Domáci sprej na záhradné rastlinyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Tento príspevok obsahuje pridružené odkazy. Nikdy som nemal také problémy s nepríjemným hmyzom, ktorý požieral moju záhradu! Najprv som si myslel, že je to kvôli môjmu hlbokému slamenému mulčovaniu. Môj manžel ma pred tým, ako som slamku dala do záhrady, varoval, že vytvorí ideálne prostredie pre ušiakov. Mal úplnú pravdu!

Obsah:
  • Domáce prírodné pesticídy pre izbové rastliny a najjednoduchší spôsob ich prípravy
  • Úplne prírodný sprej proti hmyzu do zeleninovej záhrady
  • Ako zabrániť chrobákom v jedení vašich rastlín
  • Ako si vyrobiť svoj vlastný domáci záhradný sprej
  • AKO SA PRIRODZENE ZBAVIŤ VOŠIEK
  • DIY prírodné insekticídy
  • DOMÁCE PESTICÍDY, KTORÉ EFEKTÍVNE FUNGUJÚ
  • Udržateľnosť
  • Domáca paprika v spreji – prirodzene odpudzuje škodcov v záhrade!
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Sóda bikarbóna ako pesticíd – účinný organický pesticíd – sóda bikarbóna v záhrade

Domáce prírodné pesticídy pre izbové rastliny a najjednoduchší spôsob ich prípravy

Izbové rastliny prinesú život do vášho domova; je však nevyhnutné, aby ste sa o svoje obľúbené rastliny náležite starali, aby sa im darilo. Jednou z najväčších výziev, ktorým vaša záhrada čelí, je zamorenie. Zatiaľ čo insekticídy dokážu zázraky pri zbavení vašich rastlín otravných škodcov, je dôležité, aby ste si svoje možnosti vyberali veľmi opatrne.

Škodlivé chemikálie bežne predávané vo vašej miestnej drogérii nielen zabíjajú škodcov, ale poškodzujú aj celkové zdravie vašej rodiny. Preto sa odporúča, aby ste si vybrali zdravšiu alternatívu a spoľahli sa na domáce insekticídy, ktoré sú bezpečnejšie, lacnejšie a čo je zaujímavé, aj účinnejšie. Tu je osem prírodných domácich insekticídnych sprejov, ktoré môžete použiť na to, aby sa z vašej vnútornej záhrady stala zóna bez hmyzu.

Mydlový sprej je veľmi ľahko vyrobiteľný, no zároveň veľmi účinný insekticíd na odstránenie chrobákov, molíc, roztočov a vošiek. Zmiešajte tekuté mydlo s vodou, nalejte do rozprašovača a nastriekajte zmes priamo na vaše izbové rastliny, aby ste ich ochránili pred hladným hmyzom.

Olejový sprej je veľmi účinný pri ničení armád hmyzu, ako sú roztoče, strapky atď. Zmiešajte ingrediencie, nalejte do rozprašovacej fľaše a dobre pretrepte. Posypte zmesou svoje rastliny a užite si záhradu bez hmyzu. Cesnak a cibuľu nakrájame, pomelieme a pretlačíme. Pridajte kajenské korenie a nechajte zmes lúhovať asi hodinu. Zmes preceďte, pridajte tekuté mydlo a premiešajte.

Nalejte zmes do rozprašovacej fľaše a naneste ju na horné povrchy a spodné strany listov vašich rastlín. Okrem sprejov na báze rastlinného oleja, sprej s neemovým olejom robí zázraky pri odpudzovaní vošiek, roztočov, vodného kameňa a iného hmyzu.

Tu je to, čo potrebujete na vytvorenie vlastného neem spreja:. Pridajte tri ingrediencie, dobre premiešajte a ako preventívne opatrenie nastriekajte zmes na postihnuté rastliny alebo celú záhradu, aby ste zabránili napadnutiu vašich drahých miláčikov. Paprikový sprej je vynikajúci repelent proti hmyzu a je účinný na široké spektrum škodcov. Tento sprej môže byť vyrobený z rôznych druhov paprík vrátane čierneho korenia, chilli papričky, kôpru, zázvoru a papriky na boj proti roztočom a iným škodcom. Zmiešajte ingrediencie a podľa potreby posypte roztokom rastliny, aby ste sa zbavili nežiaduceho hmyzu.

Usušené kvety chryzantém pomelieme, pridáme vodu a saponát na riad, aby sme vytvorili zmes na postrek. Počas večera posypte zmesou vrchný aj spodný povrch listov, aby ste zaistili maximálnu účinnosť. Táto neskorá popoludňajšia sprcha zvyčajne vyvedie hmyz z úkrytu a zabije ho. Rozdrvte vybranú bylinku a vložte ju do sieťovaného vrecka. Nalejte vodu do vedra, vložte do nej sieťku a nechajte vedro na slnku asi štyri až šesť dní.

