Môže jeden strom pestovať rôzne druhy ovociaWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Zakrpatené ovocné stromy sa jednoducho spravujú, ľahšie sa o ne starajú a ľahšie sa zbierajú ako väčšie stromy. Chris Bowers zostáva vašou trpasličou škôlkou pre najširšiu škálu malých rastúcich ovocných stromov na terasu a malú záhradu. Možno sa pýtate, prečo by veľkopestovateľ s hektármi na hranie chcel menšie, menej produktívne stromy? Pridajte do diskusie skutočnosť, že plody týchto menších stromov môžu byť často väčšie a kvalitnejšie, plus jednoduchosť zberu [nevyžadujú sa žiadne rebríky], ako aj všeobecná údržba, a rýchlo sa to stane samozrejmosťou. Och, a zakrpatené stromy tiež rýchlejšie prinášajú ovocie! Menej skúsení by – celkom prirodzene predpokladali – že bujne rastúci strom začne rodiť rýchlejšie ako pomalší, trpasličí strom.

Obsah:
  • Pestovanie ovocného stromu
  • Strom 40 ovocia sochára Sama Van Akena
  • Ako a kedy sadiť ovocné stromy
  • Tento čarovný strom pestuje 40 rôznych druhov ovocia
  • Sprievodca výsadbou ovocných stromov
  • Rastie všetko ovocie na stromoch?
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Pestoval som ovocné stromy z ovocia kúpeného v obchode a stalo sa toto - celý návod

Pestovanie ovocného stromu

Mnohí záhradníci sa zaujímajú o ovocné stromy, ale často nevedia, ktorým druhom sa bude v Illinois dobre dariť, a ani o množstve práce spojenej s pestovaním ovocných stromov. Nezabudnite si urobiť domácu úlohu pri plánovaní výsadby ovocných stromov, pretože nie všetkým plodom stromov sa v Illinois darí dobre. Väčšina odrôd stromových plodov sa vrúbľuje na zakrpatené, polozakrslé alebo semenáčikové podpníky. Stromy naštepené na zakrpatené podpníky vyžadujú menej miesta v porovnaní so stromami naštepenými na podpníky sadeníc. Vzhľadom na obmedzený priestor na dvoroch majitelia domov uprednostňujú pestovanie stromov na zakrpatených alebo polozakrpatených podpníkoch, pretože vyžadujú menej miesta v porovnaní so stromami naštepenými na podpníky sadeníc.

Extrémne zimné podmienky sú najväčším limitujúcim faktorom pri zvažovaní ovocných stromov do záhrady. Plodiny, ako sú broskyne, nektárinky a sladké čerešne, budú trpieť pri pestovaní v severnom Illinois, ale môžu dobre fungovať v strednej a južnej časti štátu.

Marhule majú ťažkosti, pretože kvitnú tak skoro na jar, takže sú veľmi náchylné na jarné mrazy, najmä v severných častiach štátu. Najlepšie voľby pre domáci sad v severnom Illinois sú preto najlepšie zo zoznamu, ktorý obsahuje jablká, hrušky, višne a slivky. Všetky ovocné stromy preferujú plné slnečné svetlo. Hoci v skutočnosti môžu rásť v polotieni, kvalita plodov bude s najväčšou pravdepodobnosťou nižšia.

Vyberte si miesto, ktoré má dobre odvodnenú pôdu a je tiež o niečo vyššie ako okolitý terén, takže chladný vzduch bude „odtekať“, aby sa čo najviac zabránilo poškodeniu mrazom. pH pôdy sa pohybuje od 5. Dôležitou otázkou, ktorú by ste si mali položiť skôr, ako začnete s ovocnými stromami na záhrade, je, prečo sa pestujú. Kvôli kontrole škodcov a iným výdavkom je nepravdepodobné, že by ste ušetrili peniaze pestovaním vlastného. Záhradné sady by mali byť predovšetkým koníčkom. Jablká a iné ovocné stromy sa zvyčajne vysádzajú na jar.

Vykopte jamu, do ktorej sa zmestia všetky korene. Odrežte mŕtve korene a dlhé korene, ktoré sa nezmestia do jamy. Stromy, ktoré sú naštepené na podpníky sadeníc, vysádzajte pod líniou pôdy alebo v rovnakej hĺbke, ako rástli v škôlke. Plody stromov navrúbľované na zakrpatené alebo polozakrslé podpníky je potrebné vysádzať tak, aby spojenie vrúbľov bolo cm nad líniou pôdy. Stromy budú produktívnejšie, ak bude oblasť pod nimi mulčovaná, a nie ponechaná na trávniku.

