Domáci hubič hmyzu pre izbové rastlinyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Myslíte si, že ladenie vašich izbových rastlín je výlučne letná úloha? Prepáčte, že vám to prerušujem, kamarát, ale títo neľútostní škodcovia rastlín sa cez zimu utáboria vo vašej zbierke izbových rastlín rovnako ako počas teplejších mesiacov. Izbové rastliny sú obzvlášť zraniteľné voči škodcom v zime, pretože sú vo fáze vegetačného pokoja, kde rastú pomalšie a nový rast je slabší ako zvyčajne. Tu je niekoľko osvedčených techník na ladenie rastlín a niekoľko návrhov, ako zabrániť tomu, aby sa ploštice rozzúrili vo vašej vzácnej zbierke izbových rastlín. Ladenie niekoľkých strašidelných plazov z izbovej rastliny je určite oveľa jednoduchšie ako ladenie rojov z celej vašej zbierky izbových rastlín! Pri prehliadke izbovej rastliny vždy skontrolujte spodné strany listov.

Obsah:
 • Domáci sprej proti hmyzu pre izbové rastliny
 • Bežný hmyz izbových rastlín a príbuzní škodcovia
 • Urobte si tento 3-zložkový insekticídny sprej, ktorý ochráni vašu vnútornú záhradu pred škodcami
 • Domáce prírodné pesticídy pre izbové rastliny a najjednoduchší spôsob ich prípravy
 • Domáci sprej proti hmyzu na rastliny
 • Ako zabrániť chrobákom v jedení vašich rastlín
 • Domáce opravné prostriedky
 • Typy chýb izbových rastlín: Kto sú a čo s nimi robiť
 • domáci sprej proti hmyzu na rastlinné rastliny v interiéri listy rastlín
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Sóda bikarbóna ako pesticíd – účinný organický pesticíd – sóda bikarbóna v záhrade

Domáci sprej proti hmyzu pre izbové rastliny

Izbové rastliny prinesú život do vášho domova; je však nevyhnutné, aby ste sa o svoje obľúbené rastliny náležite starali, aby sa im darilo. Jednou z najväčších výziev, ktorým vaša záhrada čelí, je zamorenie. Zatiaľ čo insekticídy dokážu zázraky pri zbavení vašich rastlín otravných škodcov, je dôležité, aby ste si svoje možnosti vyberali veľmi opatrne.

Škodlivé chemikálie bežne predávané vo vašej miestnej drogérii nielen zabíjajú škodcov, ale poškodzujú aj celkové zdravie vašej rodiny.

Preto sa odporúča, aby ste si vybrali zdravšiu alternatívu a spoľahli sa na domáce insekticídy, ktoré sú bezpečnejšie, lacnejšie a čo je zaujímavé, aj účinnejšie. Tu je osem prírodných domácich insekticídnych sprejov, ktoré môžete použiť na to, aby sa z vašej vnútornej záhrady stala zóna bez hmyzu. Mydlový sprej je veľmi ľahko vyrobiteľný, no zároveň veľmi účinný insekticíd na odstránenie chrobákov, molíc, roztočov a vošiek.

Zmiešajte tekuté mydlo s vodou, nalejte do rozprašovača a nastriekajte zmes priamo na vaše izbové rastliny, aby ste ich ochránili pred hladným hmyzom. Olejový sprej je veľmi účinný pri ničení armád hmyzu, ako sú roztoče, strapky atď.

Zmiešajte ingrediencie, nalejte do rozprašovacej fľaše a dobre pretrepte. Posypte zmesou svoje rastliny a užite si záhradu bez hmyzu. Cesnak a cibuľu nakrájame, pomelieme a pretlačíme. Pridajte kajenské korenie a nechajte zmes lúhovať asi hodinu. Zmes preceďte, pridajte tekuté mydlo a premiešajte.

