Kategórie: Informácie

Najnovšie Príspevky Blogu

Bush ruže
Bush ruže

Krovinové ruže patria do rodu šípok, ktoré sa na Zemi objavili asi 40 miliónov.V súčasnosti tento rod spája asi 250 druhov rôznych rastlín a viac ako 200 tisíc odrôd. Najskôr bola ruža nazývaná starodávnym perzským slovom „wrodon“, potom v gréčtine mala názov „rhodon“.

Aké invázne je Konvalinka: Mal by som zasadiť Konvalinku na zemi?
Aké invázne je Konvalinka: Mal by som zasadiť Konvalinku na zemi?

Autor: Mary H. Dyer, autorka záhrady Credentialed Je konvalinka invazívna? Konvalinka (Convallaria majalis) je trváca rastlina, ktorá rastie z podzemných oddenkov podobných stonkám, ktoré sa šíria horizontálne, často úžasnou rýchlosťou. Aká presne je invázna konvalinka? Mal by som zasadiť konvalinku?

Watch Chain Crassula: Tipy pre pestovanie rastlín s hodinovým reťazcom
Watch Chain Crassula: Tipy pre pestovanie rastlín s hodinovým reťazcom

Autor: Becca Badgett, spoluautor knihy Ako pestovať núdzovú záhradu Vzhľadom na to, že sa značka Watch Chain veľmi podobala s klenotníckymi retiazkovými článkami z minulých období, kedysi sa používali na držanie vreckových hodiniek a ich pripevnenie k vrecku vesty.

Ako si vybrať minituner
Ako si vybrať minituner

Ovocné a bobuľovité rastliny Publikované: Posledná revízia: Traktorové vybavenie, ktoré bolo donedávna monopolom poľnohospodárov a kolektívnych fariem, teraz pevne vstúpilo do každodenného života majiteľov jednotlivých domov a pokročilých obyvateľov leta. Miniatúrny traktor sa dnes vďaka svojej cenovej dostupnosti a ľahkému použitiu zmenil z exotickej jednotky na spoľahlivého pomocníka záhradníka a kvetinárstva, ktorý poskytuje starostlivosť o rastliny v plnom rozsahu vrátane mulčovania, prevzdušňovania, orania pôdy a tiež rýchleho a kvalitné čistenie pozemku od podstielky a snehu, preprava malých nákladov atď.

Cotoneaster - dule - Ako sa starať a pestovať rastliny Cotoneaster
Cotoneaster - dule - Ako sa starať a pestovať rastliny Cotoneaster

AKO PESTOVAŤ A STARAŤ SA O NAŠE RASTLINY COTONEASTER Cotoneaster je jedným z najdôležitejších žánrov, ktoré zdobia záhrady vrátane rustikálnych rastlín, majú vynikajúci dekoratívny efekt a dlhotrvajúce kvitnutie a plodenie ... neuveriteľné majstrovské dielo prírody! Page 1 - 2 HLAVNÉ DRUHY Existuje viac ako 300 druhov z rodu Cotoneaster, z ktorých si pamätáme: COTONEASTER HORIZONTALIS Cotoneaster horizontalis, pôvodom zo západnej Číny, je opadavý ker s konármi usporiadanými do vzoru rybej kosti a s krátkou stonkou, ktorá sa vodorovne rozvetvuje v tvar vejára.

 Sušená marhuľa doma alebo Ako získať sušené marhule z vlastnej záhrady
Sušená marhuľa doma alebo Ako získať sušené marhule z vlastnej záhrady

Sušené marhule, aj keď sú horšie ako čerstvé, pokiaľ ide o obsah výživných látok, ich napriek tomu obsahujú viac ako džem, džem alebo kompót. Marhule sú plody rýchlo sa kaziace, sušenie je jedným z najlepších spôsobov ich konzervácie, navyše si nevyžaduje veľké výdavky.Výber marhúľ na sušené marhule Marhule sú plody rýchlo sa kaziace, sušenie je jedným z najlepších spôsobov ich konzervácie. chcem dostať.

Azalky
Azalky

Rozprávať o rastline Azalea znamená rozprávať o celom rode rastlín, ktorý je najrozšírenejší a najrozmanitejší na svete a predovšetkým medzi najobľúbenejšími okrasnými rastlinami. Napriek všetkej tejto sláve málokto vie, že Azalky a rododendrony patria do jednej rodiny; áno, čeľaď rastlín je z čeľade Ericaceae a rod je presne rododendron.

