Kategórie: Zaujímavé

Najnovšie Príspevky Blogu

Kanadský vinič (Ampelopsis brevipeduncolata)
Kanadský vinič (Ampelopsis brevipeduncolata)

GeneralitàSi tratta di un genere che comprende più di cinquanta arbusti rampicanti che provengono dalla parte settentrionale del continente americano, ma anche dal continente asiatico.Nella maggior parte dei casi, la specie Ampelopsis presenta delle foglie dalla dimensioni piuttosto elevate, caratterizzate da una tipica colorazione verde intensa e scura, su cui spesso si forma una fitta peluria di colore bianco.

Výber najlepších jednoročných kvetov pre následnú výsadbu na záhon
Výber najlepších jednoročných kvetov pre následnú výsadbu na záhon

Neoddeliteľnou súčasťou dizajnu každej prímestskej oblasti sú rastlinné a kvetinové kompozície. Obľúbené mnohými záhradkármi, jednoročné kvety transformujú web, vďaka čomu sú elegantnejšie a slávnostnejšie. Krátke vegetačné obdobie, ročné obdobia potešia pestrým kvitnutím už v prvom roku výsadby.

Výsev paštrnáku: vlastnosti pestovania a odrody
Výsev paštrnáku: vlastnosti pestovania a odrody

Paštrnák - rastlina, na ktorú sa zabudlo po objavení sa zemiakov Paštrnák (Pastinaca sativa L.) je dvojročná kultúrna rastlina z čeľade zelerových (Apiaceae). Paštrnák patrí k množstvu rastlín, ktoré človek pozná už dlho. Názov dostal z latinčiny - „jedlo, jedlo“. Pastinák sa stále nachádza vo voľnej prírode; rastie na voľných pozemkoch, otvorených svahoch, pastvinách, pozdĺž ciest v celej európskej časti Ruska, na juhu Uralu, na západnej Sibíri, altajskom území, na Kaukaze, v západnej Európe a ako dovážaná rastlina v Amerike, Austrália a Nový Zéland.

Pestovanie narcisov v záhrade
Pestovanie narcisov v záhrade

Kto sú - & 34; hľuznaté & 34; všeobecne a narcis zvlášť? Poetický narcis Už na konci jesene si nadšený záhradník predstavuje rozkvitnutú jarnú záhradu ... Navyše už zasadil cibuľky tých najjarnejších a radostných kvetov - krokusy, tulipány, narcisy. Vieme dobre o tajnom, „podzemnom“ živote týchto úžasných rastlín?

 Irbitsky - produktívna odroda zemiakov pre Ural a Sibír
Irbitsky - produktívna odroda zemiakov pre Ural a Sibír

Irbitské zemiaky sú rozdelené do pásiem pre Ural, Volgo-Vyatka a západosibírske oblasti. Leto je tu často chladné a daždivé, s hmlami. A ak odroda v takýchto podmienkach poskytuje vysoko kvalitné hľuzy, ktoré sa skladujú až do jari, potom je aspoň odolná voči chorobám. História odrody Irbitsky bola vyšľachtená vedcami z Uralského poľnohospodárskeho výskumného centra v Jekaterinburgu.

Agave salmiana var. ferox 'Medio Picta'
Agave salmiana var. ferox 'Medio Picta'

Hlavnou destináciou pre sukulentných loversRSSFacebookInstagramTwitterPinterestHomeSucculentopediaBrowse sukulenty vedeckými NameBrowse sukulenty vzájomnú NameBrowse sukulenty podľa GenusBrowse sukulenty podľa FamilyBrowse sukulenty podľa USDA otužilosť ZoneBrowse sukulenty podľa OriginBrowse kaktusy podľa GenusAbout SucculentsCultivationGeneral CareLight RequirementsPotting SoilWateringFertilizingPests a DiseasesRepottingPropagationPruningGraftingArrangingSucculent UsesMedicinal SucculentsCosmetic SucculentsCulinary SucculentsSacred SucculentsLibraryBooksStoriesMyths a LegendsStampsWorld kvetu PlantsYou sú na adrese: Home »Archív pre & 34; Agave salmiana var.

Zasiať trávnik
Zasiať trávnik

Výsev trávnika Výsev trávnika je činnosť, ktorá môže byť pre milovníkov zelene veľmi prospešná. Trávnik sa dá získať aj pomocou umelej trávy, ale nič nie je lepšie ako skutočný sejba, pretože iba táto technika vám umožní mať absolútne originálny a prírodný trávnik.

