Jednoduché izbové stromové rastlinyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Nakupujeme pre život — tu sú produkty, ktoré sme si obľúbili. Naši redaktori nezávisle vybrali tieto položky, pretože si myslíme, že sa vám budú páčiť a za tieto ceny by sa vám mohli páčiť. Ak si niečo kúpite prostredníctvom našich odkazov, môžeme získať províziu. Ceny a dostupnosť sú presné v čase zverejnenia.

Obsah:
 • Kategória: Izbové rastliny
 • 12 najlepších izbových stromov, ktoré prinesú zeleň (a radosť) do vášho domova
 • 12 izbových rastlín, ktoré je prekvapivo ťažké zabiť
 • Vnútorné stromy
 • Vysoké izbové rastliny: Najlepšie veľké izbové rastliny pre domácnosti a kancelárie (s obrázkami)
 • 20 jednoduchých izbových rastlín, ktoré nedokážu zabiť ani začiatočníci
 • Rastliny a kvety
 • Moja posadnutosť izbovými stromami a súhrn najlepších izbových stromov pri slabom osvetlení
 • Toto je 15 najjednoduchších izbových rastlín (ktoré na vás nezomrú)
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Top 10 interiérových stromov

Kategória: Izbové rastliny

Za nákupy uskutočnené prostredníctvom odkazov v tomto príspevku môžeme získať provízie. Naplniť svoj domov rastlinami je skvelý spôsob, ako zvýšiť estetiku domova, zlepšiť náladu a vyčistiť vzduch od toxínov. Prirodzené farby a textúry, ktoré prinášajú izbové stromy, nemajú obdobu.

Týchto 11 vnútorných stromov je veľmi ťažké zabiť. Pokračujte v čítaní a dozviete sa viac o týchto úžasných rastlinách! Vyzerajte ako odborník, keď si pestujete zimozeleň čínsku u vás doma. Rastlina s tropickými listami má husté, kožovité, tmavozelené listy, ktoré môžu dosiahnuť dĺžku jednej stopy.

Rastlina má mnoho odrôd a možno ju vidieť v pestrých formách. Jeho botanický názov je Aglaonema. Táto izbová rastlina je veľmi zhovievavá, vďaka čomu je mimoriadne nenáročná na údržbu. Zasaďte zimozeleň čínsku do dobre priepustnej pôdy; bude fungovať akákoľvek všestranná pôda. Rastlinu zalejte miernym množstvom, aby pôda medzi jednotlivými zálievkami trochu vyschla. Jeho dlhý vretenatý kmeň sa rozvetvuje, aby obsahoval veľké listy v tvare huslí.

Jeho lesklé listy siahajú od tmavej po žiarivú zelenú a vyzerajú úplne úžasne. Strom, ak sa oň správne staráte, môže každý rok vyrásť niekoľko metrov. Jeho botanický názov je Ficus lyrata. Nájdite si vo svojom dome miesto, na ktoré dopadá jasné, filtrované slnečné svetlo.

Zavlažte strom hlboko v každom zalievaní, aby ste medzi jednotlivými zalievaniami nechali vyschnúť vrchný palec pôdy. Strom uprednostňuje teplé, polovlhké miesto, ak je to možné. Príležitostne použite handru na utretie prachu z listov pre optimálne zdravie rastlín. Fikus je medzi nadšencami rastlín dlhodobo obľúbený v interiéri. Strom má jeden kmeň s rozsiahlym baldachýnom listov.

Ich listy sú vajcovitého tvaru a majú zelené odtiene. Jeho botanický názov je Ficus benjamina. Jasné nepriame alebo filtrované svetlo je optimálne pre fikus. Udržujte strom na mieste, ktoré má konštantnú teplotu nad 60 stupňov Fahrenheita. Keďže sa jej darí vo vlhkom prostredí, môžete jej listy rosiť. Zalejte rastlinu, keď vyschne prvý palec pôdy. Fikus sa rád zdržiava na jednom mieste. Preto ho umiestnite na miesto, kde môže zostať na mieste po dlhú dobu.

V interiéri môže kaučukovník dosiahnuť výšku 6 až 10 stôp. Vyberte si teda miesto, ktoré znesie jeho výšku! Jeho listy môžu byť lesklé zelené, jednofarebné, pestré so žltou, zvýraznené bordovými pruhmi a podobne. Jeho botanický názov je F icus elastica. Umiestnite svoj gumovník na miesto, ktoré dostáva jasné, filtrované slnečné svetlo. Táto nádherná bylinná rastlina sa môže pochváliť tropickými listami s bohatým sfarbením.

