Deti záhradnícke, ako stromy prinášajú ovocieWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ak máte radi ovocné stromy, toto je čas, aby ste sa dostali do škôlok a prezreli si kmeň s holými koreňmi. K dispozícii je stále väčší počet trpasličích ovocných stromov, ktoré výnimočne dobre rastú v kvetináčoch alebo zaberajú veľmi málo miesta v záhrade. Flemings Nurseries, jeden z najväčších pestovateľov okrasných a ovocných stromov v Austrálii, má veľký sortiment. Jedným z najjednoduchších trpasličích ovocných stromov na pestovanie sú jablká – deti ich milujú a v záhrade vyzerajú tak pekne. Veľkosť plodov je len o niečo menšia a ideálna pre najmenších.

Obsah:
  • Výsadba ovocného stromu
  • Najjednoduchšie pestovanie ovocia a zeleniny pre začiatočníkov
  • Ovocné stromy
  • Deti v záhrade, 6. diel: Prečo rastliny prinášajú ovocie
  • Pestovanie listnatých ovocných stromov
  • Robot alebo človek?
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Záhradníctvo detí s Liz Epizóda 11: Rednutie ovocných stromov

Výsadba ovocného stromu

Našiel som o tom len veľmi málo zdrojov a myslel som si, že urobím svoj prieskum a použijem niektoré zo svojich osobných skúseností na vytvorenie sprievodcu, o ktorý sa s vami podelím. Zakaždým, keď vystavím tabuľku s tým, o koľko mám rásť, musím tiež urobiť prehlásenie: Tieto čísla sú len odhady.

Každý jedáva rôzne množstvá každého druhu ovocia, pretože každý máme svoje obľúbené, však? V mojej vlastnej rodine jeme veľa ovocia. A to je doslovné tvrdenie! Už takmer nikdy nekupujem spracované sladké potraviny. Dôsledkom toho je, že kedykoľvek dostaneme chuť na cukor, siahneme po ovocí.

Čo je dobré, ale zároveň to znamená, že musíme veľa rásť. Väčšinu nášho záhradného priestoru v tomto bode venujeme zelenine, pretože sme obmedzení veľkosťou nášho dvora. Pestujeme jahody, maliny, jablká, hrušky, melón, melón a tiež citróny. Dopestovať si ovocie, aj keď je ho malé množstvo, stojí za to! Čísla, ktoré zdieľam nižšie, sú založené na tom, koľko by ste potrebovali na rast na osobu.

Ako už bolo povedané, ak máte vo svojej domácnosti viac ako jednu osobu, uistite sa, že počet ľudí vo vašej domácnosti vynásobíte tým, koľko by ste potrebovali na osobu. Zaznamenám si tieto okolnosti a koľko by ste potrebovali na jednu osobu vs. Trpasličí jabloň rodí libry ovocia. Semi-trpasličí strom produkuje kdekoľvek od libier po libry jabĺk.

Ak pestujete štandardný strom, produkujú kdekoľvek od do libier. V priebehu rokov pred splatnosťou budú čísla nižšie. Naša rodina priemerne zje šesť z nás kíl jabĺk ročne. Takže pre jednu osobu by dve trpasličie jablone fungovali skvele. Pre našu šesťčlennú rodinu som vysadil tri polotrpasličie stromy a vysadil som aj jarabinu, aby bolo možné dostatočne opeliť.

Ak máte priestor, je najlepšie sa pomýliť na vyššej strane toho, čo potrebujete, pretože veci ako počasie, choroby a chrobáky môžu mať vplyv na výnos. Máme 12 dospelých rastlín pre našu rodinu 2 na osobu a určite by sme mohli použiť viac! Výnos černíc je vysoký vzhľadom na priestor, ktorý zaberajú. Máme zhruba 80 riadkových stôp černíc a produkuje ročnú zásobu pre 6 z nás.

Zvyčajne je výnos asi litre na stopu radu černíc. Priemerný výnos na rastlinu je 1-1. Moja rodina prešla Rastú v 4. zóne USA.

