Starostlivosť a výsadba oziminyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Veľmi pekná, aj keď pomaly rastúca pôdna pokrývka. Ako iní spomínajú, je náročný na svoje podmienky, ale ak mu dáte, čo chce, tienistú kyslú oblasť s borovicovou hlinou, nevyžaduje si žiadnu zvláštnu pozornosť. Príjemne vonia, keď si potriete listy. Pripomína mi cezmínu alebo imelo, ale v nízko rastúcej plazivej forme. Aj keď teraz žijem v regióne východného pobrežia v SE PA s normálne kyslými pôdami, viem, že Wintergreen nebude dobre rásť v mojej dobrej kvalite, ale vo všetkých ílovitých pôdach, ktoré sú na mojom dvore sotva kyslé.

Obsah:
  • Nástroj na vyhľadávanie rastlín
  • Gaultheria procumbens
  • Semená zimnej zelene - osivo zimomriavky
  • Chutný trávnik: Tipy na použitie kulinárskych bylín ako pôdneho krytu
  • Redwood™ popínavá zimná zeleň
  • Vyhľadávač rastlín
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Gultheria procumbens (Wintergreen)

Nástroj na vyhľadávanie rastlín

Pridať do môjho zoznamu želaní. Zóna odolnosti: 2a. Ďalšie názvy: Checkerberry, Wintergreen. Dobrá pôdna pokrývka pre vysoko kyslé, piesčité a chudobné pôdy; malé kvety v tvare urny na jar, jasne červené bobule na jeseň a fialová farba jesene; extrémne voňavé listy po rozdrvení voňajú ako zimná zeleň; len pre veľmi špecifické miesta, miluje tieň.

Popínavá zimná zeleň má od polovice jari do polovice leta na koncoch vetiev elegantné prikyvujúce ružové zvončekovité kvety. Má tmavo zelené listy. Voňavé oválne listy sa na jeseň sfarbujú do bordovej farby. Od začiatku do neskorej jesene produkuje červené bobule. Zimnica plazivá je rozložitý vždyzelený ker s prízemným rastom.

Jeho relatívne jemná textúra ho odlišuje od ostatných krajinných rastlín s menej rafinovanými listami. Ide o ker s relatívne nízkymi nárokmi na údržbu a nemal by si vyžadovať veľké prerezávanie, s výnimkou prípadu, keď je to nevyhnutné, napríklad na odstránenie odumretia.

Jeleň sa o túto rastlinu zvlášť nestará a zvyčajne ju nechá na pokoji v prospech chutnejších pochúťok. Záhradkári by si mali byť vedomí nasledujúcich charakteristík, ktoré si môžu vyžadovať osobitnú pozornosť; Zimnica plazivá sa odporúča pre nasledujúce krajinné aplikácie:.

Zimná zeleň plazivá v dospelosti dorastie do výšky asi 8 palcov s šírkou 3 stopy. Má tendenciu zapĺňať sa až po zem, a preto si vpredu nevyhnutne nevyžaduje lícne rastliny. Rastie strednou rýchlosťou a za ideálnych podmienok možno očakávať, že sa dožije približne 10 rokov.

Tento ker dobre funguje na plnom slnku aj v úplnom tieni. Pre optimálny rast vyžaduje rovnomerne vlhkú dobre odvodnenú pôdu, ale v stojatej vode odumrie. Je veľmi náročný na pôdne podmienky a na zabezpečenie úspechu musí mať bohatú, kyslú pôdu a v zásaditých pôdach podlieha chloróze a žltnutiu listov.

Je trochu tolerantný voči znečisteniu miest a bude mať prospech z toho, že bude vysadený na relatívne chránenom mieste. Zvážte, či ho v zime prikryjete hrubou vrstvou mulča, aby ste ho ochránili na exponovaných miestach alebo v chladnejších mikroklímach. Tento druh je pôvodný v častiach Severnej Ameriky. Vyhľadajte ďalšie rastliny. Zobraziť môj zoznam želaní. Pomocník zoznamu želaní. Zimnica plazivá Gaultheria procumbens. Popínavé ovocie Wintergreen. Popínavé lístie zimomriavky. Výška: 8 palcov Rozpätie: 3 stopy Slnečné svetlo: Zóna odolnosti: 2a.

