Odrážajúce návrhy prírodnej záhrady pre divokú krajinuWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Toto môže byť perfektný moment na to, aby ste svoje myšlienky preniesli na širšiu škálu záhradníckych nápadov. A s ohľadom na to som zhromaždil mená záhradníkov a krajinných dizajnérov, ktorí zanechali svoje stopy v našej vízii krásnej záhrady. Predtým, ako sa budem túlať medzi týmito dnes už známymi, možno známymi menami, dovoľte mi zopakovať si históriu, vývoj záhrad, počnúc kolonistami, zakladajúcimi svoje prvé obydlia v novom svete:. Rýchly krok za dverami umožnil zozbierať všetko, čo bolo potrebné pre hrniec, bez prílišného nebezpečenstva zo strany predátorov alebo počasia. Takáto záhrada bola stále zameraná na obživu, aj keď tam bolo zavedených niekoľko kvetov, ktoré si mohli zarobiť. Slnečnica, nechtík, echinacea a levanduľa boli užitočné krásky.

Obsah:
  • Záhradný dizajn + prvky
  • Vytvorenie rybníka s divokou zverou vo vašej krajine
  • Ako zasadiť záhradu inšpirovanú Japonskom podľa odborníka
  • Adresár členov
  • 10 inšpiratívnych záhradných návrhov
  • Kultúrne krajiny
  • Ocenení záhradní architekti a záhradníci v Škótsku
  • Americký záhradník American Horticultural Society: článok od Duncana Brinea
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Prehliadka prírodnej záhrady 2020: Vanessa Gardner Nagel

Záhradný dizajn + prvky

Náš klient chcel záhradu, ktorá by prilákala divú zver, ale nie učebnicovú záhradu pre divú zver. Našou úlohou bolo vytvoriť dizajn záhrady s voľne žijúcimi zvieratami, ktorý by obsahoval súčasné nápady na dizajn záhrady. Jeho hlavným prvkom malo byť jazierko s tieneným posedením a malo byť praktické a zvládnuteľné. Naša klientka na dôchodku v priebehu rokov veľa cestovala a bolo to tiež odkazovať sa na rôzne oblasti sveta, v ktorých žila a pracovala.

Tento projekt nám dal skvelú príležitosť demonštrovať naše schopnosti súčasných záhradných dizajnérov s ďalšou výzvou spojiť to s dizajnom záhrady s divokou zverou. Začlenili sme prvky, ktoré pripomenuli jej detský domov v Kalifornii pomocou drevených terás, jej ciest do Japonska začlenením mosta v štýle Yatsuhashi a zmyslu pre divadlo z jej prostredia profesionálnej baletky.

Naša klientka si priala skutočne vizuálne zažiť ročné obdobia vo svojom dizajne záhrady s divokou zverou a schválila brilantnú bielu povrchovú úpravu pre zakrivené steny, ktoré sme navrhli pre tento priestor. Tieto poskytujú skvelú fóliu pre jarné a letné kvety, pevný protipól k jemným vzdušným trávam na jeseň a potom sú vystavené, aby zdôraznili tvrdosť zimy. Keď náš klient kráča po štrkových a trávnatých chodníkoch okolo záhrady, odhaľujú aj neustále sa meniace pohľady.

Obrázky ukazujú, že sme sa trochu posunuli zo stereotypnej divokej záhrady, ale určite to nie je žiadna upravená záhrada. Vyznačuje sa produktívnym a užitočným priestorom v prospech najširšieho okruhu používateľov. Okrem toho, že podporuje divokú zver, produkuje zeleninu a ovocie na stôl.

Chrobáky sa teraz nasťahovali do špeciálne upravených stien proti hmyzu a mloky do jazierka. Záhradu obýva aj kuriatka. Kaskáda je osvetlená na dramatický efekt a steny ožívajú, pretože kaskáda spôsobuje, že voda cez ne odráža vlniace sa vzory. Pokojné, relaxačné jazierko a priestor na sedenie obklopený zeleňou dodali Alanovi motívy, ktoré nasledoval pri návrhu Gurkha Hari Budha Magara, ktorý v Afganistane pri incidente s IED stratil obe nohy.

Všetky práva vyhradené. Zásady ochrany osobných údajov. Registrované v Anglicku, číslo: Tienený priestor na sedenie poskytuje ideálne miesto na obdivovanie jazierka. Súčasná divoká záhrada predtým.

Súčasná divoká záhrada po. Zástenné steny tvoria fóliu pre mäkké vzdušné trávy a kvety. Cez rybník sa klenie most Yatsuhashi v japonskom štýle. Kvety dúhovky vyzerajú ohromujúco oproti bielej stene.

