Kategórie: Najlepší

Najnovšie Príspevky Blogu

Bush rastlina
Bush rastlina

Otázka: Rastlina kríkov V rohu záhrady, kde voda stagnuje, a radšej v tieni (teda v chladnejšej zime) by som chcel umiestniť rastlinu kríkov, ktorá je ozdobou a kvitne. Odporučili by ste tiež rastlinu, ktorá nie je väčšia ako pár metrov? Ďakujem rastline Bush: Odpoveď: rastlina kríkov Vážený Gianni, vitajte v časti & 34; Záhradnícke otázky a odpovede.

Srbsko - príbeh mojej cesty do Srbska
Srbsko - príbeh mojej cesty do Srbska

Srbsko Moja cesta do Belehradu Belehrad, „biele mesto“, postavené v blízkosti riek Sava a Dunaj, sa môže pochváliť vynikajúcou geografickou polohou a pohodlným spojením s ďalšími európskymi a balkánskymi mestami. To viedlo k strašnému ničeniu v celej histórii až pred desiatimi rokmi. Z 2 miliónov obyvateľov a je otvorený cestovnému ruchu s múzeami, pevnosťami, historickými cestami a národnými špecialitami.

Rose
Rose

Vo veľmi vzdialenej minulosti bola ruža kvetinovým symbolom Venuše, bohyne krásy a hovorí sa, že jej pôvodná farba bola čisto biela, ktorá potom vďaka nadprirodzenému zásahu zčervenala, v skutočnosti sa hovorí, že Venuša zamiloval sa do Adonisa a Mars, súčasný milenec, ho zabil zo žiarlivosti, krv stratená Adonisom na príkaz Venuše dala ruži červenú farbu.

 Zamioculcas - Araceae - Ako sa starať, pestovať a kvitnúť rastliny Zamioculcas
Zamioculcas - Araceae - Ako sa starať, pestovať a kvitnúť rastliny Zamioculcas

AKO PESTOVAŤ A STAROSTLIVOSŤ O NAŠE RASTLINY ZAMIOCULCAS Zamioculcas je veľmi obľúbená a rozšírená rastlina pre svoju ľahkú kultiváciu a pre krásu svojich listov. V Araceae nájdeme jediný druh, Zamioculcas zamiifolia, veľmi rozšírenú rastlinu v kvetináči.

Cypress
Cypress

Domanda : cipressoPer un cipresso di circa un metro e mezzo un metro e settanta che dimensioni di vaso servono?Cipresso: Risposta : cipressoCarissima Nadia buongiorno e benvenuta nella rubrica dell& 39;esperto di il nostro sito web, l& 39;angolo del web dove puoi trovare degli esperti di giardinaggio in grado di rispondere ai tuoi dubbi ed alle tue domande sulle piante.

Lúka na Etne
Lúka na Etne

Otázka: Trávnik na Etne Dobrý deň, rád by som zasadil rustikálny trávnik do svojej záhrady umiestnenej na Etne v nadmorskej výške asi 800 metrov a chcel by som vedieť, čo je vhodnejšie do horúceho letného počasia a drsného nočného snehu v zime . Tiež by ma zaujímalo, či to teraz môžem zasiať, alebo či musím počkať do budúcej jari.

Záhradné prístrešky
Záhradné prístrešky

Záhradné prístrešky sú navrhnuté tak, aby vyhovovali hlavne dvom účelom: skladovať náradie a slúžiť ako sklad alebo byť obývateľný a použiteľný ako oblasť, kde môžete nechať dýchať svoju kreativitu a pestovať záľubu. Záhradné chatky sa predávajú z PVC alebo z dreva.

Záhradné fontány
Záhradné fontány

Záhradné fontány Záhradné fontány vám umožňujú zariadiť zelený priestor s ladnosťou a vkusom. Fontána je nepochybne veľmi vyhľadávaným prvkom, pretože vytvára priestor, ktorý je nepochybne jedinečný svojho druhu: tryskajúca voda a zvuk dunenia, ktoré spájajú prírodu ako dva dokonalé prvky.