Ozdobné prvky.


Gaultheria procumbens

Termín "Ground Cover" zahŕňa nízko rastúce rastliny, ktoré nikdy nedosiahnu výšku viac ako pár palcov, ako aj iné, ktoré môžu dorásť až do výšky dvoch stôp alebo viac. Väčšina z týchto rastlín sa ľahko šíri, a preto sa nazývajú "pôdopokryvné". Ako pôdopokryvnú vrstvu možno použiť takmer akúkoľvek rozširujúcu sa trvalku a dokonca aj trsovité rastliny možno vysadiť hromadne, aby sa dosiahol rovnaký efekt. Začnite hľadajte pôdne pokryvy pozorovaním toho, čo teraz dobre rastie na vašom dvore.

Toto je závod na "zvláštnu objednávku" - podrobnosti získate v obchode. Popis: Dobrá pôdna pokrývka pre vysoko kyslé, piesčité a chudobné pôdy; malý urnový tvar.

Semená zimnej zelene - osivo zimomriavky

Zimná zeleň s bobuľami. Zimná zeleň Gaultheria procumbens. Určite to nie je ignorovaná rastlina tými, ktorí dávajú mená. Je pestovanie tejto rastliny kompatibilné s prírodným poľnohospodárstvom, ekologickým poľnohospodárstvom alebo poľnohospodárstvom šetrným k životnému prostrediu, ekologickým poľnohospodárstvom, trvalo udržateľným poľnohospodárstvom, agrolesníctvom alebo agrosylvikultúrou a permakultúrou: Táto rastlina funguje dobre v tienenom prírodnom poľnohospodárstve alebo bez orby. Pôda okolo tejto rastliny po vysadení už nikdy nepotrebuje obrábanie. Tento nízky ker sa bežne vyskytuje v kyslých pôdach s nízkym obsahom živín v ihličnatých lesoch. Názov Wintergreen pochádza zo skutočnosti, že rastlina nie je opadavá, ale je to vždyzelená rastlina - listy si zachováva počas celej sezóny, a preto je v zime zelená alebo zimná zelená. Dôvodom, prečo to robí, je reakcia na pestovanie v pôdach s nízkym obsahom živín – každú jar by si vyžadovalo veľa živín a energie, aby znovu vyrástli nové listy. Zaradil som to pre tých, ktorí žijú tam, kde máte mierne zatienenú oblasť a kyslé pôdy, ktoré sú nekvalitné. V týchto podmienkach je to skvelá voľba pre pôdopokryv a navyše získate ďalší bonus v podobe bobúľ.

Chutný trávnik: Tipy na použitie kulinárskych bylín ako pôdneho krytu

Zimnica americká je pekný vždyzelený ker, ktorý v zime hostí lesklé červené bobule, ktoré sú plné liečivých výhod. Názov — Gaultheria procumbens Čeľaď — Ericaceae Typ — ker. Výška — 6 až 8 palcov 15 až 20 cm Expozícia — čiastočne slnko Pôda — vresovisková pôda. Zimnica americká alebo Gaultheria procumbens je malý podkrík, príbuzný vresu a čučoriedkam, ktoré tiež patria do čeľade Ericaceae. Zimnica americká rastie v Kanade a na severovýchode Spojených štátov.

Zimnica Gultheria procumbens , niekedy nazývaná aj čajovník východný, je jednou z jedlých pôvodných rastlín, ktoré žijú v lesoch na mojom dvore.

Redwood™ popínavá zimná zeleň

Vo väčšine prípadov sa objednávky s položkami s rôznymi plánmi dodania zadržia v plnom rozsahu, kým nie je celá objednávka pripravená na odoslanie na základe vašej zóny rastu. Rastliny budú odoslané v správnom čase výsadby pre vašu oblasť krajiny s použitím dodacej lehoty uvedenej nižšie. Neustále monitorujeme poveternostné podmienky, či nie sú extrémne horúce alebo studené, a podľa potreby upravujeme harmonogramy prepravy. Kvôli horúcemu počasiu nemôžeme expedovať väčšinu rastlinných položiek v júli a auguste. Typ produktu, ktorý si objednáte, alebo počasie v našej oblasti vo vašej oblasti môžu ovplyvniť predpokladaný harmonogram dodania, v závislosti od toho, že sa posunie skôr alebo neskôr.

