoľvek téme interiérového dizajnu.

Ak potrebujete bezplatnú konzultáciu týkajúcu sa prenájmu rastlín, inštalácie a údržby, zavolajte nám na číslo alebo nám pošlite e-mail na adresu nfo orchidrepublic. Zóna odolnosti USDA: 11 a 12 Skutočne nenáročná na údržbu a štýlová izbová rastlina, nie je divu, prečo mnohí bezhlavo padajú do mierových rastlín ľalie.

Význam rastlín a symbolika Pretože kvitne bielymi kvetmi podobnými ľalii, ľalia mieru sa často spája s čistotou, prosperitou, nevinnosťou, pokojom a sympatiou.

Bežné druhy rastlín mierovej ľalie Existuje 40 rôznych druhov kvitnúcich rastlín mierových ľalií, z ktorých si môžete vybrať. Spathiphyllum wallisii je ďalšia trpasličia odroda mierovej ľalie, ktorá dorastá do 15 palcov, ale prichádza s dlhšími, vlnitými listami.

Dosahuje výšku až 4 stopy s nádhernými zelenými a lesklými listami, ktoré môžu mať šírku až 9 palcov. Má jedinečne dlhé listy, ktoré môžu dosiahnuť dĺžku 18 palcov. Ako pomôcť rozkvitnutiu ľalie mieru V zásade ľalie chované v prostredí so slabým osvetlením nebudú kvitnúť tak bohato ako tie, ktoré dostávajú dostatočné množstvo svetla.


Ako pestovať ľaliu mieru a starať sa o ňu

Mierové ľalie Spathiphyllum sú obľúbené izbové rastliny s tmavozelenými listami a vysokými bielymi kvetmi. O kvetoch sa hovorí, že pripomínajú bielu vlajku mieru, podľa čoho dostali rastliny svoje meno. Tento príspevok obsahuje pridružené odkazy. Pre viac informácií si prečítajte zverejnenie. Kvety mierovej ľalie sú tvorené klasom a klasom s veľmi malými kvetmi, ktorý je obklopený listeňom, známym ako spathe.

all-audio.pro › Ako › Pestovať rastliny.

Ako orezať ľaliu mieru – chybám, ktorým sa treba vyhnúť

Väčšina mierových ľalií miluje rast a ľahko dosahuje 24-40 palcov. Niektoré odrody môžu pri správnej starostlivosti dosiahnuť výšku až 50 palcov. Rastlina mierovej ľalie je skvelá izbová rastlina v Spojených štátoch. Na jar a na jeseň môže kvitnúť niekoľko mesiacov. Kúpa pokojovej ľalie pre váš domov je jednou z najlepších investícií, ktoré môžete urobiť. Mierové ľalie sú tiež úžasné darčeky pre priateľov. Tu je niekoľko výhod byť hrdým majiteľom pokojnej ľalie:. Najlepší spôsob, ako zasadiť mierovú ľaliu, je použiť Harvest Gold Organics.

NOVÝ! Rastlina v centre pozornosti: Peace Lily (Spathiphyllum)

Pokojová ľalia je veľmi nenáročná na starostlivosť. Sú veľmi obľúbené a dokonca známe ako skriňové rastliny. Čisto biele kvety vyzerajú naozaj krásne v každom type interiéru. Keďže je to jeden z najobľúbenejších domácich kríkov, pretože starostlivosť oň je hračka, má veľa fanúšikov a priaznivcov.

Skutočne nenáročná na údržbu a štýlová izbová rastlina, niet divu, prečo sa mnohí bezhlavo vrhnú do pokojných rastlín ľalie.

Rastlina mesiaca: Peace Lily (Spathiphyllum)

Niektorí hovoria, že rastliny v tomto rode sa bežne nazývajú mierové ľalie, pretože biely lem ich kvetov vyzerá ako vlajka kapitulácie. Myslím, že kombinácia stĺpcového centrálneho spadixu a spathe vyzerá ako plameň sviečky pokojne blikajúci v tmavej noci. Odkazujeme na predajcov, aby sme vám pomohli nájsť relevantné produkty. Ak si kúpite z jedného z našich odkazov, môžeme získať províziu. Tieto vždyzelené bylinné trvalky žiaria ako izbové rastliny a sú vynikajúcou voľbou pre začiatočníkov, pretože majú nízke nároky na svetlo a vodu.