Územný kontext Tagghjate
Územný kontext Tagghjate

HOVORÍME SA O STARÝCH GEOLOGICKÝCH LOKALITÁCH NA ZACHOVANIE ICH PAMÄTE ÚZEMNÝ KONTEXT TAGGHJATE SÚHRNU MONTE BELVEDERE-SANT & 39; ELIA-MONTEDORONE OBCE SAN GIORGIO JONICO, ROCKO - ROCO 4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 -11 - 12 OKOLITÉ ÚZEMIE Jaskyňa Sant'Angelo Ešte ďalej, pár kilometrov po provinčnej ceste č.

Dromedár: kto je dromedár a ako žije
Dromedár: kto je dromedár a ako žije

DROMEDARI Poznámka 2 VEDECKÁ KLASIFIKÁCIA Drevo: Animalia Kmeň: Chordata Podkmeň: Vertebrata Trieda: Mammalia Objednávka: Artiodactyla Čeľaď: Camelidae Genus: Camelus Druh: Camelus dromedarius Bežné meno: Dromedár VŠEOBECNÝ DATUM: do 1 roku zajatie) Sexuálna zrelosť: ženy vo veku 3 rokov; muži vo veku 6 rokov HABITAT A GEOGRAFICKÁ DISTRIBÚCIA Dromedár, vedecký názov Camelus dromedarius z čeľade Camelidae, je cicavec, ktorý žije v púštnych oblastiach Afriky, najmä v saharskej púšti a v juhozápadných oblastiach Ázie, z Afganistanu. do západoindického.

Zvuky a verše vydávané mriežkou: pieseň mriežky
Zvuky a verše vydávané mriežkou: pieseň mriežky

ZVUKY VYDÁVANÉ ZVIERATAMI Pieseň kalandra Kalander, vedecký názov Melanocorypha calandra z čeľade Alaudidae, je vták s melodickou piesňou, podobnou piesni škovránka, ale mohutnejší. Vták, ktorý napodobňuje spev iných vtákov prostredie.

Trvalka kvetinová astra. Aké sú jeho vlastnosti? Ako ju pestovať?
Trvalka kvetinová astra. Aké sú jeho vlastnosti? Ako ju pestovať?

Antonino Crapanzano Pod pojmom Aster (Linnaeus, 1753) rozumieme rod trvalých alebo jednoročných bylinných rastlín, spermatofytov a dvojklíčnolistov, patriaci do čeľade Asteraceae. Tieto rastliny zahŕňajú asi 250 druhov, ktoré sa líšia veľkosťou, tvarom, tvarom, kvetom a odolnosťou.

Ako dlho žijú rastliny
Ako dlho žijú rastliny

GUIDA PER LA CONOSCENZA E LA CURA DELLE PIANTEQUANTO VIVONO LE PIANTEPagine:1 - 2 Per sapere quanto vivono le piante occorre per prima cosa distinguere le diverse categorie di piante, infatti abbiamo:piante stagionali, vale a dire piante la cui durata dipende dall& 39;avvicendarsi delle stagioni (es.

Dieffenbachia - Araceae - Ako sa starať a pestovať vašu rastlinu Dieffenbachia
Dieffenbachia - Araceae - Ako sa starať a pestovať vašu rastlinu Dieffenbachia

AKO PESTOVAŤ A STARAŤ SA O NAŠE RASTLINY DIFFENBACHI Dieffenbachia je určite jednou z najaktuálnejších rastlín v našich domovoch a je oceňovaná pre svoju krásu a eleganciu a pre svoju jednoduchosť kultivácie. Hlavné druhy »VŠEOBECNÉ VLASTNOSTI Dieffenbachia patrí do strednej a južnej Ameriky. do čeľade Araceae a je určite jednou z rastlín, ktorá sa v našich domácnostiach vyskytuje najviac a v závislosti od odrody môže byť pomerne veľká.