Vyhľadávač rastlín

Výsev: Semená ozimnej rastliny pokrývajú približne 20 štvorcových stôp. Poznámka: Pre podrobné pokyny pre vnútornú a vonkajšiu výsadbu kliknite sem. Zimnica Gaultheria Procumbens - S trochou trpezlivosti si zo semien Zimnice vypestujete tento nádherný plazivý pôdokryvník. Zimná pokrývka pôdy je skvelá pre tienisté oblasti s kyslou pôdou. Je nízko rastúca, krovitá a šíri sa do šírky 24 palcov stolonmi. Wintergreen obsahuje metylsalicylát, liek príbuzný aspirínu, a používa sa v liekoch na vnútorné aj lokálne použitie. Odporúča sa chladiť semená Wintergreen 4 - 10 týždňov, pretože nízka teplota pomáha prerušiť dormanciu semien. Vyberte pôdopokryvné semená z chladničky a zasiate ich priamo do pripraveného výsevného lôžka.

Chata a neformálna záhrada; štrková záhrada; Skalka; Mestské a dvorové záhrady; Terasové a kontajnerové rastliny; Nízka údržba; Kvetinové lemy a záhony.

Pridať do môjho zoznamu želaní. Zóna odolnosti: 2. Iné názvy: Checkerberry, Wintergreen.

SÚVISIACE VIDEO: Gaultheria - pestovanie u0026 starostlivosť (Wintergreen)

Čajovníkovej rastline Gaultheria procumbens , známej aj ako zimozeleň americká, buxus a černica, sa darí v zónach odolnosti rastlín Ministerstva poľnohospodárstva USA 3 až 8. Čajovník, člen čeľade vresovcovitých Ericaceae , je vždyzelený, nízko rastúci pôdokryvník, ktorý sa vyskytuje v Severná Amerika od Kanady po Alabamu. Drobné, jedlé červené bobule majú mätovú príchuť a obľubujú ich ľudia aj divoká zver. Rastliny čajovníka v záhrade sa ľahko rozmnožujú. Na jar jednoducho zatlačte uzliny pozdĺž stoniek do pôdy a udržiavajte ich vlhké, kým nezakorenia.

Pred výsadbou jemne uvoľnite korene. Vyberte si vhodné miesto podľa individuálnych požiadaviek rastliny.

Tradične črepníkové vianočné rastliny, ako sú vianočné hviezdy, vianočné kaktusy a vianočné kalanchoe, boli vždy tropické alebo subtropické rastliny. V posledných rokoch však na vianočných výstavách zaujala miesto rastlina z Ďalekého severu: zimozeleň Gaultheria procumbens. V prírode je zimozeleň, pôvodom z východnej Severnej Ameriky, v podstate rastlina veľkého boreálneho lesa, ktorý sa najčastejšie vyskytuje v ihličnatých lesoch Kanady, ale aj v horských oblastiach až na juh od Alabamy. Tento nízko rastúci pôdopokryvný ker tvorí vždyzelený koberec vysoký asi 4 až 8 palcov, s lesklými oválnymi listami, v lete tmavozelenými, ale v zime nadobúdajúcimi fialové odtiene. Na jar sa objavujú drobné, jemne voňajúce, biele zvončekovité kvety. Vyzerajú skôr ako kvety čučoriedok a skutočne, dvaja rodičia patria do čeľade Ericaceae rododendronové. Okrúhle plody, ktoré nasledujú po kvetoch, sú jasne červené.

Nádherná rastlina s celoročnou príťažlivosťou. Lesklé listy sú vždyzelené a doplnené malými, visiacimi zvončekovitými kvetmi, ktoré vytvárajú červené bobule. Vonku nadobudnú listy na jeseň krásny červený nádych.


Pozri si video: Dobrá Záhrada: PHLOX výsadbu a starostlivosť


Predchádzajúci Článok

Lel - rozprávková marhuľa pre letného obyvateľa

Nasledujúci Článok

Krížovka ovocie z paliem