Nalejte zmes do rozprašovacej fľaše a naneste ju na horné povrchy a spodné strany listov vašich rastlín. Okrem sprejov na báze rastlinného oleja, sprej s neemovým olejom robí zázraky pri odpudzovaní vošiek, roztočov, vodného kameňa a iného hmyzu.

Tu je to, čo potrebujete na vytvorenie vlastného neem spreja:. Pridajte tri ingrediencie, dobre premiešajte a ako preventívne opatrenie nastriekajte zmes na postihnuté rastliny alebo celú záhradu, aby ste zabránili napadnutiu vašich drahých miláčikov. Paprikový sprej je vynikajúci repelent proti hmyzu a je účinný na široké spektrum škodcov. Tento sprej môže byť vyrobený z rôznych druhov paprík vrátane čierneho korenia, chilli papričky, kôpru, zázvoru a papriky na boj proti roztočom a iným škodcom.

Zmiešajte ingrediencie a podľa potreby posypte roztokom rastliny, aby ste sa zbavili nežiaduceho hmyzu. Usušené kvety chryzantém pomelieme, pridáme vodu a saponát na riad, aby sme vytvorili zmes na postrek. Počas večera posypte zmesou vrchný aj spodný povrch listov, aby ste zaistili maximálnu účinnosť. Táto neskorá popoludňajšia sprcha zvyčajne vyvedie hmyz z úkrytu a zabije ho. Rozdrvte vybranú bylinku a vložte ju do sieťovaného vrecka. Nalejte vodu do vedra, vložte do nej sieťku a nechajte vedro na slnku asi štyri až šesť dní.

Odstráňte kapsičku s bylinkami z tekutiny a nalejte zmes do rozprašovača a pridajte saponát. Fľašu dobre pretrepte, kým zmesou bohato natriete izbové rastliny. Začnite zmiešaním vody a octu a potom pridajte mydlo. Zmes premiešajte, nalejte do plastovej fľaše s rozprašovačom a dobre pretrepte. Dobre nastriekajte na svoje rastliny. Týchto osem veľmi ľahko vyrobiteľných domácich riešení chráni vaše izbové rastliny pred škodcami.

Zabezpečujú tiež, že vaša rodina zostane v bezpečí pred škodami, ktoré často spôsobujú bežne dostupné insekticídy, ktoré sú nielen drahé a neúčinné, ale aj toxické pre zdravie. Vytvorte si šťavnatú rastlinu, ktorú budete nosiť na krku. Každý, kto ho uvidí, bude šokovaný, keď zistí, že je živý. Začnite s detskými sukulentmi a zasaďte ich do rámika predtým, ako ho pridáte do reťaze.

Aktivujte svoj imunitný systém štipľavým korením a arómami podľa receptúry Fire Cider, aby ste svoje telo zbavili nežiaducich toxínov. Tieto výživné bylinky pre energiu, vitalitu a imunitu môžu byť kľúčom k celkovému zdraviu v boji proti každodennému stresu. Autor: Christine Rudolph. Zverejnené 13. októbra, Klasický recept na Ohnivý mušt Aktivujte svoj imunitný systém pomocou štipľavého korenia a aróm z receptu Ohnivého muštu, aby ste svoje telo zbavovali nežiaducich toxínov.

Všetko o adaptogénoch Tieto výživné bylinky pre energiu, vitalitu a imunitu môžu byť kľúčom k celkovému zdraviu v boji proti každodennému stresu. Život Matky Zeme Najlepší sprievodca, ako žiť dobrý život!

Prihlásiť sa ku odberu noviniek.