Takže moji šťastní priatelia zo severu si môžu vychutnať pestovanie tohto lahodného ovocia. Tu by ste potrebovali asi 2 kríky na osobu. Každá rastlina hrozna je schopná vyprodukovať 15 – 30 libier hrozna. Väčšina odrôd hrozna je samoopelivá a môžete začať s jednou rastlinou na osobu. Ak chcete dostatok na prípravu džemu, zmrazte a vysušte, zvýšte množstvo na tri rastliny na osobu. Trpasličí broskyňový strom môže produkovať z libier ovocia. Štandardný broskyňový strom by produkoval od libier do libier.

Medzi konzervovaním a čerstvým jedlom sme prešli zhruba kilogramy ovocia pre našu šesťčlennú rodinu. Existuje niekoľko samoopelivých druhov broskýň, takže pre jednu osobu by ste mohli vysadiť iba jeden trpasličí strom. Pre našu šesťčlennú rodinu by sme mohli zasadiť jeden strom štandardnej veľkosti, pokiaľ je samoopelivý. Pretože všetko pestujem organicky, vysádzam tento rok dve broskyne veľmi odolné voči chorobám a dúfam v to najlepšie!

Chystám sa experimentovať a dúfam, že čoskoro prídu s lepšími možnosťami pre ekologických pestovateľov, ako som ja. Nektárinky sú veľmi podobné broskyniam v tom, koľko by ste ich potrebovali vyrásť, preto som ich zoskupil.

Trpasličí hruška produkuje libry ovocia na strom. Štandardný strom produkuje — libry ovocia. Na opelenie zvyčajne potrebujete dva stromy. Zasadil by som dva trpasličie stromy pre jednu osobu. Pre štvorčlennú rodinu by fungovali dva trpasličie stromy. Alebo ak jete veľa hrušiek, použite dva stromy štandardnej veľkosti! Náhodná poznámka: Dehydrované hrušky sú najlepšie!

Chutia ako cukríky. Naplánujte si približne 25 rastlín na osobu. Moje zrelé rastliny jahôd v druhom roku vyprodukovali okolo 15 libier z 81 štvorcových stôp. To je asi dosť pre jedného človeka ročne, mám 50 rastlín. Naša rodina by potrebovala šesťkrát toľko - alebo asi rastlín. Dva trpasličí čerešne sú dobrou voľbou pre jednu osobu. Ich údržba je oveľa jednoduchšia. Jedna štandardná čerešňa však môže produkovať libry ovocia.

Pre rodinu by stačili aj dva trpasličí stromčeky alebo štandardné stromčeky. Majte na pamäti, že niektoré čerešne vyžadujú na účely opeľovania aspoň dve. Vodný melón som predtým zmrazil a sušil. Ale určite ho radšej jem v sezóne. Koľko musíte zasadiť, závisí od vašej klímy! Zasaďte 3 rastliny na osobu v severnejších oblastiach krajiny a dve rastliny na osobu na juhu.

Nezabudnite začať vysádzať viac, ako potrebujete, a rastliny riediť, keď rastú. Som v zóne 6b a mám citrón Meyer, ktorý pestujem v kvetináči, aby som ho nabral počas zimy. Alebo možno máte vyhrievaný skleník. Banány sú obrovská trváca bylina a každý banánovník tvorí jeden ovocný trs.

Každý zhluk ovocia môže produkovať kdekoľvek z banánov na štandardnej rastline. Po zbere ovocia sa celá rastlina odreže k zemi, aby sa podnietil nový rast, aby mohla produkovať viac ovocia. Naplánujte si 3 trpasličie rastliny pre jednu osobu alebo pre štvorčlennú rodinu zasaďte 3 štandardné rastliny. Bežný citrónovník môže do svojho piateho roku produkovať až kilogramy ovocia.

Pre jednu osobu alebo rodinu by to stačilo. Meyer Lemon Tree, najmä ten, ktorý je v črepníkoch, by produkoval menej ovocia ako vyššie uvedené čísla.

