Kategórie: Zaujímavé

Najnovšie Príspevky Blogu

Haworthia opalina
Haworthia opalina

Prechádzanie: Haworthia opalinaSucculentopediaTulista opalinaTulista opalina, predtým známa ako Haworthia opalina, je atraktívna, pomaly rastúca a vzácna šťavnatá rastlina, ktorá vytvára ružice dužiny…

Kultivary rastlín Zinnia - Aké sú niektoré populárne druhy cínie, ktoré majú rásť
Kultivary rastlín Zinnia - Aké sú niektoré populárne druhy cínie, ktoré majú rásť

Autor: Tonya Barnett, (autorka FRESHCUTKY) Kvetiny cínie sú dlhoročnou obľúbenou záhradou z rôznych dôvodov. Zatiaľ čo mnoho záhradníkov má na tieto rastliny príjemné spomienky, zinnias si opäť získava popularitu medzi novou generáciou domácich pestovateľov. Odrody cínie sa ľahko pestujú a sú dokonalým kandidátom na rast prvými pestovateľmi kvetov. K dispozícii sú v širokej škále farieb, veľkostí a tvarov.

Acinonyx jubatus - gepard
Acinonyx jubatus - gepard

Gepard Poznámka 2 VEDECKÁ KLASIFIKÁCIA Drevo: Animalia Kmeň: Chordata Podkmeň: Vertebrata Trieda: Cicavce Poradie: Šelióna Podrad: Feliformia Čeľaď: Felidae Podčeľaď: Felinae Rod: Acinonyx Druh: Acinonyx jubatus Všeobecné meno: 150 cm na dĺžku tela Ghepard: 120 cm do výšky Ga 94 cm Váha: asi 50 kg Životnosť: maximálne 14 rokov (priemer 7 rokov) Sexuálna zrelosť: 2 roky HABITAT A ZEMEPISNÁ DISTRIBÚCIA Gepard, vedecký názov Acinonyx jubatus z čeľade Felidae, je mačka, ktorá sa v súčasnosti vyskytuje iba v niekoľkých oblastiach sveta: v Ázii (Irán); v južnej Afrike (Angola, Botswana, Malawi, Mozambik, Namíbia, Južná Afrika, Zambia, Zimbabwe); odhaduje sa niekoľko exemplárov vo východnej Afrike (Etiópia, Južný Sudán, Uganda, Keňa a Tanzánia) a zvyšku Afriky.

Problémy s antúriom: Odpovede odborníkov na choroby Anthurium
Problémy s antúriom: Odpovede odborníkov na choroby Anthurium

AGRONOMIST ODPOVEDÁ NA AKO RASTIŤ A STAROSTLIVOSŤ O RASTLINY ANTÉRIOVÉ PROBLÉMY Anthurium spp. (Rodina Araceae) Stĺpec je venovaný problémom rastlín. Ak chcete napísať nášmu agronómovi, aby ste dostali odpoveď na nejasnú situáciu alebo ťažkosti týkajúce sa svoju rastlinu, musíte uviesť: o akú rastlinu ide; kde sa nachádza (vo vnútri domu, na terase, v záhrade atď.)

Informácie o Bog Rosemary
Informácie o Bog Rosemary

Začíname Starostlivosť o rozmarín Bog: Ako pestovať rastliny rozmarínu Bog od spoločnosti Teo Spengler Čo je to rozmarín močiarny? Je to močiarna rastlina veľmi odlišná od rozmarínu, ktorý varíte v kuchyni. Rastlinám rozmarínu močiarneho sa dobre darí na bažinatých stanovištiach, ako sú mokré močiare a humenné mokrade suchých machov. Kliknutím na tento článok získate ďalšie informácie.