Má trstinu podobnú stonku, ktorá siaha do žiarivo zelených listov. Ich lesklé listy majú biele škvrny alebo škvrny, ktoré sa tiahnu cez ne. Jeho botanický názov je Dieffenbachia seguine. Udržujte pôdu vlhkú, ale nie premokrenú, aby ste zabránili hnilobe koreňov.

Medzi zavlažovaním nechajte pôdu vyschnúť v prvom centimetri alebo tak. Umiestnite rastlinu na miesto, ktoré dostáva jasné až mierne filtrované svetlo. Rastlinu pravidelne otáčajte, aby mala rovnomerné slnečné svetlo. Pre udržanie zdravia rastlín ho hnojte dvakrát mesačne.

Yuccas sú dobre známe pre svoje dlhé, špicaté listy, ktoré poskytujú veľmi jedinečnú estetiku. Čepele vychádzajú z drevených palíc. Jeho botanický názov je Yucca elephantipes. Našťastie pre vás je juka považovaná za tolerantnú voči suchu. Umiestnite ho na miesto, ktoré dostáva jasné nepriame slnečné svetlo. Uistite sa, že pôda je dobre priepustná. Listy občas oprášte, aby boli zdravé. Stromy peňazí, známe aj ako stromy šťastia, majú veľmi tropický nádych.

Ich lístie vyzerá takmer ako palma a je veľmi živé. Kufor je opletený, čo mu dodáva jedinečnú estetiku. Pri pestovaní v interiéri môžu dosiahnuť výšku 6 stôp.

Jeho botanický názov je Pachira aquatica. Jasné nepriame slnečné svetlo je ideálne pre strom peňazí. Keď ju polievate, otáčajte ju tak, aby na ňu dopadalo rovnomerné slnečné svetlo a aby rástla rovnomerne. Hlboké, ale zriedkavé zavlažovanie je správna cesta. Pred ďalším zavlažovacím cyklom by malo byť niekoľko horných palcov pôdy suchých.

Listy pravidelne zahmlievajte, aby ste simulovali vlhkosť. Povedzte svojim hosťom, že máte peniaze, ktoré rastú na stromoch! Hovorte o úžasnej izbovej rastline!

Rastie do výšky a štíhle, na vrchole raší s korunou tenkých, chumáčovitých listov čepele. Jeho listy sú dlhé a úzke, farby sa líšia v závislosti od odrody.

Jej botanický názov je Dracaena marginata. Umiestnite strom na miesto s ľahkým tieňom. Ak dostane príliš veľa slnečného svetla, môže sa pripáliť. Udržujte pôdu vlhkú, ale nie premokrenú. Medzi zavlažovaním nechajte vrchných pár centimetrov pôdy vyschnúť. Z času na čas by ste mali rastlinu zahmliť, aby mala trochu vlhkosti. Tento strom je dlhý, štíhly a veľmi silný.

Vyzerá to, že vyskočilo priamo z knihy Dr. Seussa, aby očarilo oko. Rastie v zhlukoch tenkých kmeňov, ktoré v dospelosti dosahujú výšku 3 až 6 stôp. Jeho kmene vytvárajú dlhé, tenké, elegantné palmové listy. Jeho botanický názov je Chamaedora elegans. Nájdite miesto, ktoré prijíma slabé svetlo, tieň alebo jasné filtrované svetlo.

Priame svetlo môže spôsobiť popálenie rastliny. Pôda by mala byť dobre priepustná, ale vlhká a hlinitá. Pre optimálne zdravie ho kŕmte vyváženým hnojivom raz za mesiac.

Ak úplne milujete palmy, zvážte, či si túto do svojho priestoru neprinesiete. Jeho krásne olistenie dodáva príjemnú textúru. Nefrit je skutočne šťavnatá rastlina. Ich listy sú sýto zelené, mäsité a vajcovité. Malé ružové alebo biele kvety sa objavia počas vegetačného obdobia, ak sa o ne správne staráte. Ako jeho kmeňom podobné šťavnaté stonky rastú, nadobúda vzhľad malého stromu. Môže dorásť až do výšky 6 stôp. Jej botanický názov je Crassula ovata. Nájdite si vo svojom dome miesto, kde bude každý deň aspoň 4 hodiny plné slnka.

