Divoký ovocný strom s kliešťamiWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Divoký ovocný strom s kliešťami ( _Lonicera caerulea_ ) na báze, tiež bežný druh v Spojených štátoch. Z päty stromu vyrastá tento ker alebo malý strom s ostnatými listami a malými, štvorlupeňovými, svetložltými kvetmi. Plody sú po dozretí červené.

**_Lonicera periclymenum_**

**kvitnúca dula** , kvitnúca **dula**

Veľmi mohutný ker s mnohými malými, tmavozelenými listami, koncom leta hojne kvitne bielymi kvetmi. Ovocie je po dozretí červené a má lahodnú chuť. Dorastá do výšky asi 12 stôp. Tento druh pochádza z Číny.

**_Macleaya microphylla_**

**dwarf čínska kdoula** , trpasličí **dula**

Malý, rozložitý, husto olistený ker, nesie tmavozelené listy s belavou spodnou stranou a bielymi, štvorlupeňovými kvetmi ružovolistého typu. Ovocie má sladkú chuť a po dozretí je červené. Dorastá do výšky asi 6 stôp. Pochádza z Číny a Japonska.

**_Myrica cerifera_**

**sladká zátoka**

Husto olistený, nízko rastúci vždyzelený ker s protiľahlými listami, nesie skoro na jar malé biele štvorlupienky. Plodom je malá, žltá, guľovitá bobuľa. Dorastá do výšky asi 15 stôp. Tento druh pochádza z Karolín, Georgie a Floridy.

**_Phagnalon rupestre_**

**Rockport phyllo**

Nízko rastúci, rozložitý vždyzelený ker s bielymi, štvorlupeňovými kvetmi. Plodom je jedlá, bobuľovitá, čiernofialová jedlá bobuľa. Dorastá asi do 30 stôp. Tento druh pochádza z východnej časti Severnej Ameriky.

**_Quercus bicolor_**

**južný živý dub**

Malý strom alebo veľký ker, nesie tmavozelené listy a malé, biele, štvorlupienky, zelenožlté kvety. Rastie na 60 stôp alebo viac. Používa sa na zdobenie a tieňovanie. Tento druh pochádza z východnej časti Severnej Ameriky.

**_Quercus coccinea_**

**plamenný strom**

Malý strom alebo veľký ker, nesie tmavozelené listy a štvorlupienky, žiarivo žlté kvety. Plody sú veľké, jedlé, bobuľovité, čierne plody, ktoré dozrievajú koncom leta. Dorastá do 30 stôp. Tento druh pochádza z východnej časti Severnej Ameriky.

**_Quercus ellipsoidalis_**

**biely dub**

Malý strom alebo veľký ker, nesie zelené listy a veľké, tmavozelené, štvorlupienky, hviezdicovité kvety. Dorastá do 25 stôp. Pochádza z východnej časti Severnej Ameriky.

**_Quercus virginiana_**

**sladká guma**

Stredne veľký strom alebo veľký ker, nesie zelené listy a malé, biele, hviezdicovité kvety. Plodom je veľká, jedlá, zelenkastobiela bobuľa. Rastie na 50 stôp alebo viac. Tento druh pochádza z východnej časti Severnej Ameriky.

**_Pinus balfouriana_**

**prérijná borovica**

Veľký strom alebo ker nesie tmavozelené špicaté listy a malé, biele, štvorlupienky, zelenožlté kvety. Plod je malý, tmavohnedý, bobuľovitý plod. Dorastá do 100 stôp. Pochádza z východnej časti Severnej Ameriky.

**_Pinus palustris_**

**borovica dlholistá**

Veľký strom alebo ker, nesie tmavozelené, dlho ihličnaté listy a malé, biele, štvorlupienky, zelenožlté kvety. Plod je veľké, tmavohnedé, bobuľovité ovocie. Dorastá do 125 stôp alebo viac. Pochádza z východnej časti Severnej Ameriky.

**_Pinus strobus_**

**Americká** **borovica laločnatá**

Veľký strom alebo ker, nesie tmavozelené, ihličnaté listy a malé, biele, štvorlupienky, zelenožlté kvety. Plod je malý, tmavohnedý, bobuľovitý plod. Dorastá do 130 stôp. Pochádza z východnej časti Severnej Ameriky.

**_Carya tomentosa_**

**Hickory z lastúry**

Stredne veľký strom alebo veľký ker, nesie oranžovo-červené, tenko štruktúrované, špicaté listy a malé, žltkastozelené, miskovité kvety. Plod je malý, tmavohnedý, bobuľovitý plod. Dorastá do 30 stôp. Na stredozápade je to člen skupiny červených dubov.

**_Carya laciniosa_**

**pekan**

Veľký strom alebo ker, nesie oranžovo-červené, špicaté listy a malé, žltkastozelené, miskovité kvety. Plod je malý, tmavohnedý, bobuľovitý plod. Dorastá do 60 stôp. Na stredozápade je to člen skupiny červených dubov.

**_Prunus serotina_**

**chinkapin**

Stredne veľký strom alebo ker, nesie biele kvety, ktoré sú sladko voňajúce. Ovocie je malé, bobuľovité ovocie. Dorastá do 70 stôp. Pochádza z východnej časti Severnej Ameriky.

**_Betula nigra_**

**čierna breza**

Stredne veľký strom alebo ker, nesie tmavozelené, javorové listy a žltozelené miskovité kvety. Plod je malý, tmavohnedý, bobuľovitý plod. Dorastá do 50 stôp. Na stredozápade je to člen skupiny červených dubov.

**_Pyracantha coccinea_**

**šarlátový haw**

Malý strom alebo ker, nesie ružové kvety. Plodom je kôstkovica oválneho tvaru. Dorastá do 6 stôp. Na Stredozápade je to člen skupiny čiernej čerešne.

**_Cercis canadensis_**

**elegantný červenolistý**

Veľký ker alebo malý strom nesie ružovofialové kvety s plochým vrcholom. Plod je oválny, červený plod. Dorastá do 12 stôp. Na Stredozápade je to člen drieňovej skupiny.

**_Magnolia virginiana_**

**magnólia sladká**

Veľký strom alebo veľký ker nesie voňavé, ploché zlaté kvety. Plod je malý, olivovozelený, sladký plod, ktorý jedia vtáky. Dorastá do 100 stôp. Stredozápad má dva poddruhy, _Magnolia virginiana_ subsp. _crispa_ a _Magnolia virginiana_ subsp. _glabra._ Toto je člen skupiny južnej magnólie.

**_Magnolia acuminata_**

**južná magnólia**

Veľký strom alebo veľký ker nesie voňavé, ploché zlaté kvety. Plod je malý, olivovozelený, sladký plod, ktorý jedia vtáky. Dorastá do 120 stôp. Stredozápad má dva poddruhy, _Magnolia acuminata_ subsp. _acuminata_ a _Magnolia acuminata_ subsp. _obovata._ Toto


Pozri si video: Ovocné stromy, ktorým stačí aj málo miesta NOVÁ ZÁHRADA


Komentáre:

 1. Farmon

  Myslím, že sa mýlite. Som si istý. Poďme o tom diskutovať.

 2. Samutilar

  Veľmi vtipná otázka

 3. Bellerophon

  V podstate všetko môže byť

 4. Hajjaj

  Je pozoruhodné, tento vtipný názorNapíšte správu


Predchádzajúci Článok

Dizajn linkedin zjednotenej svetovej vysokej školy

Nasledujúci Článok

Ázijské ovocné stromy v južnej kalifornii