Zasaďte jeden Meyer Lemon na osobu. Vonku vysadený, dospelý pomarančovník starý 10 rokov môže produkovať z kíl ovocia. Ak pestujete odrodu, ktorá je vhodná pre kontajnerové záhradníctvo, plánujte na jednej rastline osobu. Získate jeden ananás na rastlinu, takže je to jednoduché, vypestujte si toľko, koľko zjete!

Granátové jablká začínajú produkovať ovocie asi vo štvrtom roku, každý strom môže priniesť úrodu 20 až 25 plodov 10 libier. Do desiateho roku produkcia stúpne na ovocie 50 libier.

Zasaďte jeden strom granátového jablka na osobu. Väčšina stromov je samoopelivá, takže je zvyčajne v poriadku zasadiť jeden. Verziu tohto grafu na tlač možno nájsť na mojej stránke Zdroje odberateľov pre mojich e-mailových odberateľov. Ak sa chcete prihlásiť na odber mojich e-mailov a získať prístup na túto stránku a ďalšie, kliknite TU. Domáca špajza. Barbara Príjemná. Recepty na konzervovanie, ktoré skutočne chutia. Ako sušiť paradajky pomocou sušičky ... Ako zbierať, ošetrovať a skladovať zemiaky. Ako zásobiť špajzu usadlosti. Ako ušetriť čas v kuchyni na usadlosti.

Záhrada na stôl: Ako vyťažiť maximum... Záhrada zlyhá a vyhrá vo výbere semien pre moju záhradnú teplú sezónu…. Výber semien pre moju záhradnú chladnú sezónu…. Homestead Goals Rotácia plodín Riešenie problémov s paradajkami a inými.... Ako pripraviť pôdu pre rastliny čučoriedok. Kedy pestovať zeleninu v zóne 6.

Ako dlho vydržia semená?


Najjednoduchšie pestovanie ovocia a zeleniny pre začiatočníkov

Austrálsky dom a záhrada. Keďže mnohé ovocné stromy sú okrasné aj produktívne, možno ich pestovať ako okrasné stromy alebo ako tienisté stromy. Nižšie vám vysvetlíme, ako si vybrať ten správny pre vašu záhradu a starať sa o ňu, aby sa vám odmenila množstvom ovocia. Mnohí z nás sú už na palube pestovania zeleniny na našich dvoroch, ale prečo sa tam zastaviť? Ďalšou možnosťou je oblasť listnatých ovocných stromov, ktorá poskytuje jarné kvety, letné ovocie, jesenné sfarbenie listov a umožňuje prúdenie slnka cez ich holé zimné konáre. Ak sa pestovania ovocných stromov trochu obávate a máte podozrenie, že budú vyžadovať precízny rez a vysoký stupeň údržby, nebojte sa. Zatiaľ čo sadovníci starajú o svoju úrodu pravidelným rezom, prerezávaním plodov, postrekmi a hnojivami, aby sme dopestovali dokonalé ovocie a vyprodukovali ťažkú ​​úrodu, my domáci záhradníci si vystačia s oveľa menšou námahou.

Tu sú niektoré kompatibilné rastliny pre ovocnú záhradu: Kostihoj – Korene kostihoja rastú hlboko do zeme a pomáhajú pri získavaní živín a.

Ovocné stromy

Mať ovocné stromy je skvelá výhoda vlastníctva záhrady. Najmä jablká a hrušky; v semenách je príliš veľká variabilita v dôsledku opelenia. Kôstkové ovocie ako broskyne, marhule a nektárinky sú menej variabilné a môžete si ich skúsiť vypestovať zo semien. Vaše šance na úspech sú nižšie ako pri kúpe mladého stromčeka, ale náklady sú samozrejme nižšie. Áno, ovocné stromy môžete vysádzať do nádob. Čerešne, broskyne, jablká, mandarínky, citróny a limetky patria medzi mnohé druhy ovocných stromov, ktorým sa darí v nádobách. Aj keď to otvára možnosť pestovania stromov na malom priestore, existujú určité nevýhody.