Dôvody, ktoré spôsobili začiatok a koniec poslednej doby ľadovej
Dôvody, ktoré spôsobili začiatok a koniec poslednej doby ľadovej

ULTIMA GLACIAZIONESi conoscono i motivi che ne hanno causato l& 39;inizio e la fine?Evander, un nostro lettore ha posto la domanda su quali siano le cause che hannocausato l& 39;inizio e la fine dell& 39;ultima glaciazione. Ora, nella storia della Terra di glaciazioni ve ne sono state diverse in tutte le Ere geologiche (vedi la rubricaGeologia e ambiente di Elicriso), eccetto durante l& 39;Era Secondaria o Mesozoico.

Spata: definícia a význam
Spata: definícia a význam

BOTANICOSPATÁLNY SLOVNÍK Špachtle je upravený list s rozšíreným tvarom, typický pre čeľaď Araceae, zvyčajne živej farby a veľmi okrasný, ktorý je v prírode lákadlom pre opeľujúci hmyz (napr. Červená časť Anthuriumo, biela časť kala). ) Botanický slovník od A po Z

Územný kontext Tagghjate
Územný kontext Tagghjate

HOVORÍME SA O STARÝCH GEOLOGICKÝCH LOKALITÁCH NA ZACHOVANIE ICH PAMÄTI ÚZEMNÝ KONTEXT TAGGHJATE DOPLNOK MONTE BELVEDERE-SANT & 39; ELIA-MONTEDORONE OBCE SPOLOČNOSTI SAN GIORGIO JONICO, ROCO JUNO, ROCO vedená ďalším polkruhom cez Via Corona, prechodom cez Via Immacolata (Foto č.

Plantážnici
Plantážnici

Kvetinári Záhrada je zelený priestor, kde prevažujú rastliny a kvety. Ak je povrch dostupný na výsadbu druhov rastlín v zemi dosť malý, môžete sa uchýliť k použitiu kvetinových boxov. Sadzačky sa používajú na sadenie kvetov aj rastlín, kľúčové je kúpiť ich v správnej veľkosti.

Pleseň sivá alebo botrytis (Botrytis cinerea) - Kto to je, ako žije a ako proti nej bojovať
Pleseň sivá alebo botrytis (Botrytis cinerea) - Kto to je, ako žije a ako proti nej bojovať

Chorobám a škodcom Z PIANTEMUFFA GRIGIAoBOTRITECLASSIFICAZIONEDominio: EukaryotaRegno: FungiDivisione: AscomycotaSottodivisione: PezizomycotinaClasse: LeotiomycetesOrdine: HelotialesFamiglia: SclerotiniaceaeSpecie (sexuálna forme): Botrytis cinereaSpecie (sexuálne forme): Sclerotinia fuckelianaCARATTERISTICHE GENERALILa Botrytis cinerea, bežne známe ako botrytis, je aeróbna huba veľmi škodlivý, ktorý kolonizuje všetky rastlinné tkanivá, uvoľňuje enzýmy, ktoré ničia rastlinné bunky, až do úplného macerovania tkanív s následnou smrťou rastliny.

„Narcis - Narcis - Ako sa starať a pestovať svoj narcis
„Narcis - Narcis - Ako sa starať a pestovať svoj narcis

AKO PESTOVAŤ A STARAŤ SA O NAŠE RASTLINY ARCHISO Narcis je rastlina, ktorá sa okrem veselej záhrady ľahko pestuje a ľahko rozmnožuje. Pěstovanie narcisov pseudonarcissusTecnica narcisoEsposizioneTemperaturaAnnaffiaturaQuando a ako pestovať cibule narcisoDove pozemok - rinvasoConcimazionePotaturaMoltiplicazioneFioritura of narcisoParassiti a malattieGuida all-39; nákup narcisoCuriositàCLASSIFICAZIONE BOTANICARegno žiaroviek: PlantaeClado: AngiospermeClado: MonocotiledoniOrdine: AsparagalesFamiglia: AmaryllidaceaeGenere: NarcissusSpecie: viď časť «Hlavná druhy» Všeobecné VLASTNOSTI narcisu rastliny, ktoré patria do rodu Narcissus, lepšie známy ako NARCISO, ap patria do čeľade Amaryllidaceae, veľkej čeľade, v ktorej nájdeme známe rastliny ako Amaryllis, laZephyranthes, laVallota, laClivia.