Ako prinútiť avokádový strom produkovať viac ovociaWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Nájdenie toho, aké spoločné charakteristiky pôdy definujú vysoko výnosný avokádový sad, by mohlo pomôcť zvýšiť produkciu vytvorením referenčnej hodnoty pre pestovateľov, píše Delwyn Dickey pre Národnú vedeckú výzvu pre našu pôdu a vodu. V r sa v Aucklande predávalo ovocie z deviatich avokádových stromov vypestovaných zo semien. Približne polovica sadov sa nachádza v oblasti Bay of Plenty, s veľkými vreckami okolo Whangarei a na Ďalekom severe, vrátane ha novej výsadby za posledných päť rokov na Ďalekom severe a ha v Tapora, západne od Wellsfordu na severe Aucklandu. Pestovatelia sa stali veľmi dobrými v riadení svojich sadov, aby produkovali kvalitné ovocie a väčšie výnosy. Veril, že priemysel potrebuje smerovať k udržateľnejším postupom, aby zlepšil svoj imidž na trhu.

Obsah:
  • Veľkoobchod s ovocnými stromami na Floride
  • 5 tipov na pestovanie produktívnych stromov avokáda
  • Ak chcete hľadať, zadajte nižšie
  • Vintage ovocné stromy
  • Drahokamy na predaj
  • Ako pestovať avokádo zo semien (2 jednoduché spôsoby!)
  • Organické tekuté hnojivo pre rastliny
  • Pestovanie a starostlivosť o avokádový strom
  • Kakaovník nevyhynul
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: vyrobte si avokádové stromy zo semien, aby rýchlo priniesli ovocie / avokádo zo semien, ktoré rýchlo prinášajú ovocie

Veľkoobchod s ovocnými stromami na Floride

Keď sa pokúšate pestovať avokádový strom, je najlepšie udržať svoje očakávania nízke. Tento proces si vyžaduje veľa trpezlivosti; uplynú roky, kým sa začnú objavovať prvé plody, a mnohé stromy vypestované zo semien nakoniec vôbec neprinesú ovocie.

Napriek tomu môže byť pestovanie avokádového stromu obohacujúcim zážitkom. Počiatočný proces je taký jednoduchý, že sa často robí ako projekt na základnej škole. A aj keď si nemôžete vychutnať guacamole z extrémne miestnych zdrojov, stále si môžete vychutnať živý vzhľad avokáda pestovaného ako izbová rastlina.

Rastlinu môžete spustiť jednoduchým uložením kôstky z avokáda z obchodu. Veľký tvrdý kameň by sa nemal rezať, ale mal by sa dôkladne umyť. Jill Fehrenbacher, píšuca pre stránku udržateľnosti Inhabit, hovorí, že by ste nemali odstraňovať hnedú šupku, ktorá je obalom semien. Identifikujte, ktorá časť semena je horná a ktorá spodná.

Spodok, z ktorého vyrastú korienky, je plochejší, vrch mierne špicatý. Semeno prepichnite v najširšom mieste tromi alebo štyrmi špáradlami. Meagan Francis, píšuca pre HGTV, hovorí, že konečný výsledok by mal byť schopný zavesiť jamu nad pohárom vody. Spodná časť semena by mala byť ponorená do asi palca vody, zatiaľ čo vrchná časť by mala zostať suchá.

Možno budete musieť nakloniť špáradlá mierne nadol, aby ste dosiahli najlepšie usporiadanie. Sklo uchovávajte na teplom mieste mimo priameho slnečného žiarenia. Kalifornská komisia pre avokádo tvrdí, že voda by sa mala podľa potreby dopĺňať, aby osivo zostalo čiastočne ponorené. Zvyčajne trvá dva až šesť týždňov, kým sa zo semena vyvinú korene a klíčky.

Ak ste tento rast nevideli ani po ôsmich týždňoch, je najlepšie vyskúšať iné semienko. Keď klíčok vyrastie do výšky 12 palcov, zrežte ho na polovicu. Jon Vanzile, píšuci pre stránku domáceho dizajnu The Spruce, tento krok môžete urobiť aj vtedy, keď je výhonok vysoký šesť palcov. Toto skoré orezávanie podporí rast silnejších koreňov. Počas tohto procesu držte hlavný koreň ponorený. Fehrenbacher hovorí, že rastlina odumrie, ak korene vyschnú.