Deti v záhrade, 6. diel: Prečo rastliny prinášajú ovocie

Ak s domácim ovocinárstvom začínate, vitajte a gratulujeme! Možno sa chystáte začať s jedinečne obohacujúcim koníčkom. Pýtate sa, kde začať? Tieto tri články vás zavedú ku všetkým informáciám o domácom pestovaní ovocia DWN:. Čo je kultúra Backyard Orchard?

Výsadba ovocných stromov sa môže ukázať ako najplodnejšia námaha vo vašom záhradkárskom úsilí.

Pestovanie listnatých ovocných stromov

Pokiaľ ide o výber ovocného stromu do záhrady, je potrebné zvážiť veľa. Prichádzajú v rôznych tvaroch a veľkostiach, s rôznymi druhmi ovocia od jabĺk a hrušiek až po slivky a čerešne. Ako si vyberáte to najlepšie pre vás a vašu záhradu? Tu sú naše tipy. Koláčové, pikantné a svieže. Plody jablone sú vo Veľkej Británii veľmi obľúbené.

Robot alebo človek?

Zdá sa, že JavaScript je vo vašom prehliadači zakázaný. Aby ste mohli využívať funkcie tejto webovej stránky, musíte mať vo svojom prehliadači povolený JavaScript. Uložiť na neskoršiu tlač. Semená z jablone Gala nezaručujú klíčenie ďalšej jablone Gala. Štepenie a pučania vám umožňujú získať požadovanú odrodu.

Deti budú tiež dychtivo jesť jedlo, ktoré vypestovali alebo sledovali, ako rastie vo svojich záhradách. Samozrejme, že aj oni sami si začínajú viac uvedomovať.

Priestor na prehrávanie alebo pozastavenie, M na stlmenie, šípky doľava a doprava na vyhľadávanie a šípky nahor a nadol na hlasitosť. Všetky obrázky podliehajú autorským právam ich príslušným vlastníkom. Hmm... Nohavice Mm-mm!

Odborníčka na prerezávanie Ann Ralph má „revolučnú víziu“ výsadby, pestovania a údržby ovocných stromov. Keď som sa pred rokmi presťahoval na vidiek, jabloň bola jednou z prvých vecí, ktoré som zasadil. Potom som však zabudol na svoj úbohý strom. Ročné obdobia prichádzali a odchádzali a ja som to zanedbával, dohnal som sa k mnohým iným prácam. Nakoniec jediný, kto sa tešil z mojich jabĺk, boli vtáky, veveričky a žlté bundy. To vysvetľuje slovo „malá“ v jej názve.

Ako sa však technológie čoraz viac rozptyľujú, mnohé deti prichádzajú o dobrodružstvá pri objavovaní prírody. Na druhej strane nie je vždy ľahké ich prinútiť, aby dojedli zeleninu.

Upozorňujeme, že náš expedičný tím si dáva zaslúženú prestávku a všetky nové objednávky budú odosielané od 4. januára. Našim členom prajeme krásne Vianoce a šťastný nový rok! Uč sa viac. My Diggers Prihlásiť sa Registrovať sa. Vyhľadávač rastlín Semená na zasiatie Prihláste sa.

Mnohí záhradníci sa zaujímajú o ovocné stromy, ale často nevedia, ktorým druhom sa bude v Illinois dobre dariť, a ani o množstve práce spojenej s pestovaním ovocných stromov. Nezabudnite si urobiť domácu úlohu pri plánovaní výsadby ovocných stromov, pretože nie všetkým plodom stromov sa v Illinois darí dobre. Väčšina odrôd stromových plodov sa vrúbľuje na zakrpatené, polozakrslé alebo semenáčikové podpníky.


Pozri si video: Lepové pásy


Predchádzajúci Článok

Opeľovanie jedným ovocným stromom

Nasledujúci Článok

Výsadba červenej kostravy: Ako pestovať plazivú červenú kostrovú trávu