Stabilizované štrkové chodníky sa kľukatia krásnymi hranicami. Niektorí obyvatelia záhrad si užívajú ranné slnko. Steny obrazovky rámujú neustále sa meniace pohľady. Stena proti hmyzu predstavuje abstraktné umenie a poskytuje rôzne biotopy voľne žijúcich živočíchov. Osvetlenie poskytuje bezpečný prechod cez most Yatsuhashi v noci. Protipól medzi pevnou formou a eleganciou sa zvýrazní pri západe slnka. Oko vedie k najnápadnejšiemu pohľadu.

Snehová prikrývka zvýrazňuje strohú krásu stien, keď vychádzajú z jazierka. Samotný proces navrhovania bol veľmi príjemný, pretože sme cítili, že naše nápady boli skutočne vypočuté. Je tiež zábavné počúvať malé vzdychy prekvapení od prvých návštevníkov!

Ďalší úspech webu.


Vytvorenie rybníka s divokou zverou vo vašej krajine

British Wildlife je popredný prírodovedný časopis vo Veľkej Británii, ktorý poskytuje základné čítanie pre nadšencov aj profesionálnych prírodovedcov a ochrancov prírody. British Wildlife vychádza osemkrát do roka a premosťuje priepasť medzi populárnym písaním a vedeckou literatúrou kombináciou dlhých článkov, pravidelných stĺpčekov a správ, recenzií kníh a listov. Conservation Land Management CLM je štvrťročný časopis, ktorý je všeobecne považovaný za základné čítanie pre všetkých, ktorí sa zaoberajú manažmentom krajiny pre ochranu prírody na Britských ostrovoch. CLM obsahuje dlhé články, zoznamy udalostí, recenzie publikácií, informácie o nových produktoch a aktualizácie, správy z konferencií a listy. Táto živá a provokatívna fotografická esej od talentovaného tímu otca a syna skúma rôzne prírodné krajiny – obmeny vody, skál, lesov a lúk – a ukazuje, ako sa dajú ozvenou v menších záhradách. Spojením horlivého pochopenia princípov krajinného dizajnu s praktickými a informovanými záhradníckymi znalosťami autori ponúkajú nápady slovom i obrazom, ktoré môžu záhradkári použiť v akomkoľvek podnebí alebo teréne na vytvorenie súkromného Edenu.

Pôvodné rastliny v Severnej Karolíne poskytujú dobre prispôsobenú potravu a kryt pre pôvodné zvieratá v Severnej Karolíne a dobre plánovanú krajinu.

Ako zasadiť záhradu inšpirovanú Japonskom podľa odborníka

Sme špeciálna škôlka, ktorá pestuje bylinné okrasné poľné kvety, trávy a vybrané hybridy a kultivary. Pri vytváraní nášho výberu rastlín sme venovali osobitnú pozornosť rastlinám, ktoré sú odolné, robustné a nenáročné na údržbu, pričom stelesňujú prirodzenejší a divoký vzhľad. Je to presne ten istý výber rastlín, ktorý my sami používame na praktizovanie umenia naturalistického dizajnu výsadby. Starostlivý výber rastlín je základom toho, kto sme ako škôlkari a dizajnéri, a ponúkame praktický prístup, ktorý pomáha zákazníkom pochopiť rastliny v našej škôlke z biologického aj konštrukčného hľadiska. To zahŕňa prehliadku výstavných záhrad škôlky, aby ste vysvetlili nápady na dizajn a videli mnohé rastliny v škôlke v zrelosti. Príroda je v stave neustálej a dynamickej zmeny zo sezóny na sezónu. Zameriavame sa na bylinné trvalky, ktoré odzrkadľujú túto zmenu a zároveň zostávajú krásne a udržiavajú naše záhrady príťažlivé od jari do zimy, pričom posledné zostávajúce hlávky semien pretrvávajú do nasledujúcej jari. Nakoniec sme sa rozhodli pestovať konkrétnu rastlinu nie pre jej vzácnosť alebo popularitu, ale pre emocionálny a umelecký efekt, ktorý prispieva k záhrade ako celku.

Adresár členov

Prezrite si záhrady so silnými ázijskými vplyvmi, tie, ktoré uprednostňujú uhladené línie moderného dizajnu, alebo tie, ktoré vás prenesú na blažený stredomorský vidiek. Táto záhrada s výrazným japonským vplyvom neďaleko Seattlu ponúka alpskú lúku, starostlivo upravený les a skalku, ktorá sa riadi japonskými tradíciami. Táto kalifornská záhrada obsahuje dizajnové prvky a artefakty z celej Ázie a ponúka teakové dvere z oblasti Gujarat v Indii a japonskú bylinkovú záhradu. Záľuba v pestovaní bonsajov inšpiruje záhradníka Ramona Smita k vytvoreniu rozsiahlej japonskej záhrady s kľukatými chodníkmi a kamennými lampášmi.