Akonáhle klíčok vyrastie späť do výšky šesť alebo 12 palcov, môžete rastlinu presunúť do kvetináča. Nádoba s priemerom 8 až 10 palcov by mala stačiť a spodná polovica semien by mala byť pokrytá bohatou humóznou pôdou. Črepník umiestnite na slnečné miesto. Avokádové stromy vyžadujú časté zavlažovanie, aj keď by to malo byť len mierne namočenie. Kalifornská komisia pre avokádo tvrdí, že pôda by mala byť vlhká, ale nie nasýtená. Ak začnú rastline žltnúť listy, je to znak toho, že jej dodávate priveľa vlahy.

Ako rastlina rastie, odštipnutie niektorých nových listov pomôže vytvoriť hustejšiu, bujnejšiu rastlinu. Fehrenbacher odporúča odštipnúť dva horné listy vo výške 12 palcov a potom každých šesť palcov rastu. Hoci avokádové stromy sa môžu pohybovať presadené vonku v oblastiach s teplými zimami, majitelia domov, ktorí zažívajú chladné zimy, by sa mali starať o strom ako o izbovú rastlinu.

Francis hovorí, že by ste sa mali starať o rastlinu vonku, iba ak zimné teploty zostanú nad 45 stupňov. Kalifornská komisia pre avokádo tvrdí, že stromy avokáda dokážu tolerovať teploty až 28 stupňov bez prílišného poškodenia, hoci mrazom by sa malo vo všeobecnosti vyhýbať.

Keď sa strom zväčší, začne prerastať svoju nádobu. Vanzile odporúča presádzať rastlinu každú jar. Avokádové stromy môžu každý rok profitovať z nejakého hnojenia. Kalifornská komisia pre avokádo odporúča pol kila až jednu libru dusíka na strom za rok, ktorý možno v prípade potreby pridať v niekoľkých aplikáciách.

Pomôcť stromu môžu aj aplikácie zinku. Na to, aby sa stromčeku darilo, často stačí aj typické domáce hnojivo. Ak nejaké spozorujete, umyte vošky z rastliny. Chrumkavá biela vrstva na pôde naznačuje, že hnojivo zanecháva príliš veľa soli, a ak sa u vás vyskytne tento problém, mali by ste nádobu vypláchnuť. Pripravte sa na dlhé čakanie, kým na konároch začnete vidieť ovocie. Vo všeobecnosti trvá päť až 13 rokov, kým strom začne produkovať avokádo.

Niektoré stromy neprinesú ovocie vôbec alebo budú produkovať iba drobné, nepožívateľné ovocie, ktoré zo stromu čoskoro opadne. Ak po niekoľkých rokoch uvidíte ovocie, často bude vyzerať výrazne inak ako to, čo si môžete kúpiť v obchode. Jeden bežný výsledok, ktorý sa dá zjesť, nastáva, keď rastlina správne neopeľuje.

Tieto plody sa nazývajú "cukes" alebo prstové alebo koktailové avokádo kvôli ich podobnosti s uhorkami. Stromy môžu byť vonku, pokiaľ je teplota dostatočne vysoká, pričom optimálna produkcia ovocia nastáva pri 65 až 75 stupňoch. Pestovanie viacerých stromov môže zvýšiť vaše šance na úrodu ovocia, pretože môže pomôcť pri opeľovaní. Prípadne si môžete kúpiť rastlinu, ktorá už bola naštepená.

V tomto zložitom procese sa pletivo stromu produkujúceho ovocie zmieša s tkanivom stromu, ktorý neplodí. Tieto rastliny sú často dostupné v škôlkach. Pri autonehode v New Londýne zomrel jeden človek. Žena, ktorá poslala priateľovi SMS, aby sa zabil, sa priznala. Za gréckymi sviatočnými jedlami stojí ortodoxná viera, regionálna odroda. Pozorovateľom hviezd East Lyme sa rozžiaria oči kúpou nového projektora. Chlapci Bernard prehrali East Lyme prvú prehru.

Vitajte, klaster veterného priemyslu na mori. Oblek sa rozhodol pre samovraždu trans tínedžera v zadržiavacom centre. Chlapčenské basketbalové vrcholy: Waterford 59, LedyardDorell Cagle píše svoj vlastný príbeh v Ledyarde. Komentár pokračuje v klamstvách. Obchodná komora zverejnila štúdiu o možnostiach vetra na mori.