Odstráňte kapsičku s bylinkami z tekutiny a nalejte zmes do rozprašovača a pridajte saponát. Fľašu dobre pretrepte, kým zmesou bohato natriete izbové rastliny.

Začnite zmiešaním vody a octu a potom pridajte mydlo. Zmes premiešajte, nalejte do plastovej fľaše s rozprašovačom a dobre pretrepte. Dobre nastriekajte na svoje rastliny. Týchto osem veľmi ľahko vyrobiteľných domácich riešení chráni vaše izbové rastliny pred škodcami. Zabezpečujú tiež, že vaša rodina zostane v bezpečí pred škodami, ktoré často spôsobujú bežne dostupné insekticídy, ktoré sú nielen drahé a neúčinné, ale aj toxické pre zdravie.

Vytvorte si šťavnatú rastlinu, ktorú budete nosiť na krku. Každý, kto ho uvidí, bude šokovaný, keď zistí, že je živý. Začnite s detskými sukulentmi a zasaďte ich do rámika predtým, ako ho pridáte do reťaze. Aktivujte svoj imunitný systém štipľavým korením a arómami podľa receptúry Fire Cider, aby ste svoje telo zbavili nežiaducich toxínov.

Tieto výživné bylinky pre energiu, vitalitu a imunitu môžu byť kľúčom k celkovému zdraviu v boji proti každodennému stresu. Autor: Christine Rudolph. Zverejnené 13. októbra, Klasický recept na Ohnivý mušt Aktivujte svoj imunitný systém pomocou štipľavého korenia a aróm z receptu Ohnivého muštu, aby ste svoje telo zbavovali nežiaducich toxínov. Všetko o adaptogénoch Tieto výživné bylinky pre energiu, vitalitu a imunitu môžu byť kľúčom k celkovému zdraviu v boji proti každodennému stresu.

Život Matky Zeme Najlepší sprievodca, ako žiť dobrý život! Prihlásiť sa ku odberu noviniek.


Úplne prírodný sprej proti hmyzu do zeleninovej záhrady

Prach rozdrvený okolo rastlín s práškovou kremelinou môže posypať aj priamo postihnuté listy. Na prípravu na použitie zmiešajte 2 čajové lyžičky neemového oleja s 1 litrom vody, aby ste zmiešali 1 čajovú lyžičku jemného tekutého mydla. Striekajte skoro ráno alebo večer. Vyhnite sa striekaniu počas horúčav, keď kombinácia slnka a oleja môže spáliť lístie. Zmiešajte rovnaké časti asi 10 kvapiek mätového, tymianového a rozmarínového esenciálneho oleja v rozprašovacej fľaši naplnenej vodou.

Domáce postreky proti škodcom rastlín a fungicídy nie sú riešením. To isté možno povedať o tých, ktorí sa chcú vyhnúť nepríjemným chemikáliám v záhrade.

Ako zabrániť chrobákom v jedení vašich rastlín

Môžete nakoniec minúť veľa peňazí na nákup prostriedkov na ochranu vašich rastlín. Výroba domácich sprejov na ochranu a čistenie rastlín je zručnosť starodávna ako samotné záhradníctvo. Pomocou jednoduchých kombinácií základných domácich surovín si môžete pripraviť sprej na ošetrenie takmer čohokoľvek. Tu je niekoľko, ktoré by ste určite mali mať vo svojom repertoári. Žihľavový sprej Nikto nezabudne na svoje prvé uštipnutie žihľavou. Vošky a baníkovce to cítia úplne rovnako. Pri zbere rastlín noste dlhé rukávy, dlhé nohavice, rukavice, všetko dlhé.

Ako si vyrobiť svoj vlastný domáci záhradný sprej

Podporte prítomnosť priateľského predátora, ktorý požiera škodcov. Použite prírodnú metódu kontroly záhradných škodcov zameranú na jednu konkrétnu chybu, nie insekticíd na ničenie všetkých. To ochráni dobrých chrobákov, ktorí sú na vašej strane! Vošky známe aj ako roztočce alebo biele muchy môžu zabiť vaše rastliny tým, že z nich vysajú životodarnú vlhkosť.

Tieto domáce pesticídy sú lacné a ľahko sa vyrábajú, pričom mnohé z nich sú rovnako účinné ako niektoré komerčné produkty na trhu. Nevyžadujú sa žiadne luxusné prísady, všetko, čo potrebujete, je pravdepodobne skladované vo vašej kuchyni a záhrade.