Rastlinné rastliny z nádob: Vhodné zeleninové odrody do nádob
Rastlinné rastliny z nádob: Vhodné zeleninové odrody do nádob

Možno si myslíte, že zelenina nie je vhodná na záhradné práce v nádobách, ale existuje veľa dobrých zeleninových rastlín v nádobách. V skutočnosti takmer každá rastlina vyrastie v nádobe, ak je nádoba dostatočne hlboká, aby pojala korene. Čítajte ďalej a dozviete sa viac informácií o dobrej nádobovej zelenine. Vegetariánske rastliny na pestovanie kontajnerov Všeobecne platí, že najlepšie vegetariánske rastliny na záhradnú výrobu kontajnerov sú trpasličí, miniatúrne alebo kríkové druhy.

Používa sa na rastliny Firebush: Na čo je Firebush dobrý
Používa sa na rastliny Firebush: Na čo je Firebush dobrý

Autor: Liz BaesslerFirebush si získava svoje meno dvoma spôsobmi - jedným pre žiarivé červené lístie a kvety a druhým pre schopnosť prosperovať v extrémnych letných horúčavách. Pokračujte v čítaní, aby ste sa dozvedeli viac o používaní kríkov Firebush vo vašej krajine a vo vašom každodennom živote. Na čo je Firebush vhodný? Rastliny Firebush pochádzajú z amerických trópov a subtropov a sú veľmi tolerantné voči teplu aj suchu.

Nápady na recykláciu záhradných fliaš - Ako znovu použiť staré fľaše v záhradách
Nápady na recykláciu záhradných fliaš - Ako znovu použiť staré fľaše v záhradách

Autor: Amy Grant Väčšina ľudí, ale nie všetci, recyklujú svoje sklenené a plastové fľaše. Recyklácia nie je ponúkaná v každom meste, a aj keď je to tak, často existuje limit na typy plastov, ktoré sú akceptované. To je miesto, kde prichádza do úvahy upcyklácia záhradných fliaš. S oživením DIY projektov existuje veľa nápadov na záhradníctvo so starými fľašami.

Agrotechnológia na pestovanie mini ruží na mieste
Agrotechnológia na pestovanie mini ruží na mieste

Na mieste sa zakorenili mini ruže z kvetináčov Už dlho je známe, že ruža je vždy žiaduca v každej záhrade, vyžaduje si však neustálu starostlivosť a prítomnosť starostlivej ruky. Presvedčil som sa o tom z vlastnej skúsenosti: Bolo veľmi lákavé pestovať ruže na svojom webe a sadenice som kúpil, presnejšie - v Lotyšsku.

Profesionálne odstránenie stromu - kedy zavolať odborníkom na rezanie stromov
Profesionálne odstránenie stromu - kedy zavolať odborníkom na rezanie stromov

Autor: Teo Spengler Zatiaľ čo mnoho majiteľov domov zaujíma svojpomocný prístup k optimalizácii stromov, prax rezania vlastných stromov nie je vždy bezpečná alebo vhodná. Profesionáli v rezaní stromov sú arboristi vyškolení v bezpečnom orezávaní, rezaní alebo odstraňovaní stromov. Kedy môžete na strome pracovať sami a kedy by ste mali platiť za profesionálne odstránenie alebo orezanie stromu?

Echeveria runyonii
Echeveria runyonii

Hlavnou destináciou pre sukulentných loversRSSFacebookInstagramTwitterPinterestHomeSucculentopediaBrowse sukulenty vedeckými NameBrowse sukulenty vzájomnú NameBrowse sukulenty podľa GenusBrowse sukulenty podľa FamilyBrowse sukulenty podľa USDA otužilosť ZoneBrowse sukulenty podľa OriginBrowse kaktusy podľa GenusAbout SucculentsCultivationGeneral CareLight RequirementsPotting SoilWateringFertilizingPests a DiseasesRepottingPropagationPruningGraftingArrangingSucculent UsesMedicinal SucculentsCosmetic SucculentsCulinary SucculentsSacred SucculentsLibraryBooksStoriesMyths a LegendsStampsWorld kvetu PlantsYou sú na adrese: Home »Archív prehľadávania: Echeveria runyonii & 34; prehliadanie: Echeveria runyoniiSucculentopediaEcheveria runyonii & 39; Topsy Turvy & 39; Echeveria runyonii & 39; Topsy Turvy & 39; (Mexická sliepka a kurčatá) je rýchlo rastúci sukulent, ktorý vytvára ružice, ktoré dorastajú až do 10 cm… SucculentopediaEcheveria runyoniiEcheveria runyonii je rýchlo rastúca šťavnatá rastlina, ktorá vytvára ružice striebristošedých až ružovobielych listov.