Bežný hmyz izbových rastlín a príbuzní škodcovia

Okrem toho, ak držíte diétu, užitočné recepty nájdete v časti Hľadanie receptov. Táto špeciálna funkcia vám pomôže vyhľadávať podľa zložiek, živín a kategórií. Čerešňová vodka. Talianska klobása a plnka chleba Talianska klobása a kopa parmezánu prepožičiavajú jednoduchému dresingu na Deň vďakyvzdania charakteristický šmrnc Klasické suché martini koktail s ginom a vermútom a miešaný s ľadom. Jednoduché horúce kakao pre jedného Rovnako ako pri horúcej čokoláde použite akúkoľvek mliečnu tekutinu, ktorú uprednostňujete, či už je z kravského, orechového mandľového mlieka,

Beat-A-Bug obsahuje prírodný rastlinný olej, ktorý pomáha predĺžiť odpudzujúce vlastnosti tohto produktu v nepriaznivých poveternostných podmienkach. Podrobnosti. Rozmery.

Urobte si tento 3-zložkový insekticídny sprej, ktorý ochráni vašu vnútornú záhradu pred škodcami

Ak ste videli pobehovať mravce okolo vašich rastlín, mohlo to byť spôsobené výlučkami podobnými medovici, ktoré sa zdržiavajú v pôde, alebo voškami a múčnikmi, ktoré sa môžu vyskytovať v rastlinách v črepníkoch. Najmä v lete majú mravce tendenciu vychádzať vo veľkých množstvách, čím bránia rastu rastlín. Existuje niekoľko spôsobov, ako vyhladiť mravce v črepníkových rastlinách. Nižšie uvádzame niekoľko aplikácií, ktoré sa dajú ľahko pripraviť doma a nastriekať na rastliny, aby ste sa zbavili mravcov. Stačí vytlačiť trochu citrónovej kôry do pohára a posypať ňou rastliny. Precedíme a postriekame. Zmiešajte čajovú lyžičku tekutiny na umývanie riadu alebo akejkoľvek mydlovej tekutiny v pollitri teplej vody. Nastriekajte na rastliny a okolo nich. Ak máte mätový olej, pridajte niekoľko kvapiek tohto super účinného.

Domáce prírodné pesticídy pre izbové rastliny a najjednoduchší spôsob ich prípravy

Urob to po svojom. Zdravie je o výbere prírodných možností pred chemikáliami. Zverejnenie: Môj blog obsahuje pridružené odkazy, čo znamená, že dostávam malú províziu z oprávnených nákupov. Odkazujem na tieto firmy a produkty kvôli kvalite bez ohľadu na to, či kupujete alebo nie. Leto je tu a s teplým počasím prichádza aj sezóna chýb.

Aby sme vám pomohli udržať vaše izbové rastliny v najlepšom stave, tu je návod na päť najbežnejších chýb, ktoré môžu spôsobiť zmätok na stonkách, listoch a uzlinách.

Domáci sprej proti hmyzu na rastliny

Ak však záhradujete dostatočne dlho, určite budete mať problém s chrobákmi. Ale našťastie sa s touto nepríjemnosťou dá ľahko vyrovnať. Tromi najbežnejšími vnútornými škodcami sú komáre, vošky a roztočce. Najlepšia vec, ktorú môžete urobiť, pokiaľ ide o tieto chyby, je včas identifikovať problém. Bzučia vo dne iv noci a vždy sa zdá, že sú pár centimetrov od vašej tváre.

Ako zabrániť chrobákom v jedení vašich rastlín

Niektorí majitelia izbových rastlín roky jednoducho polievajú a hnojia, bez toho, aby sa museli vysporiadať so škodcami. A potom si prinesú domov jednu novú rastlinu a zrazu sa ocitnú v obrovskom napadnutí roztočmi alebo šupinami. Pomocou nižšie uvedených odkazov preskočíte článok a dozviete sa, ako sa zbaviť chrobákov v izbových rastlinách. Vošky sú drobné zelené, žlté alebo biele chrobáčiky, ktoré sajú stonky a listy vašich rastlín a pomaly ich zabíjajú. Našťastie majú vošky mäkké telo a dajú sa ľahko zabiť. Začnite dôkladným opláchnutím rastliny pomocou rozprašovača, sprchy alebo hadice. Tým sa zbavíte väčšiny dospelých vošiek prítomných na vašej rastline. Potom pravidelne striekajte insekticídnym mydlom alebo neemovým olejom.