Zdravotné obvody tvrdia, že testovanie je vzácne a je po ňom vysoký dopyt. Na konfrontáciu s Omicronom sú potrebné agresívne kroky. Trump žiada Najvyšší súd, aby zablokoval zverejňovanie dokumentov.

Nehnuteľnosť. Nevyhadzujte tú jamu! Pestovanie avokádového stromu v interiéri Publikované v júli Ďalší článok. Komentovanie je zatvorené.

Vlákna komentárov sa monitorujú 48 hodín po zverejnení a potom sa uzavrú. Späť na začiatok. Spojte sa s nami. Novinár pokračuje v klamstvách Obchodná komora zverejnila štúdiu o možnostiach veternej energie na mori. Zdravotné okresy tvrdia, že testovanie je nedostatočné, je vysoký dopyt. Na konfrontáciu OmicronTrump sú potrebné agresívne kroky a žiada Najvyšší súd, aby zablokoval zverejňovanie dokumentov


5 tipov na pestovanie produktívnych stromov avokáda

Pokračujte v čítaní, aby ste zistili, ako pracovať s našou miestnou klímou, a užitočné tipy, ako začať pestovať chutné avokádo. So suchým podnebím a malými zrážkami môže byť Arizona náročnou geografickou oblasťou na pestovanie všetkého, čo dúfa, že zaberie semeno. S vašou starostlivosťou a zmyslom pre detail však môžete svoj sen o pestovaní avokáda premeniť na skutočnosť. Podľa údajov o meste. Južná Arizona, vrátane Phoenixu a Tucsonu, má veľmi horúce letá a mierne zimy, s chladnejšími letnými teplotami v pohorí Chiricahua v juhovýchodnom rohu štátu. Severná Arizona má štyri ročné obdobia, no počasie je mierne. Dajte svojmu mladému stromu čas, aby sa aklimatizoval na novom mieste.

Pre mňa je zábavnejšie len čakať a vidieť, kedy dostanem ovocie. Jednotlivé stromy môžu produkovať ovocie, ale mať ďalšie, ktoré pomáhajú pri opeľovaní, zvyšujú výnosy. S pozdravom.

Ak chcete hľadať, zadajte nižšie

Avokádo sa v posledných rokoch stalo ešte populárnejším vďaka mnohým zástancom zdravotných výhod tohto ovocia. Avokádo však môže byť veľmi drahé, takže niektorí ľudia sa rozhodnú pestovať svoj vlastný avokádový strom. Môže to trvať roky, kým doslova uvidíte plody svojej práce, ale bude to stáť za to. Avokádo je ovocný strom z čeľade Lauraceae, ktorý pochádza zo Strednej Ameriky. Plody avokáda sú hruškovitého tvaru a jednosemenné a sú klasifikované ako bobule. Priemerná dĺžka plodu avokáda je asi 3 až 8 palcov 7 až 20 cm. K dispozícii je viac odrôd avokáda, ktoré boli pestované tak, aby produkovali najžiadanejšie ovocie – väčšie a mäsitejšie a s tenším exokarpom. Avokádovému stromu vysadenému zo semien môže trvať päť až 15 rokov, kým prinesie ovocie. Ak chcete vidieť plody skôr, vyberte si kúpu a výsadbu stromu, ktorý by mohol priniesť ovocie asi o tri až štyri roky. Máte niekoľko možností, ako pestovať avokádový strom: zo semien, z odrezkov alebo získať úplne vypestovanú rastlinu.

Vintage ovocné stromy

Costco pôda pre ovocné stromy, hnojivo atď. Jednoduchá a rýchla mapa všetkých miest Costco. Pripojte sa a získajte budúce úspory pri každom nákupe u nás! Pripojte sa k odmenám.

Plody majú tiež veľmi tenkú šupku, ktorú je možné odstrániť. Zatiaľ čo rôzne druhy ovocia sú pravdepodobne najlepšie na získanie množstva živín a výhod, toto sú niektoré z najlepších druhov ovocia pre prediabetes na základe odkazov na zníženie hladiny cukru v krvi, nutričný profil a potenciál pomôcť pri chudnutí.