Ovocné stromy, najmä jablone, neprehnojujte, pretože dôjde k nadmernému vegetatívnemu rastu na úkor produkcie ovocia. Zavlažujte stromy v období sucha, najmä nové výsadby a založené výsadby, ktoré prinášajú ovocie. Ovocné stromy je potrebné pravidelne prerezávať, aby zostali produktívne.

Rez by sa mal vykonávať skoro na jar, keď sú stromy ešte v kľudovom stave. Pravidelné prerezávanie zaistí stromu pevnú kostru, takže unesie množstvo ovocia. Okrem toho pravidelné prerezávanie udržuje rodiace stromy produktívne, zabezpečuje dobré prúdenie vzduchu cez strom a uľahčuje prácu v strome.

Začnite prerezávať a trénovať novšie výsadby, aby ste vytvorili silný rámec. Tréningové metódy používané pri stromových plodoch sú systémy centrálneho vedenia a otvoreného centra. Centrálny vodiaci systém sa bežne používa v jablkách a otvorený stredový systém používaný v kôstkovom ovocí, ako sú broskyne.

Bežné problémy so škodcami zahŕňajú choroby aj hmyz. Jablká sú náchylné na chrastavitosť jabĺk, plesňové ochorenie, ktoré si vyžaduje použitie fungicídov, najmä na začiatku sezóny. Existujú však kultivary odolné voči chrastavitosti jabloní, ktoré možno pestovať v Illinois. Hmyzí škodcovia, ako je treska obyčajná a červec jabloňový, sa stávajú problémom, keď sa na strome začína vyvíjať ovocie. Táto publikácia načrtáva odporúčaný hmyz na kontrolu škodcov, programy chorôb pre všetky ovocné plodiny na dvore.

Kmene ovocných stromov, najmä mladších, v zime chráňte pred ohryzom zveri. Hraboše alebo poľné myši budú obhrýzať kôru v blízkosti pôdy. Odstráňte všetku vegetáciu a umiestnite valec s hardvérovou látkou okolo základne kufra na ochranu.

Králiky poškodia stromy aj v zime. Drôt z hydiny môže byť umiestnený okolo kmeňov na ochranu. Zber ovocia závisí od druhu stromového ovocia a od spôsobu použitia. Väčšina stromových plodov získa maximálnu chuť a kvalitu, keď sa nechá dozrieť na strome. Vysaďte ľubovoľné dva na krížové opelenie.

Neodporúča sa pre severné Illinois. Sebaplodujúce „Redgold“ a „Sunglo“. Ostatné – „Earliblaze“ a „Summer Beaut“. Krížové opelenie pre niektoré kultivary. Rozšírenie University of Illinois. Návrhy stromového ovocia pre Illinois.


Strom 40 ovocia sochára Sama Van Akena

Najprv sa zbavte myšlienky, že ovocné stromy musia byť v oddelenej časti záhrady od okrasných rastlín. Táto viera v „vhodnosť“ výsadby je pomerne nedávna; kedysi dávno v záhradách chatiek jednoducho rástlo všetko, čo bolo užitočné alebo krásne, spolu na jednej ploche. Či už máte malý vnútromestský dvor alebo hoci len balkón, vždy sa nájde miesto aspoň pre jeden ovocný strom. Na uľahčenie výberu som to zúžil na zoznam atraktívnych, odolných, relatívne bez škodcov, lahodných plodov. Tak na oplátku za všetko vaše záhradnícke úsilie, prečo nedovoliť, aby vám vaša záhrada poskytovala nielen krásu, ale aj zdravé, na slnku dozreté ovocie?

Väčšina ovocných stromov rastie najlepšie s vysadenými najmenej dvoma rôznymi odrodami. Odrody by mali na jar kvitnúť približne v rovnakom čase a mali by obsahovať peľ.

Ako a kedy sadiť ovocné stromy

Ako sa striedajú ročné obdobia, vstupujeme do ročného obdobia štepenia ovocných stromov. Najlepšie obdobie roka pre väčšinu typov štepenia je v období vegetačného pokoja alebo v zime, keď rastlina aktívne nerastie. Vrúbľovanie púčikov, na ktoré sa tento článok zameriava, sa však zvyčajne vykonáva koncom leta. Vo všeobecnosti je štepenie technika používaná na rozmnožovanie špecifických ovocných odrôd vložením kúska požadovanej rastliny do podpníka alebo vetvy inej rastliny, ktorá v prípade úspechu vyrastie ako nová rastlina alebo vetva prenesenej odrody. Okrem pestovania nových stromov vybraných odrôd možno štepením pestovať aj viac ako jednu odrodu alebo dokonca rôzne druhy ovocia na jednom strome. Ak chcete určiť s typmi stromov môžu byť vrúbľované dohromady, je najlepšie si uvedomiť, že iba úzko súvisiace rastliny sú kompatibilné. Napríklad je možné ľahko naštepiť jednu odrodu jabĺk na iný druh jabloní.