Ovládanie Buttercup: Ako zabiť nežiaduce buriny v záhrade
Ovládanie Buttercup: Ako zabiť nežiaduce buriny v záhrade

Veselé žlté kvety Buttercupu sú v skutočnosti celkom pekné, ale Buttercup má zákernú povahu a do vašej krajiny sa vloží remeselne. Rastlina môže byť veľmi ťažko kontrolovateľná kvôli jej zvyku zakoreniť sa u internódií a dlhým koreňom pavúkov, ktoré môžu znovu vypučať novú rastlinu, ak zostanú v zemi.

Transplantácia gloxínie
Transplantácia gloxínie

Gloxinia je trváca izbová kvitnúca rastlina, ktorá s nástupom jesene a príchodom krátkych hodín denného svetla prechádza do vegetačného pokoja a zostáva v nej až do konca februára. Len čo sa zohreje prvé jarné slnko, hľuzy sa začnú prebúdzať a kvet ožíva. Práve v tomto období je potrebné rastlinu presadiť na nové miesto.

Zimná starostlivosť o hortenziu: Ako chrániť hortenzie pred zimným chladom a vetrom
Zimná starostlivosť o hortenziu: Ako chrániť hortenzie pred zimným chladom a vetrom

Od: Molly Lavins Správna zimná starostlivosť o hortenziu určí úspešnosť a množstvo kvetov budúceho leta. Kľúčom k zimnej ochrane hortenzie je ochrana vašej rastliny, či už v kvetináči alebo v zemi, pred prvým zimným mrazom a posledným mrazom nasledujúcej jari. Pozrime sa, čo musíte v zime pre svoju hortenziu urobiť.

Výpočet faktora bezpečnosti záhradného chodníka - 1
Výpočet faktora bezpečnosti záhradného chodníka - 1

Životnosť určuje základňu Cesty, ktoré slúžia ako prístupové cesty k parkovisku a garáži, spájajúce hlavné budovy v areáli, sa používajú s najväčšou intenzitou. Čím väčšia je veľkosť pozemku, tým viac vyzerajú jeho dopravné pruhy ako plnohodnotné cesty. Zaťaženie ich plátna je nízke a životnosť záhradných a diaľničných komunikácií je 34. sa tiahne desaťročia.

Správna starostlivosť o kríčky Holly - tipy na pestovanie kríkov Holly
Správna starostlivosť o kríčky Holly - tipy na pestovanie kríkov Holly

Pestovanie kríkov cezmíny na vašom dvore môže v zime pridať štruktúru a splash farieb a v lete sviežu zelenú kulisu pre ďalšie kvety. Pretože sú to také populárne rastliny, mnoho ľudí má otázky týkajúce sa starostlivosti o kríčky cezmíny. Výsadba kríkov cezmíny Najlepšie obdobie na výsadbu kríkov cezmíny je najlepšie na jar alebo na jeseň.

Prečo padajú vaječníky papriky
Prečo padajú vaječníky papriky

Ako zachovať budúcu úrodu kultúry milujúcej teplo Často sa v júli záhradníci a záhradníci sťažujú na padanie vaječných papričiek. Pokúsme sa zistiť, aký je dôvod takého nepríjemného javu, pretože bez jeho odstránenia môžete zostať bez úrody.Každý vie, že korenie je mimoriadne náročné na svetlo - potrebuje bohaté slnečné svetlo od okamihu vzniku až do konca vegetačné obdobie.

Echinocereus
Echinocereus

Rod rastlín Echinocereus priamo súvisí s čeľaďou Cactaceae. Prirodzene sa nachádza v južných oblastiach Severnej Ameriky. Kaktusy tohto rodu sa vyznačujú malým rastom (do 60 centimetrov), stonkami, ktoré sa silno rozvetvujú a prítomnosťou tŕňov na tubách areolov a kvetných pukov.