Záhradná pôda sa môže javiť ako ideálna na izbové rastliny, ale v skutočnosti spôsobuje problémy. bielidlo na deväť dielov vody na ničenie chorobných organizmov. byť.

Domáce opravné prostriedky

Múčnaté ploštice, ako sú tieto nejasné múčne ploštice, sa zvyčajne nachádzajú v skupinách, ktoré sa živia v chránených oblastiach. Vaječná hmota múčnatky hroznovej sa odtrhla a odhalila oranžové vajíčka a žlté plazy. Päť parazitických ôs, Acerophagus notativentris, sa vynorilo z parazitizovaného a mumifikovaného hroznového múčnatka vpravo. Dospelá múčnatka ničiteľka a jej voskovitá biela larva sa živia v kolónii nymf múčnatky.

Typy chýb izbových rastlín: Kto sú a čo s nimi robiť

V 70. rokoch mal každý svoju základnú pavúčiu rastlinu a pothos, a to bol do značnej miery jeho rozsah. V súčasnosti existujú online skupiny posadnuté rastlinami, ktoré sa venujú všetkým rôznym druhom odrôd izbových rastlín a starostlivosti o ne, či už ide o vzácne alebo štandardné odrody. Ľudia úplne zapĺňajú svoje domy zelenými rastlinami a niet divu! Zlepšujú kvalitu kyslíka vo vašej domácnosti, znižujú alergie a prinášajú do vášho domova pocit života. Čo sa však stane, keď jedna z vašich rastlín začne odumierať alebo začne vykazovať známky stresu?

Niekedy aj slovo škodca stačí na to, aby narušilo zen našej vnútornej záhrady. Dokážu si nájsť cestu aj na izbové rastliny a radi sa zhlukujú okolo nových listov a pukov kvetov.

Domáci sprej proti hmyzu na rastliny zeleniny v interiéri listy rastlín

Ako ľudia, ktorí zbožňujú rastliny, ich nikdy nechceme vidieť trpieť v rukách škodcov. Majú dlhé nohy pre veľmi malú mušku, priehľadné krídla a afinitu k vlhkým pôdam bohatým na živiny. Hryzáky majú veľmi malý záujem o listy vašich rastlín, namiesto toho sa zameriavajú na vlhkú pôdu pod baldachýnom rastlín. Kladú vajíčka do vrchnej vrstvy vlhkej pôdy a jedia korienky vlasov vašich rastlín. Aj keď ich poškodenie môže byť menšie, nič nie je drzejšie ako nezvaný hosť, ktorý nakladie vajíčka do vašej obľúbenej rastliny a pojedá jej korene! Ak sa tieto chyby neliečia, môžu nakoniec viesť k vädnutiu, slabému rastu a zmene farby listov. Ak jemne premiešate pôdu, môžete si všimnúť ich drobné, priehľadné larvy.

Všetci dnes milujeme mať rastliny v našich domovoch a kanceláriách. Izbové rastliny sú tiež veľmi dobrými čističmi vzduchu. Čistia nás a chránia pred toxickým vzduchom.


Pozri si video: Bicarbonat de sodiu + Otet


Komentáre:

 1. Akigore

  is absolutely compliant

 2. Pete

  Je dobré, že svojej stránke venujete toľko času.

 3. Mikakree

  BIG WORSHIP TO THE CREATORS

 4. Devlon

  Ospravedlňujem sa, ale podľa mňa sa mýliš. Môžem obhájiť pozíciu. Napíšte mi do PM, dohodneme sa.

 5. JoJorisar

  the answer Competent, cognitively ...Napíšte správu


Predchádzajúci Článok

Dizajn linkedin zjednotenej svetovej vysokej školy

Nasledujúci Článok

Ázijské ovocné stromy v južnej kalifornii