Hylotelephium 'Autumn Joy'
Hylotelephium 'Autumn Joy'

Hlavnou destináciou pre sukulentných loversRSSFacebookInstagramTwitterPinterestHomeSucculentopediaBrowse sukulenty vedeckými NameBrowse sukulenty vzájomnú NameBrowse sukulenty podľa GenusBrowse sukulenty podľa FamilyBrowse sukulenty podľa USDA otužilosť ZoneBrowse sukulenty podľa OriginBrowse kaktusy podľa GenusAbout SucculentsCultivationGeneral CareLight RequirementsPotting SoilWateringFertilizingPests a DiseasesRepottingPropagationPruningGraftingArrangingSucculent UsesMedicinal SucculentsCosmetic SucculentsCulinary SucculentsSacred SucculentsLibraryBooksStoriesMyths a LegendsStampsWorld kvetu PlantsYou sú na adrese: Home »Archív pre Hylotelephium & 39; Autumn Joy & 39; & 34; Prehliadanie: Hylotelephium & 39; Autumn Joy & 39; SucculentopediaHylotelephium & 39; Herbstfreude & 39; Hylotelephium & 39; Herbstfreude & 39; známejšie ako Hylotelephium & 39; jeseň Radosť & 39; alebo Sedum & 39; Autumn Joy & 39 ;, je populárny sukulent, ktorý sa formuje vzpriamene ...

Pestovanie topoľov: informácie a tipy na výsadbu hybridných topoľov
Pestovanie topoľov: informácie a tipy na výsadbu hybridných topoľov

Autor: Teo Spengler Existuje asi 35 druhov topoľa a keďže krížovo opeľujú, nekonečné množstvo krížencov. Sú topole dobré alebo zlé ako tieňované stromy? Čítajte ďalej a dozviete sa faktory, ktoré musíte brať do úvahy pred pestovaním topoľov.

Výsadba špenátu: základné spôsoby a tipy
Výsadba špenátu: základné spôsoby a tipy

Špenát je úžasná rastlina, ktorá má obrovské množstvo užitočných vlastností a je mimoriadne nenáročná. Existuje však niekoľko pravidiel týkajúcich sa predbežnej úpravy a sejby semien. Tieto informácie si musíte prečítať, aby ste mohli správne vykonávať tieto činnosti a poskytnúť špenátu najpriaznivejšie podmienky pre rast.

Ako zabrániť vidlicovému paštrnáku - tipy na pestovanie paštrnáku v kartónových tubách
Ako zabrániť vidlicovému paštrnáku - tipy na pestovanie paštrnáku v kartónových tubách

Autor: Ilana Goldowitz Jimenez, Plant Scientist & WriterParsnips sa najľahšie zbierajú a pripravujú na varenie, ak majú priame korene. Ale často sa im rozvinú vidlicové, skrútené alebo zakrpatené korene. Čítajte ďalej a zistite, ako pestovať priamy paštrnák pomocou niečoho tak jednoduchého, ako je kartónová trubica. Ako zabrániť vidlicovému paštrnáku, paštrnáky vyklíčené v interiéri v typických klíčiacich miskách majú takmer zaručené deformované korene.

Čerešňa
Čerešňa

Otázka: čerešňa Chcel by som zasadiť čerešňu, ktorá nepotrebuje opeľovače, čo odporúčate v prímorskom meste ako Syrakúzy na Sicílii? Po koľkých rokoch prináša ovocie? Ďakujem, čoskoro sa uvidíme. Čerešňa, rastlina ázijského pôvodu, ktorá sa v Európe vyskytuje už mnoho storočí, má niekoľko samoopelivých odrôd a je v podstate rozdelená na dva druhy rastlín: duracín a tenerín.

Ako vytvoriť pre deti senzorické záhrady „Scratch N Sniff“
Ako vytvoriť pre deti senzorické záhrady „Scratch N Sniff“

By: Nikki Tilley, Author of The Bulb-o-licious GardenKids love touching EVERYTHING! They also enjoy smelling things, so why not put the things they love best together to create ‘scratch n sniff’ sensory gardens. What on earth is a ‘scratch n sniff’ garden theme? Simple. It’s basically the same thing as a sensory garden, appealing to the senses – but focuses more on touch and scent.

