Vnútorné rastliny trochu slnkaWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Izbové rastliny dodávajú interiéru vášho domova farbu a textúru a zároveň pomáhajú absorbovať zvukové vlny, čistia vzduch a zvyšujú hladinu kyslíka. Úspešné pestovanie rastlín v interiéri závisí od výberu správnej rastliny pre správny typ slnečného žiarenia. Rastlinám, ktorým sa darí na plnom slnku, sa bude dobre dariť v oknách orientovaných na juh alebo západ, kde budú najviac vystavené slnku. Dodajte svojmu domovu žiarivé farebné škvrny pomocou krotónových rastlín Codiaeum variegatum , širokolistých vždyzelených rastlín, ktorým sa darí pri pestovaní v interiéri na plnom slnku; rastliny majú nápadné pestré, bodkované alebo pruhované biele, zelené, žlté, ružové, karmínové, fialové, oranžové, zlaté, tmavo červené, bronzové alebo slonovinové listy. Rastliny môžu dorásť do výšky 3 až 10 stôp. Crotony majú priemerné nároky na vlhkosť, aj keď pôda by mala byť udržiavaná vlhká.

Obsah:
  • 10 najlepších izbových rastlín, ktoré nepotrebujú slnečné svetlo
  • ZÁHRADY FLORA GRUBB
  • Izbové rastliny, ktoré majú radi priame slnečné svetlo
  • Ako udržať izbové rastliny nažive
  • Rastliny a kvety, ktoré rastú v interiéri na plnom slnku
  • Svetelný sprievodca
  • 20 izbových rastlín, ktoré majú radi priame slnečné svetlo – konečný zoznam
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Všetko, čo potrebujete vedieť o slnečnom svetle pre izbové rastliny (s užitočnými vizuálmi)

10 najlepších izbových rastlín, ktoré nepotrebujú slnečné svetlo

Počasie bolo také teplé, že som si myslel, že je bezpečné dať izbové rastliny von. Už po jednom dni vonku som si všimol, že listy na niektorých z nich zbeleli!

Čo sa stalo? Bol mráz? Opísali ste príznaky úpalu u rastlín. Ak sa rastliny pestujú cez zimu v interiéri na mieste s jasným, ale nepriamym svetlom, často vytvárajú „tieňové listy“.

Tieňové listy sa vyvíjajú v podmienkach relatívne slabého osvetlenia. Efektívne produkujú potravu pre rastliny, ale mnohé strácajú schopnosť tolerovať vystavenie plnému slnečnému žiareniu. Musia byť postupne vystavené plnému slnečnému žiareniu vytvrdzované.

Robí sa to postupným zvyšovaním ich času na plnom slnečnom svetle z niekoľkých minút na dlhšie a dlhšie obdobia. Niektoré rastliny sa prispôsobia bez drastických zmien, ale niektoré rastliny zahodia svoje tieňové listy a vytvoria nové slnečné listy. Slnečné listy majú ochranné mechanizmy, ktoré ich chránia pred plným slnečným žiarením. Ak vaše rastliny začnú opadávať listy, keď zmeníte podmienky prostredia, je to pravdepodobne príčina. K opadnutiu listov môže dôjsť aj vtedy, keď sa rastliny na jeseň premiestnia do interiéru. Na jeseň môžu byť slnečné listy zlikvidované a môžu sa vytvoriť nové tieňové listy.

V prípade vašich zranených rastlín sú listy spálené. Opadnú a musia sa vytvoriť nové listy. Ak sú rastliny zdravé, mali by to urobiť s malými problémami. Kým rastliny vytvárajú nové listy, budú potrebovať vlhkosť. Keďže však zostáva oveľa menej alebo žiadne listy, rastlina spotrebuje menej vody ako predtým.

Znížte zálievku, ale nenechajte pôdu úplne vyschnúť. Ako sa nové listy vyvíjajú, spotreba vody sa zvýši a zavlažovanie sa musí postupne zvyšovať, keď sa tvoria listy.

Znížte aplikáciu hnojív počas výmeny listov. Neprestávajte hnojiť, ale počas tejto doby používajte viac zriedené hnojivo alebo ho aplikujte menej často. Živiny z hnojiva budú potrebné pre rast, ale počas prestavby listov bude rastlina využívať potravu uloženú v rastlinných tkanivách. Keď sa listy zreformujú, pokračujte v normálnom hnojení. Marisa Y. Marisa Thompson na desertblooms nmsu.

Pri odosielaní otázky skopírujte svojho zástupcu pre rozšírenie okresu a uveďte kraj svojho bydliska! Vydanie: 1. apríla, Slnečné izbové rastliny Otázka: Počasie bolo také teplé, že som si myslel, že je bezpečné dať izbové rastliny von. Odpoveď: Opísali ste príznaky úpalu u rastlín.


ZÁHRADY FLORA GRUBB

Čo znamená priame slnko? Lúče svetla dopadajúce na rastlinu v blízkosti okna s najintenzívnejším svetlom. Miestnosti orientované na sever budú mať najnižšie osvetlenie, často bez priameho svetla. Okno v miestnosti orientovanej na sever nemusí byť v skutočnosti vôbec vystavené priamemu slnku. Miestnosti orientované na východ budú mať druhé najnižšie osvetlenie. Je to preto, že ranné slnko je podstatne menej intenzívne ako popoludňajšie slnko.

Satch hovorí, že všetci máme schopnosť pestovať zdravé izbové rastliny, rastlina môže začať na konci stola a dostávať nepriame slnečné svetlo.