To je dôležité pre jej správny rast. Zalejte ju tak, aby bola pôda vlhká, ale nie mokrá. Občas použite dobre vyvážené hnojivo. Dážďovníky sú odrodou rastlín s veľmi nízkou údržbou. Ich lístie rastie v kruhových skupinách s 5 až 9 listami, pričom tvar zodpovedá jeho názvu. Listy sú dlhé, vajcovité a na špičke špicaté. Niektoré odrody majú pestrú farbu listov, zatiaľ čo iné sú plné zelené. V závislosti od odrody môže strom dosiahnuť výšku 4 až 8 stôp.

Jeho botanický názov je Schefflera.


12 najlepších izbových stromov, ktoré prinesú zeleň (a radosť) do vášho domova

Ak chcete zveľadiť svoj životný priestor, potrebujete trochu zelene. Veľké izbové rastliny sú dokonalým spôsobom, ako dodať vášmu domovu štýl, a môže to dokonca zlepšiť kvalitu vzduchu v interiéri. Ale nie všetky veľké rastliny sú schopné žiť vo vnútri. Musíte sa poobzerať po slabo osvetlených rastlinách, ktoré dokážu prežiť aj bez priameho slnečného žiarenia Skôr ako začnete rastliny začleňovať do svojej výzdoby, zistite, ktorým z nich sa bude dariť v interiéri. Má veľké listy s voskovým obalom.

Liatinová rastlina je jednou z najjednoduchších izbových rastlín na starostlivosť. Aj keď tento druh preferuje jasné svetlo, dobre prežíva v tieni.

12 izbových rastlín, ktoré je prekvapivo ťažké zabiť

Slnečné svetlo je cenené v južnej Kalifornii, kde mnohé domy a byty majú okná od podlahy až po strop a francúzske dvere, ktoré nám umožňujú užívať si bývanie vo vnútri aj vonku. Ale toto slnečné svetlo môže byť brutálne na tropické izbové rastliny zvyknuté na tienisté koruny stromov. Rastline rúžu Mona Lisa sa môže dobre dariť na jasnom svetle, ale na priamom slnku jej spália listy. Základný týždenný sprievodca užívaním si vonku v južnej Kalifornii. Zasvätené tipy na to najlepšie z našich pláží, chodníkov, parkov, púští, lesov a hôr. Občas môžete dostávať propagačný obsah z Los Angeles Times. V najhorúcejších mesiacoch môže byť potrebné premiestniť niektoré izbové rastliny zo slnka. S ohľadom na to, tu je 10, ktoré znesú teplo:. Trpasličí citrusový strom – citrón, limetka alebo pomaranč – charakterizovaný lesklými zelenými listami, bielymi kvetmi a pestrofarebným ovocím – je povznášajúcou izbovou rastlinou.

Vnútorné stromy

Kaučukovník Ficus elastický Hoci sú kaučukovníky extrémne odolné, potrebujú veľa miesta na dobre osvetlenom mieste mimo priameho slnka. Gumovníkové rastliny môžu rásť neuveriteľne vysoko, ak je to povolené. Monstera deliciosa Nenechajte sa oklamať malým chlapíkom v rohu tejto veľkolepej novostavby, Monstera deliciosa rada šplhá a môže dosiahnuť veľké výšky. Uprednostňujú nepriame svetlo, teplo a vlhko.

Od pernatých papradí po štipľavé sukulenty a všetky druhy listov medzi tým, izbové rastliny môžu pomôcť zmeniť váš dom na domov. Dokonca aj vonkajšie rastliny urobia váš priestor osobnejším a živším.

Vysoké izbové rastliny: Najlepšie veľké izbové rastliny pre domácnosti a kancelárie (s obrázkami)

Uprostred šialenstva o izbových rastlinách v posledných niekoľkých rokoch mnohí záhradníci v interiéri prekonali boj o udržanie jedného potosu nažive až po zvládnutie viacerých rastlín naraz. Keď my rodičia izbových rastlín pomaly budujeme svoje zbierky, je tu jedna vlastnosť, ktorú nemôže takmer každý vynechať vo svojich domovoch – izbové stromy. Izbové stromy, ktoré sa týčia nad nábytkom a vo vysokých rohoch, ako to nedokáže žiadna iná dekorácia, sú dokonalým kúskom izbovej rastliny. Ako etablované rastliny s hlbokým koreňovým systémom a niekoľkými rokmi pod pásom sa o ne aj pomerne ľahko stará – aj keď ide o nároky na svetlo. Existuje niekoľko stromov v črepníkoch, ktoré dobre rastú v interiéri, a niektoré z nich zvládnu aj horšie svetelné podmienky. Ak máte miestnosť len s malým oknom alebo ste využili všetok priestor vedľa vášho svetlého okna pre vaše náročnejšie rastliny, týchto šesť stromov je ideálnych.