AKO SA PRIRODZENE ZBAVIŤ VOŠIEK

Vo vode rozdrvte cesnak. Uchovávajte vo vzduchotesnej nádobe v chladničke a v prípade potreby zrieďte vodou. Nechajte lúhovať dva dni a potom sceďte. Zrieďte 1 diel zmesi na 4 diely vody a aplikujte na postihnuté rastliny. Borax je prirodzene sa vyskytujúci minerál, ktorý, keď ho konzumujú mravce, poškodzuje ich tráviaci systém a nakoniec ich zabije.

DIY prírodné insekticídy

Všetci milujeme cesnak pre jeho jedinečnú chuť a schopnosť premeniť všetko, s čím sa spája – veď čo by to bol za cesnakový chlieb, pesto alebo bolonské špagety bez tejto kľúčovej ingrediencie?! Legendárne vlastnosti cesnaku pre zdravie ako silný antioxidant a živina bohatá na minerály sú tiež dobre zdokumentované. Ale jeho sírne zlúčeniny majú ešte jednu, menej zrejmú, ale rovnako užitočnú výhodu: môžu pôsobiť ako prirodzený repelent pre mnoho bežného hmyzu. Využitím tohto užitočného vedľajšieho účinku môžeme cesnak použiť nielen ako prísadu do našich kuchýň, ale aj do našich lekární a záhradkárskych prístreškov. Tu je návod, ako použiť cesnak na výrobu domáceho netoxického pesticídu a prírodného repelentu proti komárom:.

Choďte do svojej záhrady, utrite z rastlín penu z pľuvadiel a postriekajte oblasť organickým pesticídom. Ľahký postrek na pôdu okolo rastliny by mal.

DOMÁCE PESTICÍDY, KTORÉ EFEKTÍVNE FUNGUJÚ

Existuje mnoho spôsobov, ako ničiť vošky bez použitia nebezpečných chemikálií vo vašej záhrade. Vošky majú niekoľko prirodzených nepriateľov, vrátane iného hmyzu, lariev hmyzu a vtákov; a pohybujú sa pomerne pomaly, vďaka čomu sa dajú ľahko odstrániť ručne alebo pomocou sprejov. Vošky sa rýchlo množia, takže ich úplná kontrola si môže vyžadovať kombináciu metód, ako aj opakované úsilie. Buďte vytrvalí a trpezliví; môže chvíľu trvať, kým uvidíte výsledky.

Udržateľnosť

SÚVISIACE VIDEO: Domáci insekticíd pre rastliny (s anglickými titulkami)

Dokonca aj naše izbové rastliny sa opäť zotavujú, podporované predĺženými hodinami slnečného svitu. Počasie a teploty môžu byť nepredvídateľné. Do vašej záhrady sa môžu vkradnúť choroby. A samozrejme, aká by to bola jar bez náhleho objavenia sa malých malých dier v listoch vašej rastliny?

Ak sa snažíte kontrolovať hmyz vo svojom dvore a záhrade, vyskúšajte jeden z týchto domácich receptov na sprej proti hmyzu.

Domáce paprikové spreje – prirodzene odpudzujú škodcov v záhrade!

Ak máte doma záhradu, už viete, koľko práce to zahŕňa. Okrem pravidelného zavlažovania, kŕmenia a odstraňovania buriny sa musíte starať o udržanie zdravých plodín, čo si vyžaduje kontrolu škodcov. Hmyz a iní záhradní škodcovia, ak ich nekontrolujete, rýchlo zničia vašu záhradu a nezostane vám nič za všetku vašu tvrdú prácu. Nikto nechce poliať svoje domáce ovocie a zeleninu chemickými pesticídmi, napriek tomu, ako rýchlo fungujú. Mnohí z nás uprednostňujú pokoj, ktorý nám prinášajú prírodné produkty. Namiesto toho, aby ste sa spoliehali na agresívne chemikálie, ktoré sa nachádzajú v komerčných produktoch, môžete pomocou jedného z našich jednoduchých receptov vytvoriť prírodný sprej proti škodcom v záhrade.

Autor: Emry Trantham Food Garden. Koncom mája je ročné obdobie, kedy záhrada začína nadobúdať osobitosť. Pred niekoľkými týždňami sme mali nad hlinenou vrstvou len niekoľko malých rastliniek a teraz máme plné rady rastlín a dostatok buriny, aby sme sa zamestnali na zvyšok leta. Nie je zaneprázdnený ani zábavným spôsobom; koncom mája si tiež pripomíname, koľko práce môže byť záhradníctvo.


Pozri si video: Záhrada oblúk a pergolou. Podporuje pre popínavé rastliny. Nápady


Predchádzajúci Článok

Lel - rozprávková marhuľa pre letného obyvateľa

Nasledujúci Článok

Krížovka ovocie z paliem