Drahokamy na predaj

Od slaných, avokádových toastov cez čerstvé letné šaláty až po zdravšie dezerty a dokonca aj avokádové lupienky, mileniáli nachádzajú nové spôsoby, ako pridať toto všestranné zelené ovocie do svojho jedálnička. Zatiaľ čo Američania zo všetkých 50 štátov konzumujú avokádo čoraz častejšie, v Kalifornii sa v súčasnosti pestuje väčšina avokáda vyšľachtených v USA, po ktorej nasledujú Havaj a Florida. Tieto trendy, „instagramovateľné“ ovocie má v Cali vegetačné obdobie od začiatku marca do konca júla. Priemerná spotreba avokáda je teraz 7. Aby ste si pripravili svoj obľúbený avokádový toast, pestovatelia avokáda podnikli počas desaťročí konzumácie ovocia mnoho krokov. Bohatá história avokáda je viac než len fascinujúca – dvíha mi z nej aj žalúdok.

Ako pestovať avokádo zo semien (2 jednoduché spôsoby!)

Pred rokmi som zasadil semená z avokáda, ktoré som si kúpil v obchodoch s potravinami. Avokádové stromy by ľahko vyklíčili zo semien a začali rásť. Keby som mal šťastie a zimy neboli príliš chladné, mohol by som strom prinútiť prežiť zimu. Bez ohľadu na to, ako som sa snažil, alebo ako starý strom zostarol, nikdy nekvitol ani nepriniesol ovocie. Veľmi skoro som sa dozvedel, že Hass a iné odrody, ktoré sa predávajú v potravinách, sa v Houstone nevyrábajú. Odpoveď je jednoduchá.

Pre mňa je zábavnejšie len čakať a vidieť, kedy dostanem ovocie. Jednotlivé stromy môžu produkovať ovocie, ale mať ďalšie, ktoré pomáhajú pri opeľovaní, zvyšujú výnosy. S pozdravom.

Organické tekuté hnojivo pre rastliny

Môj prvý podnik pri zbere manga domov bol typický gringo krok: Požiadal som pouličného predavača, aby mi dal dve kilá. Zber manga. Aj keď sú najlepšie, keď dozrievajú na strome, zvyčajne sa dajú zbierať hádzaním kameňov alebo pomocou dlhej palice so zárezom v tvare V na konci a dozrievať zo stromu. Ak chcete zozbierať mango, potiahnite ovocie.

Pestovanie a starostlivosť o avokádový strom

SÚVISIACE VIDEO: Ako zasadiť avokádový strom na vašej záhrade

Avokádo je chutné. Tieto stromy sú notoricky náročné na pestovanie, keď sú mladé. Našťastie pre vás, s trochou starostlivosti a pozornosti, budete zbierať avokádo v krátkom čase! Tu je 6 tipov, ako úspešne pestovať avokádový strom a sledovať, ako prináša ovocie v nasledujúcich rokoch:.

Milujeme avokádo!

Kakaovník nevyhynul

Avokádo sú veľké stromy, ktoré si vyžadujú vzdialenosť 25 stôp alebo viac. Prerezávanie avokáda po zbere udrží strom zvládnuteľnú veľkosť pre budúce zbery. Sú to nádherné stromy, ktoré poskytujú chladný tieň a bohaté ovocie. Na výber je veľa odrôd a s tromi alebo štyrmi odrodami môžete zbierať ovocie väčšinu roka. Avokádo dobre rastie na väčšine pôd za predpokladu, že má vynikajúcu drenáž. Dobrá drenáž je pre ich zdravie nevyhnutná. Bez správnej drenáže stromy podľahnú hnilobe koreňov avokáda phytophora a upadnú.

Ako napadnutý chorobou a verilo sa, že vyhynul v Najväčšie množstvo druhov sa nachádza v severozápadnej Južnej Amerike, kde je strom pôvodný. Viac o kakaovníku a jeho pestovaní sa dozviete v tomto článku. Hoci rastliny Criollo nie sú produktívne v takom rozsahu, ktorý by dokázal uspokojiť celosvetový dopyt, produkujú každý kvet, ktorý rastie priamo na kmeni alebo veľkých konároch kakaovníka, Theobroma cacao, vyžaduje opelenie, aby úspešne produkoval ovocné struky veľkosti takmer amerického futbalu. obsahujúce semená v každom struku, ktoré možno spracovať na výrobu čokolády.


Pozri si video: Jak množit avokádo


Predchádzajúci Článok

Súprava na pestovanie rastlín v interiéri

Nasledujúci Článok

Cesar zepeda ny dizajn krajiny