Disocactus flagelliformis (kaktus krysieho chvosta)
Disocactus flagelliformis (kaktus krysieho chvosta)

Vedecký názovDisocactus flagelliformis (L.) Běžné názvy

Hádov pán a pán kráľovstva mŕtvych - grécka mytológia a latinská mytológia
Hádov pán a pán kráľovstva mŕtvych - grécka mytológia a latinská mytológia

ADEo ADESAde, rímska kópia gréckeho originálu z 5. storočia pred naším letopočtom, Rím, Museo Nazionale RomanoAde alebo Ades (od gréckych pomocníkov „neviditeľný“), v gréckej mytológii bol synom Crona a Rhea, brata Dia a Poseidona, ctený ako pán a pán kráľovstva mŕtvych, ktorého dvor tvorili obludné postavy ako: démoni smrti (Thanatos), démoni spánku (Hypnos), démoni násilnej smrti na bojiskách (Keres), démoni násilie v búrke (Harpies), démoni ľútosti a božskej kliatby (Erinyes) a mnoho ďalších.

Cleoma
Cleoma

Cleome (Cleome) alebo cleome je kvitnúca rastlina patriaca do čeľade Cleomaceae. V prírode sa nachádza v ktoromkoľvek kúte Zeme, v regiónoch, kde je mierne a teplé podnebie. Tento rod spája asi 70 druhov. Kvetenstvo kvetov Cleoma má zvláštny tvar, preto ho Nemci nazývajú „spinenpflanze“, čo v preklade znamená „rastlina pavúkov“.

Pestovanie mangoldu a špargle na ich letnej chate
Pestovanie mangoldu a špargle na ich letnej chate

Ako každý záhradník, aj ja rád pestujem na záhrade niečo nové, čo susedia nemajú. Pred mnohými rokmi mi priniesli semená estragónu z Kaukazu. V našej záhrade sa zakorenil okamžite a navždy. Veľa som to rozdal susedom. Spočiatku sa používali hlavne na konzervovanie. Teraz estragón ide do polievok a šalátov a my túto úžasnú bylinku sušíme.

Cereus validus f. monštrum
Cereus validus f. monštrum

Hlavnou destináciou pre sukulentných loversRSSFacebookInstagramTwitterPinterestHomeSucculentopediaBrowse sukulenty vedeckými NameBrowse sukulenty vzájomnú NameBrowse sukulenty podľa GenusBrowse sukulenty podľa FamilyBrowse sukulenty podľa USDA otužilosť ZoneBrowse sukulenty podľa OriginBrowse kaktusy podľa GenusAbout SucculentsCultivationGeneral CareLight RequirementsPotting SoilWateringFertilizingPests a DiseasesRepottingPropagationPruningGraftingArrangingSucculent UsesMedicinal SucculentsCosmetic SucculentsCulinary SucculentsSacred SucculentsLibraryBooksStoriesMyths a LegendsStampsWorld kvetu PlantsYou sú na adrese: Home »Archív pre & Cereus validus f.

Fenikel
Fenikel

Bylina obyčajná fenikel (Foeniculum vulgare) je považovaná za druh rodu Fenikel z čeľade dáždnikovité. Medzi ľuďmi sa nazýva aj voloshský kôpor alebo lekáreň. V prírodných podmienkach sa fenikel nachádza v západnej Európe (Francúzsko, Španielsko, Taliansko, Anglicko a Portugalsko), v severnej Afrike (v Líbyi, Alžírsku, Egypte, Maroku a Tunisku) a v juhovýchodnej Európe (v Bulharsku, krajinách bývalá Juhoslávia, Grécko a Albánsko).

Rhapis: kultivácia, starostlivosť a spôsob, ako kvitnúť
Rhapis: kultivácia, starostlivosť a spôsob, ako kvitnúť

AKO PESTOVAŤ A STARAŤ SA O NAŠE PIANTERHAPISRhapis excelsa V tomto rode nájdeme dámy dlane, pretože sú to nádherné dlane, veľmi rozšírené vďaka svojej jednoduchosti kultivácie a svojej kráse, vďaka ktorým sú skutočne jedinečné a takmer vždy prítomné vo všetkých domácnostiach. : MonocotyledonsClado: CommelinoidsObjednávka: ArecalesRodina: ArecaceaeGenus: RhapisDruh: pozri odsek: «Hlavný druh» VŠEOBECNÉ CHARAKTERYHodnota Rhapis patrí do čeľade Arecaceaee a zahŕňa rastliny pôvodom z Ázie, najmä Číny a Japonska.