Typy rastlín Hosta: Koľko druhov rastlín Hosta existuje
Typy rastlín Hosta: Koľko druhov rastlín Hosta existuje

Autor: Liz Baessler Koľko druhov hostiteľov existuje? Krátka odpoveď je: veľa. Hosty sú mimoriadne populárne v záhradníctve a terénnych úpravách kvôli svojej schopnosti prosperovať aj v hlbokom tieni. Možno kvôli ich popularite možno nájsť inú odrodu hosta pre takmer každú situáciu. Aké sú však rôzne druhy hosta?

Rastliny zabudnite na mňa - informácie o pestovaní zabudnite na mňa
Rastliny zabudnite na mňa - informácie o pestovaní zabudnite na mňa

Autor: Becca Badgett, spoluautorka knihy Ako vypestovať NÚDZOVÚ záhradu Skutočná nezábudková kvetina (Myosotis scorpioides) rastie na vysokých, chlpatých stonkách, ktoré niekedy dosahujú výšku 2 stopy. Očarujúce päťlisté modré kvety so žltými stredmi explodujú od stoniek od mája do októbra. Okvetné lístky kvetov sú niekedy ružové.

Informácie o Saguaro
Informácie o Saguaro

Začíname Problémy s kaktusmi Saguaro - liečba bakteriálnej nekrózy v Saguaro Bonnie L. Grant, certifikovaná mestská poľnohospodárka Saguaro prepadá nepríjemnej infekcii nazývanej bakteriálna nekróza saguaro. Nemožno zdôrazniť dôležitosť detekcie a začatia liečby, pretože rastlina môže istý čas žiť s malými škvrnami choroby, ale ak nebude liečená, nakoniec podľahne.

Choroby a škodcovia petúnie: Bežné problémy s pestovaním petúnií
Choroby a škodcovia petúnie: Bežné problémy s pestovaním petúnií

Či už sa rozlievajú z košov a krabíc alebo plnia čelo postelí svojimi jasnými kvetmi, petúnie robia každý priestor o niečo veselším. Tieto tvrdé kvety tolerujú veľa týrania a zanedbávania, aj keď škodcovia a choroby môžu spôsobiť problémy s pestovaním petúnií. Pozorne si prečítajte zoznam bežných problémov s kvetmi petúnie, aby ste sa naučili, ako liečiť petúnie choré z rôznych príčin.

Gardénia
Gardénia

Gardenia Rastlina Gardenia pochádza z Číny, pestovatelia si ju veľmi vážia, a preto je najpestovanejšou rastlinou na svete. Dôvodom, prečo je rastlina veľmi obľúbená, je listy, ktoré sú veľmi dekoratívne, majú lesklú zelenú farbu a veľké a voňavé biele kvety, ktoré sa nachádzajú bezprostredne pod listami.

Suffrutice: definícia a význam
Suffrutice: definícia a význam

Suffrutice V botanike je suffrutice (alebo rastlina suffruticosa) trváca rastlina, ktorá má iba tú svoju drevitú bazálnu časť, ktorá každý rok vydáva nové bylinné lúče, ktoré sa správajú ako letničky a keď prídu menej priaznivé obdobie, vysychajú. Botanický slovník od A po Z.

Kvitnúce africké stromy baobabu: Informácie o kvetoch stromov baobabu
Kvitnúce africké stromy baobabu: Informácie o kvetoch stromov baobabu

Autor: Jackie Carroll Veľké, biele kvety stromu baobabu visia z konárov na dlhých stonkách. Viac informácií o baobaboch a ich neobvyklých kvetoch sa dozviete v tomto článku. O afrických stromoch baobabov Pôvodom z africkej savany sú baobaby najvhodnejšie pre teplé podnebie. Stromy sa pestujú aj v Austrálii a niekedy aj na veľkých otvorených statkoch a parkoch na Floride a v častiach Karibiku.

Informácie o maľovaných sedmokráskach
Informácie o maľovaných sedmokráskach

Škodcovia a maľovaná rastlina sedmokrásky: Tipy a starostlivosť o pestovanie sedmokrásky Autor: Becca Badgett, spoluautorka knihy Ako pestovať NÚDZOVÚ záhradu Pestovanie maľovaných sedmokrásk v záhrade dodáva jarnú a letnú farbu. Malované trvalky sedmokrásky sú dokonalou výškou pre ťažko vyplniteľné miesta v záhrade. Starostlivosť o maľované sedmokrásky je tiež jednoduchá.