Izbové rastliny, ktoré majú radi priame slnečné svetlo

Vo svojom dome alebo byte máte veľké okno, ktoré by bolo ideálnym miestom na umiestnenie novej rastliny. Ku ktorým rastlinám by ste mali priťahovať? Ktorým izbovým rastlinám sa darí na priamom slnku? Na priamom slnku sa darí týmto izbovým rastlinám:. Codiaeum variegatum alebo záhradný krotón si na tomto blogu v poslednej dobe veľmi obľúbili. Niekedy môžete dokonca vidieť fialové listy. Keď si prinesiete krotóna domov, nájdite okno, ktoré smeruje na východ alebo na západ. Potom mu každý deň doprajte aspoň šesť hodín priameho slnka, osem hodín, ak ho môžete hojdať.

Ako udržať izbové rastliny nažive

Myslíte si, že je ťažké pestovať niečo v menej slnečných miestnostiach? Tu uvedené izbové rastliny s nízkym osvetlením môžu byť dokonalým riešením. Väčšina miestností v domácnosti nie je celý deň zaliata slnkom. To však prináša len viac príležitostí na pestovanie sviežich, zelených izbových rastlín, ktoré milujú miesta so slabým osvetlením vo vašej domácnosti. Nie ste si istí, koľko svetla potrebuje vaša rastlina?

Tu je desať skvelých izbových rastlín, ktoré dokážu žiť život na suchej strane. Od Douga Jimersona.

Rastliny a kvety, ktoré rastú v interiéri na plnom slnku

Niektoré izbové rastliny potrebujú priame slnečné svetlo a iné nepriame, ale čo to v skutočnosti znamená? Je svetlo cez okno považované za priame slnečné svetlo? Záleží. Definície priameho a nepriameho slnečného žiarenia môžu byť pri izbových rastlinách trochu mätúce. Sukulenty, kaktusy, krotón a niekoľko ďalších odrôd znesú priame svetlo. Pri pestovaní rastlín vo vašej domácnosti však väčšinou vyhráva nepriame svetlo.

Svetelný sprievodca

Dizajnový nápad. Pre tých, ktorí hľadajú rastliny, ktorým sa darí v slabo osvetlených a ponurých prostrediach, ako sú byty a kancelárie bez okien, existujú nekonečné zdroje. Avšak pre tých z nás, ktorí majú dostatok okien, ktoré môžu bez hanby prepustiť všetky slnečné lúče, existujú dlhé zoznamy rastlín, ktoré ich s radosťou pohltia. Obsah. Prekvapivo existuje oveľa viac rastlín, ktoré uprednostňujú priame slnečné svetlo ako tie, ktoré potrebujú tieň. Doslova každý sukulent alebo kaktus bude chcieť priame slnečné svetlo, bez ohľadu na to, čo vám môže povedať značka starostlivosti. Bežné rastliny v tejto kategórii zahŕňajú aloe, kalanchoe, nefrit a živé kamenné rastliny.

23 krásnych izbových rastlín, ktoré nepotrebujú priame slnečné svetlo · 1. Strieborný drak Alocasia · 2. Bromélie · 3. Liatinová rastlina (Aspidistra Elatior) · 4.

20 izbových rastlín, ktoré majú radi priame slnečné svetlo – konečný zoznam

Svetlo je palivo, ktoré poháňa naše izbové rastliny. Je to životne dôležitá zložka potrebná na fotosyntézu a bez nej je rast obmedzený, pomalý alebo vôbec neexistuje. Množstvo svetla, ktoré každá rastlina potrebuje, sa líši a závisí od ročného obdobia. Takže zatiaľ čo niektoré rastliny budú celkom spokojné s polotmou natrvalo, iné ju budú akceptovať iba na obmedzený čas.

Je zrejmé, že každý vie, že rastliny potrebujú na svoj rast trochu svetla. Našťastie existujú rastliny, ktoré rastú bez slnečného svetla a môžete ich pestovať v interiéri. Keď hľadáte takéto rastliny, vyberte si tie, ktoré sú známe svojou schopnosťou rásť na nepriamom svetle. Sú to ideálne tieňomilné rastliny, prirodzene rastúce na nepriamom slnku. Tieto rastliny sa dobre prispôsobujú menšiemu množstvu svetla a normálne sa im darí.

Táto izbová rastlina, ktorá pochádza z trópov, má veľké lesklé listy.

Pokiaľ ide o to, aby boli vaše izbové rastliny šťastné, ideálnym miestom je zvyčajne nepriame, ale stále jasné svetlo okna orientovaného na východ. Kvalita svetla. Každé miesto je však iné, a ak je ranné svetlo veľmi jasné alebo horúce, môže to mať za následok spálené alebo vädnúce listy alebo jednoducho zlyhať v prosperite. Ak to stále má problémy, možno budete musieť hľadať rastliny, ktorým sa darí pri slabom osvetlení, napríklad tie, ktorým sa darí na severnej strane. Základná starostlivosť o izbové rastliny.

Počasie bolo také teplé, že som si myslel, že je bezpečné dať izbové rastliny von. Už po jednom dni vonku som si všimol, že listy na niektorých z nich zbeleli! Čo sa stalo?


Pozri si video: Agrogoroskop od do


Predchádzajúci Článok

Lel - rozprávková marhuľa pre letného obyvateľa

Nasledujúci Článok

Krížovka ovocie z paliem