Záhrady nevyhnutne odrážajú ich čas a miesto v histórii. Od záhrad na živobytie, ktoré poskytujú obživu na prežitie, až po veľkolepé záhrady na potešenie, ktoré sa chvália bohatstvom a mocou, dizajny záhrad a krajiny majú široké spektrum možností.

10 inšpiratívnych záhradných návrhov

Prirodzené terénne úpravy ako udržateľná prax zabezpečuje nižšiu údržbu so zníženými vstupmi, ako je prerezávanie, hnojivá, voda a používanie pesticídov. Dobrým základom pre výber rastlín je čo najlepšie určiť pôvodné rastlinné spoločenstvo, ktoré obývala vaša nehnuteľnosť, pričom treba uznať, že prírodné podmienky, ako je pôda, drenáž, pH alebo iné faktory, boli často zmenené výplňou a inými poruchami. Reliktné dospelé stromy a rastliny, ktoré rastú vo vašej bezprostrednej blízkosti, môžu byť indikátormi pôvodného biotopu. Navrhovanie prírodnej krajiny sa stáva spojením umenia a prírody. Styling sa môže značne líšiť v interpretácii od formálnej až po úplnú náhodnosť. Príliš veľa náhodnosti nemusí nevyhnutne odrážať poriadok videný v prírode alebo utešovať vrodenú ľudskú potrebu uniformity a kontroly, ako aj pomáhať dodržiavať nariadenia komunitnej krajiny alebo pravidlá HOA.

Kultúrne krajiny

Dizajn stránok od e-commerce Duuplex od Timber. Sleepy Cat Farm je víziou jedného muža, Freda Landmana, ktorý získal pekný dom a pozemok Georgian Revival v roku Jednou z kľúčových vlastností domu z polovice storočia je súdržné spojenie medzi vnútorným a vonkajším priestorom. Z tohto dôvodu hrá záhrada dôležitú úlohu. Túžba po krásnych záhradách je silná ako vždy. Vlastná záhrada ako súkromná oáza pohody, ale aj ako miesto prestíže môže byť oveľa viac ako trávnik a záhon, cesta a živý plot. Napísal Berg, Peter. Záhradný dizajn, ktorý je inovatívny, udržateľný a blízky prírode.

Záhrady nevyhnutne odrážajú ich čas a miesto v histórii. záhrad do uvoľnenejšieho dizajnu v súlade s prírodnou krajinou.

Ocenení záhradní architekti a záhradníci v Škótsku

Zadajte svoju e-mailovú adresu a získajte špeciálne ponuky a dozviete sa o našich najnovších vzácnych, nezvyčajných a vzrušujúcich rastlinách. Žiadna záruka dohadov. Prihláste sa na odber e-mailových ponúk.

Americký záhradník American Horticultural Society: článok od Duncana Brinea

SÚVISIACE VIDEO: Nápady na terénne úpravy: záhradné chodníky! 30 krásnych záhradných nápadov!

Aj keď milujeme našu prácu v arboréte, občas sa personál potrebuje dostať von! Raz alebo dvakrát do roka absolvujeme ústranie pre zamestnancov, kde spolu strávime jeden deň vo voľnom čase. Jeme, smejeme sa a spoznávame nové miesta. V tieto dni na ústupe často navštevujeme iné záhrady alebo pozoruhodné krajiny. Našťastie má Wichita dve skvelé miesta, kde môžete vidieť krásne záhrady: Botanica a Wichita Art Museum. Kliknutím sem sa dozviete viac o tom, ako vám členstvo v arboréte Dyck poskytuje bezplatný vstup na tieto miesta.

Pôvodné rastliny sú najlepšou voľbou pre nenáročnú a udržateľnú krajinu.

Výber redaktorov: Výber najlepších kníh z posledných rokovNiektorí záhradníci vám vo svojich prózach dajú vôňu zeme. Ich odseky sú vlhké po kolená od buriny. Ale ak sa chystáte dať bokom praktickosť, aspoň zatiaľ by ste to mali robiť s nadhľadom. Nichols, Angličan, ktorý aspoň raz napísal o všetkom a zomrel v roku 85, je takmer Bertie Wooster v záhradníctve, a hovorím to takmer len preto, že niektorí by považovali za urážku byť nazývaný Bertie Wooster čohokoľvek. Ale o Woosterovi, stvorení P.

Pojem pôvodná rastlina je tekutý a môže mať mnoho rôznych významov. Vo všeobecnosti sú pôvodné rastliny druhy, ktoré boli prítomné na začiatku európskeho osídlenia Severnej Ameriky. Tieto rastliny sa postupom času vyvinuli tak, aby rástli v špecifickom regióne.


Pozri si video: Návrh zahrady - podzim v zahradě


Predchádzajúci Článok

Opeľovanie jedným ovocným stromom

Nasledujúci Článok

Výsadba červenej kostravy: Ako pestovať plazivú červenú kostrovú trávu