Problémy s mierom ľalia | 7 bežných problémov

Zdá sa, že JavaScript je vo vašom prehliadači zakázaný. Pre najlepší zážitok na našej stránke si nezabudnite vo svojom prehliadači zapnúť Javascript. Spathiphyllum Spathiphyllum commutatum je klasická izbová rastlina pestovaná pre svoje svieže zelené strapcovité listy a dlhotrvajúce biele kvety. Kvety sa držia na tuhých stonkách nad zelenými listami a vydržia niekoľko týždňov. Môžu sa vyskytovať počas celého roka. Je najznámejšia ako ľalia mieru alebo ľalia Madonna a šťastne rastie v domácnostiach alebo kanceláriách na jasne osvetlenom mieste.

Polievanie. Mierové ľalie nepotrebujú veľa vody. · Hnojenie. Keďže jar je obdobím, kedy začína obdobie rastu rastlín, je to ten správny čas.

Wallis je známy pre svoj objav v latinskom názve Peace Lily S. Je to pomerne lacná rastlina na nákup a jej pretrvávajúca popularita znamená, že ju možno nájsť takmer v každom obchode, ktorý predáva izbové rastliny. V skutočnosti by sme zašli tak ďaleko, že by sme povedali, že je to pravdepodobne jedna z piatich najobľúbenejších izbových rastlín. V priebehu rokov sa ich toľko dostalo do našej starostlivosti a medzi nami vlastníme viac ako 20 jednotlivých rastlín!

Ľalia mieru spája pekné listy s takmer nepretržitým kvitnutím. Moja žena Judy a ja máme ľaliu mieru v obývačke, ľaliu mieru v televíznej miestnosti a ľaliu mieru v spálni. Sakra, dokonca jeden máme v našej kúpeľni. Boli to darčeky od jej bývalého priateľa, a aby som svetu ukázal, aký som súcitný a veľkorysý, všetky stále žijú a kvitnú. Starostlivosť o ne nezaťažuje môj mozog, keďže patria medzi najľahšie pestovateľské izbové rastliny. Takže, aj keď patríte k ľuďom, ktorí v interiéri akoby zabíjali všetko zelené, parafrázujúc Johna Lennona, dajte šancu ľalii mieru.

Spathiphyllum je rod asi 40 druhov kvitnúcich rastlín, ktoré sa bežne nazývajú „Peace Lily“. Aj keď môže dorásť až do výšky 6 stôp, vo vnútornom prostredí zvyčajne dorastá do 3 stôp.

Získajte Peace Lily a nie ste si istí, ako sa o ňu starať? Mali by ste nájsť všetko, čo potrebujete, aby ste mali šťastné a zdravé rastliny. Naučte sa tieto tipy na tému Ako sa starať o rastlinu Peace Lily a vaša ľalia bude prekvitať v nasledujúcich rokoch! Pokojným ľaliám sa darí pod nepriamym svetlom. Ale kdekoľvek inde v slušne osvetlenej miestnosti bude pravdepodobne dobré miesto pre vašu pokojnú ľaliu. V skutočnosti môžu pokojové ľalie prosperovať aj v miestnosti, kde sú zdrojom svetla iba žiarivky! Prvá vec, ktorú sa musíte naučiť o starostlivosti o ľaliu mieru, je zalievanie.

Vždyzelené mierové ľalie Spathiphyllum spp. Rastliny kvitnú hlavne v lete a na jeseň, aj keď 1-ročné rastliny nemusia kvitnúť hneď. Tieto rastliny môžete pestovať vonku v zónach odolnosti rastlín 10 a 11 ministerstva poľnohospodárstva, ale ako izbové rastliny ich môžete pestovať všade.


Pozri si video: Lalie a laliovky


Predchádzajúci Článok

Opeľovanie jedným ovocným stromom

Nasledujúci Článok

Výsadba červenej kostravy: Ako pestovať plazivú červenú kostrovú trávu