Robinia - Robinia pseudoacacia
Robinia - Robinia pseudoacacia

Robinia Robinia je strom patriaci do rodiny Leguminosae. Jeho latinský názov je robina pseudoacacia. „Pseudoacacia“, pretože keď ju našli prví muži osídľujúci Severnú Ameriku, bola okamžite pokrstená „akáciou“ kvôli jej tŕňom, vďaka ktorým sa podobala stromu opísanému na stránkach Starého zákona.

Cibuľa
Cibuľa

Charakteristika V každej časti sveta existujú plodiny a je súčasťou jednej z najdôležitejších „prírodných“ rodín (Liliacee): hovoríme o cibuli, ktorá predstavuje jednu z tých aróm, ktoré sa dajú ľahšie nájsť v kuchyne celej planéty. V každom prípade je to mimoriadne starodávny záhradnícky výrobok, ktorý sa môže pochváliť nie ľahostajnou tradíciou a históriou: okrem toho má silné terapeutické vlastnosti, vďaka ktorým je vynikajúci aj na rôzne ošetrenia a kúry.

Čo je to plameňový strom: Získajte informácie o okázalom plamennom strome
Čo je to plameňový strom: Získajte informácie o okázalom plamennom strome

Autor: Mary H. Dyer, autorka záhrady Credentialed. Nádherný plameňový strom (Delonix regia) poskytuje v teplých podnebiach zóny 10 a vyššie USD vítaný tieň a pôsobivú farbu. V zime strom zdobia nápadné čierne semenníky veľké až 26 palcov. Atraktívne poloopadavé listy sú elegantné a podobné papradiu.

Zamaniha
Zamaniha

Zamaniha (Oplopanax) je ker a patrí do čeľade Aralievye. Títo zástupcovia flóry rastú v lesno-ihličnatej zóne Ďalekého východu, USA, Kanady a Číny. Existujú iba tri druhy kríkov. Vysoká návnada si získala osobitnú slávu a popularitu v kultúrnom pestovaní.

Pestovanie a výsadba sadeníc hrušiek pomocou podpníkov
Pestovanie a výsadba sadeníc hrušiek pomocou podpníkov

Prečítajte si predchádzajúcu časť. ← Požiadavky hrušiek na podmienky pestovaniaPestovanie sadeníc hrušiekHruška je veľmi náročná rastlina. Buď ho poškodí mráz, alebo sucho. A na juhu - slnko je príliš horúce. Stromy nerastú dobre. A výnosy sú malé.Hruška má hlboký koreňový koreň. A často si za to môže sám záhradník.

Sadenice hrozna pestované v Leningradskej oblasti
Sadenice hrozna pestované v Leningradskej oblasti

Škôlka Novolisinsky - jedna z najstarších v regióne - pracujeme od roku 1991 - Celková výmera pôdy - 6 hektárov - V roku 2007 bol škôlke udelený titul & 34; Najlepšia farma v Leningradskej oblasti & 34; - Všetok sadivový materiál ponúkaný v škôlke je ovocie - Bobuľové plodiny, ktoré sme vypestovali v Leningradskej oblasti Hroznová zbierka Našou pýchou je asi 100 odrôd hrozna vhodných na pestovanie v severozápadnej oblasti.

Z opustených krajín, z lesa, nezmyslov
Z opustených krajín, z lesa, nezmyslov

OCHRANA ŽIVOTNÉHO PROSTREDIA DRUHY Opustených krajín, lesov, nezmyslov ... pokračuje Strana 1 - 2 Vzdelávacie akcie sa zvyčajne uberajú smerom k prevládajúcej kultúre a ak ich analyzujeme, nádeje zmiznú a nahradí ich odrádzanie. Potrebujete príklad našej environmentálnej kultúry?