Tento čarovný strom pestuje 40 rôznych druhov ovocia

Domáca ovocná záhrada si vyžaduje značnú starostlivosť. Ľudia, ktorí nie sú ochotní alebo schopní venovať nejaký čas výsadbe ovocia, budú teda sklamaní z jeho úrody. Niektoré druhy ovocia vyžadujú viac starostlivosti ako iné. Stromové plody a hrozno zvyčajne vyžadujú väčšiu ochranu pred hmyzom a chorobami ako jahody a černice.

Ak sa neviete rozhodnúť, ktorú odrodu ovocných drevín pestovať, s dvojicou rodinných ovocných stromov to tu je ešte jednoduchšie.

Sprievodca výsadbou ovocných stromov

Predajcom na farmárskom trhu budete čoskoro chýbať. Nič nezmení váš dvor na pôvabnú oázu ako sad trpasličích ovocných stromov. Na pestovanie malého stromu nepotrebujete ani veľa pôdy; vložte ich do nádob a oživte svoj vonkajší životný priestor črepníkmi s kvitnúcimi broskyňami a jabloňami. S trochou trpezlivosti a práce budete čoskoro zbierať sladkú úrodu z vlastných trpasličích ovocných stromov. Našťastie pri výrobe trpasličích ovocných stromov nie je zahrnuté žiadne genetické inžinierstvo ani modifikácia. Namiesto toho sú vytvorené pomocou staromódnej techniky vrúbľovania.

Rastie všetko ovocie na stromoch?

Kategória: Kombinované ovocné stromy. Zdieľaj s priateľmi:. Hlavná ponuka Hlavná ponuka. Pridať do zoznamu želaní. Tento úžasný kombinovaný ovocný strom je vytvorený štepením plodov v rámci tej istej rodiny. Každá vetva stromu je vrúbľovaná vlastným ovocím. Významnou výhodou ovocného šalátového stromu je jeho pohodlie. Je to predovšetkým kvôli priestoru potrebnému na úspešné pestovanie stromov.

Okrem pestovania nových stromov vybraných odrôd možno štepenie použiť aj na pestovanie viac ako jednej odrody alebo dokonca rôznych druhov.

Jeho rodina je Pennsylvania Dutch a vyrastal na rodinnej farme. V roku , keď hľadal exempláre na vytvorenie viacfarebného rozkvitnutého stromu ako umeleckého projektu, Van Aken získal 3-aker 1. Každú jar je kvet stromu zmesou rôznych odtieňov červenej, ružovej a bielej. Strom 40 plodov bol pôvodne koncipovaný ako umelecký projekt a Sam Van Aken dúfal, že si ľudia všimnú, že strom má na jar rôzne druhy kvetov a v lete rôzne druhy ovocia.

Ako vyberať ovocné stromy a starať sa o ne, aby ste zabezpečili bohatú, organickú úrodu. A môžete sa tešiť zo stáleho prísunu ovocia po väčšinu roka. Okrem čerstvého ovocia na jeseň môžete cez zimu skladovať jablká a ovocie môžete zavárať na celoročné použitie pri varení a pečení. Úspory Náklady na bio ovocie sú vysoké.

Ovocné stromy, bobule a melóny sa môžu dobre dariť v severnej klíme. Nechajte si poradiť pri výbere a pestovaní ovocia v minnesotských dvoroch a záhradách.

Vo svojej podstate je tento strom umením. Prečo sú rôzne farby? Ale keď Van Aken išiel urobiť strom, zistil, že rôzne druhy ovocia, ktoré hľadal, určite nie sú dostupné v potravinách v jeho susedstve. V živote to bolo potrebné ukázať. Tiež ju zaujali zmenšujúce sa odrody dostupného ovocia, pretože veľkí komerční pestovatelia sa snažia nájsť najrýchlejšie rastúce, najodolnejšie voči škodcom a najviac odolné voči preprave.

Pokračovaním v používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies v súlade s našimi zásadami ochrany osobných údajov. Zostaňte v bezpečí Oficiálny zdroj informácií o verejnom zdraví pre Syracuse University. Keď si však jar nájde cestu do centra New Yorku, stane sa niečo magické.


Pozri si video: prečo štepenie a strom vyrobené od ty je lepšie


Predchádzajúci Článok

Problémy s hrabaním sa raka: Zbavte sa rakov v záhrade

Nasledujúci Článok

Zber semien rastlín: Aktivity na záchranu semien pre deti