20 jednoduchých izbových rastlín, ktoré nedokážu zabiť ani začiatočníci

Skôr než začneme, povedzme si nepríjemnú pravdu: nič také ako izbová rastlina neexistuje. Kombinácia suchého, nehybného vzduchu, nepravidelnej zálievky a obmedzeného svetla nie je niečo, na čo sa prirodzene hodí žiadne rastliny. Jednoducho povedané, všetci radšej žijú vonku. Ale niektoré húževnaté rastliny sú k týmto neprirodzeným podmienkam tolerantnejšie a sú skvelou voľbou pre začiatočníkov, tých, ktorí sú zábudliví, alebo na zvýšenie sebavedomia „čiernych palcov“. Zatiaľ čo Jason je odborník na doslova stovky rastlín vo svojom dome, sám pestuje množstvo týchto „ľahkých“ rastlín, ktoré nazýva „icebreakers“.

Témy: · Fígovník figový · Kaučukovník · Pomarančovník calamondín · Olivovník · Javor · Trstina · Plačúca figa.

Rastliny a kvety

zabudol si heslo? Nemáte účet? Zaregistrujte sa ešte dnes.

Moja posadnutosť izbovými stromami a súhrn najlepších izbových stromov pri slabom osvetlení

SÚVISIACE VIDEO: Ako jednoducho pestovať citrusové stromy v interiéri! - Kompletný sprievodca pestovaním

Vysoká izbová rastlina s výraznými listami pôsobí ako ústredný bod v domácnostiach. Tu sú niektoré z najlepších interiérových stromov do vašej obývačky, ktoré dodajú priestoru veľa charakteru. Štíhle listy a drevnatý kmeň tejto rastliny tvoria štýlový prvok v obývacej izbe. Tento izbový strom sa dodáva v rôznych odrodách a vo všetkých vyzerá skvele! Drobné lístočky salónovej palmy dodávajú salónu zaujímavú textúru. Táto rastlina vhodná pre domáce zvieratá dobre funguje v oblastiach so slabým osvetlením a tiež čistí vzduch v interiéri.

Ak chcete do svojho domova pridať farbu a šmrnc, možno budete chcieť preskúmať rôzne spôsoby, ako môžete použiť izbové rastliny na vytvorenie štýlovej, príjemnej miestnosti.

Toto je 15 najjednoduchších izbových rastlín (ktoré na vás nezomrú)

Ficus Ginseng, člen dobre známej rodiny izbových rastlín, je jedinečný s tupou špičkou jeho zelených listov, vďaka čomu je trochu výnimočný. Táto rastlina by mohla byť vzorom – pozrite sa na elegantné krivky a zákruty vytvárajúce moderné umenie pre váš domov. Tipy na starostlivosť: Tento malý stromček má opäť rád nepriame svetlo a je dôležité ho pravidelne zalievať. Aby fikus vyzeral čo najlepšie, nezabudnite ho orezať, aby si zachoval svoj bonsajový tvar. Plačúca figa Ficus benjamina sa bežne označuje ako fikus a je súčasťou rodu Ficus.

Veľké rastliny dodávajú tajomnú atmosféru a vytvárajú dojem čarovného lesa, ktorý je vítaný v každej obývačke. Veľké izbové rastliny sa dajú použiť na odvážne vyhlásenie a v porovnaní s bežnými rastlinami si budú vyžadovať trochu viac starostlivosti a počiatočných investícií. Existuje veľa obľúbených izbových stromov, ktoré by ste mali zvážiť, ak chcete rozjasniť svoj životný priestor a dodať mu nádych zelenej sviežosti. Niektoré odrody môžu rásť príliš veľké pre menšie miestnosti, takže si musíte vybrať opatrne.


Pozri si video: TIPY: Ako množiť izbové rastliny. Biano + stefanateodoroiu


Komentáre:

 1. Fang

  Existujú ďalšie nedostatky

 2. Ilhuitl

  YES, the option is good

 3. Rinji

  I can't take part in the discussion right now - very busy. I would like to be free - to secure their point of view.

 4. Marg

  Ano, naozaj. And I ran into this. Poďme diskutovať o tejto otázke. Tu alebo v PM.

 5. Merric

  Pravdepodobne.

 6. Nikoshakar

  Neporovnateľná téma, páči sa mi :)

 7. Roy

  Have you read the topic?Napíšte správu


Predchádzajúci Článok

Starostlivosť a výsadba oziminy

Nasledujúci Článok

Lacné hromadné záhradné kvety